Kdy lékaři u nás selhali...

7. listopadu 2015 v 13:15 | Edith Holá |  SOCIÁLNÍ a jiná témata
Oficiální medicína se málokdy přátelí s přírodní. Už to trvá roky. Když člověk najde lékaře, který je opravdu MUDr., a přidá k chemii přírodu, člověka bere celistvě a ne jen kousek, který mu podle aprobace přísluší, je to zázrak. Jsou lidé, kteří to nehledají, dokud to nepotřebují. Někdy to nehledají, ani když to potřebují a raději prostě na nemoci zemřou… Mají na to právo, ale ať nechají právo těm, kteří na základě svých zkušeností hledají jiné cesty.

Jsem unavená těmi dvěma tábory v mnoha tématech. To není jen v medicíně. Kdo má uši a chce slyšet, ten slyší.

Proto na svůj blog dám seznam toho, kdy lékaři v mé rodině selhali a ještě si umyli ruce, poplácali po zádech, i když šlo třeba o pětiměsíční dítě. A budu tento odkaz dávat vždy, kdy na můj blog nebo face připutuje arogantní, posměvačná reakce na cokoliv, co není z tábora těch s důkazy, testy...

Nezpochybňuji medicínu, lékaři jsou na místě, když jde o život (předčasně narozený, při úrazech, při mnoha nemocích, kdy je potřeba zasáhnout teď hned, při porodech, kdy jde o život atd. atd. atd. atd.)

Za závažné pochybení, které způsobili v naší rodině, považuji to, že lékaři nepoznali u našeho pětiměsíčního syna zástavu střev, i přestože vykazoval poslední hodiny v jedné dětské nemocnici symptomy, které by poznal každý pediatr a možná i vzdělanější laik... Dali mu pouze kapačku na noc. Ráno nás převezli na chirurgii do jiné nemocnice, kde nám řekli, že je zázrak, že žije. Celou noc tedy umíral a držel se při životě na pouhé kapačce. Lékaři se tenkrát ani neomluvili. Ano, naštěstí ho zachránili.
Informovanost matky v takové situaci byla také velmi nelidská. Poslala bych většinu lékařů a zdravotních sester na sebezkušenostní terapeutický výcvik, ale to by museli chápat, že člověk je nejen racio a tělo.


Po porodu měl náš první syn vysokou žloutenku. Byl svícen 11 dní. Později se ukázalo, že měli slabé žárovky. Propustili nás a ještě na odchodnou mu píchli očkování proti TBC, i přestože jsem byla proti, protože se mi zdálo, že takhle oslabené dítě by to nemělo dostat, ale až později. Skončili jsme znovu na fototerapii. Naštěstí v jiné nemocnici, kde žloutenka byla stažena pod hodnotu 200 za pouhé dva dny. Co dokáže lampa, když je silná! Nikdo nám dodnes neřekl, že to bylo pochybení. Pouze pediatrička a neurologi, ale bojí se k tomu vyjádřit oficiálně. Dostali by přes prsty. Tak to chodí mezi lékaři. Kdo není s námi, jde proti nám. Týkalo se to ale miminka. I to jim bylo jedno a velmi se zlobili, když jsme se ptali "jak to"?

V Egyptě jsem před pár roky chytli průjem celá rodina. Jejich prášky zabrali tam, ale po návratu se nám to vrátilo. Oficiální medicína nevěděla, co nám může dát. Byli jsme infekční, tak děti nemohly do systému /škola, školka/. Přesto neměli pro nás léčbu. Pouze doporučení držet dietu a brát lactobacily tak dlouho, než to zabere. Vydrželi jsme to čtrnáct ní a prali se o záchod a dál hubli. Pak mi rupli nervy a začala jsme hledat léčbu. Pomohl nám přístroj u alternativního léčitele. Už večer nám bylo dobře a druhý den bylo pro průjmu. Nebudu zmiňovat jaký přístroj a jaký léčitel. Ještě by dostal přes prsty. Nemá důkazy, testy... Stejně by mu nestačily, protože mnoha lékařům nejde o zdraví člověka a hledání léčby, které je mimo to, co se naučili ve škole.

Měla jsem před deseti lety termín na IVF. Jedla debilní hormony... léčila se s permanentními záněty močového měchýře nebo gynekologickými. Medicína už nevěděla, co se mnou. IVF byla podle nich byla jediná cesta. Díky Bohu, že jsem nešla ani na operaci močové trubice, na kterou mě pozvali a podepsala revers. Termín na IVF jsem zrušila. Našla jsem totiž lékaře (fakt MUDr.), který mi pomohl. Stačila detoxikace, zlikvidování toho, co jsme špatnou stravou do sebe i můj partner za léta dostali. Za půl roku jsem byla těhotná a dnes už mám dvě děti přirozeným způsobem i přirozeně odrozených:-) Oficiální medicína by tedy raději zaplatila IVF (třikrát nebo dnes už čtyřikrát?), než by se podívala na člověka celistvě. Tento lékař mi také sdělil, že pokud bych podstoupila operaci močové trubice, kterou mi na naší nejlepší urologické klinice doporučili a ihned mě na ní pozvali a za revers se zlobili, tak bych byla inkontinentní. Doporučuje se ženám až po dětech. Ženám v mém věku se nabízí jiným způsobem, aby právě nezůstaly inkontinentní. Takže naše nejlepší urologická klinika by mě zlikvidovala, kdybych na tu operaci šla. Díky Bohu, byla jsem osvícena:-)

Maminka mého manžela zemřela na selhání ledvin v pouhých 66 letech. Lékaři tvrdili, po třech měsících v nemocnici, ji mohou propustit domů, ať zkusí omezit bílkoviny a bude žít deset let. Měsíc po propuštění zemřela. Nebyla ochotna zajít k našemu lékaři a vyčistit se. Dietou a detoxikací by to přinejmenším zlepšila. Pouhé omezení masa a mraky prášků, které jí dali, ji nezachránilo. Věřím, že by tady s námi ještě byla. Bohužel nemám důkazy a lékař, který takto pomáhá moha lidem, nechce být jmenován. Systém by ho sejmul. Prostě jsou lidé, kteří věří oficiální medicíně a raději zemřou… Tolik lidí okolo sebe vidím, kteří mají nemoci, které by šli léčit změnou životního stylu,… ale říkat jim to nemá cenu. Věří lékařům, psychiatrům, těm co člověka vidí podle toho kousku v těle, který se zabývají.

Náš syn má dg Aspergerův syndrom. Pouze jeden neurolog nám řekl, že mohl být na tom líp, kdyby se mu nevrátila ta žloutenka a kdyby se mu fototerapií zaléčila rychleji. Pouze jeden neurolog je hrdina. Ostatní mlčí (nebo nám to řekli mimo záznam), i když vědí, že hodnota přes 400 rovná se mentální retardace. Co pak tedy znamená hodnota přes 360 a dvakrát po sobě? Geny hrají svou roli, určitě by stejně byl "jiný", ale možná by měl jen znaky Aspergerova syndromu. Léčba lékařů na jeho počátku života mu dala zabrat a v pátém měsíci zanedbání zástavy střev, operace a následný třídenní umělý spánek s mnoha momenty, kdy málem umřel, jeho mozku a nervově soustavě také moc nepomohla.

Dalším selháním vzdělaných lékařů bylo u našeho syna jiné očkování. Vakcína proti zarděnkám, spalničkám, příušnicím je dělaná v bílku. Kuba měla a má na bílek vysokou alergii, takže zvolili tu druhou. Bohužel zapomněli, že je dělaná v nějaké látce ze psů a že Kuba má na psy alergii také. V noci měl nervové záchvaty, křeče... Ráno měl celou ruku plnou puchýřů. Lékaři dodnes tvrdí, že to není možné. Lituji, že jsem to nenafotila, ale byla jsem z toho tak vyděšená, že jsem jen konzultovala s pediatričkou, co mu mám dát protialergického. Přesto trvám na tom, aby mu další dávky této vakcíny nedávali a zatím jsme to ustáli. I to mohlo posunout jeho už tak chatrný nervový systém zase blíže k AS. Ale nemám důkazy, pouze intuici čemuž se mnoho lidí může tak akorát zasmát.

Za život dítěte musí bojovat rodiče, i když nemají vzdělání jako lékaři. To je moje zkušenost. Proto jsem velmi alergická na všechny komentáře na mém FB a jinde, že přírodní léčení, když nemá důkazy a testy na tisících lidech, je nedůvěryhodné. Možná i testy mají, ale stejně by byly zpochybněny, dostávali by anticeny a možná by jim byl odebrán titul.

Proto je nejmenuji, aby ještě mnoho životů mohli zachránit, pomoci mnoha párům v neplodnosti, vyčistit mnoho dětí i dospělých od očkování a pomoci mnoha lidem dbát o své zdraví celistvě…

Pokud máte jiné zkušenosti, neberu vám je, ale vy nezpochybňujte ty mé.

Amen.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 13:26 | Reagovat

U nás je chování doktorů opravdu problém. V Každé nemocnici jsem se setkala s neochotou, neúplností anamnézy nebo s málo informacemi.Pak jsem ale narazila na IKE+M, kde se všechno změnilo. O mého otce se postarali a vlastně starají dodnes bravurně, jejich přístup byla procházka růžovým sadem (informace, pomoc, technika, sestry, lékaři - všechno bezvadné).Díky nim žije.
Tam jsem se také dozvěděla nemalou pravdu o našem zdravotnictví. Zatímco všude ve světě, když přijdete do nemocnice, zaplatíte i za pouhé ošetření roztrhlého prstu nemalé peníze, u nás je téměř vše pokryto zdravotním pojištěním. Na platy sester a doktorů už většinou nezbývá. Jsou přetěžováni, často trpí syndromem vyhoření a dělají chyby. Pro nás pacienty, kteří do nich nevidíme, je potom na místě rozhánět se na všechny strany pěstmi.

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 15:11 | Reagovat

Je mi jedno, jestli má přírodní léčitelstí a alternativní medicína nějaké důkazy, pokud funguje.
Nehledě na to, že co jednomu může pomoct, může druhému klidně uškodit. Každý jsme originál.
Nezbývá mi, než držet palce a přát hodně štěstí, zvlášť u toho zdraví :-)

3 Otavínka Otavínka | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 15:42 | Reagovat

Milá Edith,
bohužel mám poslední období také velké problémy. Zřejmě přes rok v mém těle se uhnízdil nějaký zánět, který je vždy přeléčen antibiotiky a tak na chvilku zmizí, aby se projevil o kousek dál a jinak. Navíc mám lékovou alergii a nesehnala jsem lékaře celostní medicíny.
Většinou se u mne nemoci projevují jinak, než mají, jakoby opačně. Dávám Vám plně za pravdu a jsem z toho taky zoufalá.A ještě ke všemu jsem už ten senior a tudíž raději zlikvidovat, co nejdříve. Někdy mám dojem, že lékaři za tuto skutečnost budou brát nějaký metál. :-(

4 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 7. listopadu 2015 v 17:58 | Reagovat

Dokud lidi nechodí po čtyřech, tak s nimi doktoři nic neudělají.

5 dasatomaskova dasatomaskova | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 18:00 | Reagovat

V nedávné době jsme si prošli dost nepříjemným obdobím. Manžel dostal vysoké teploty, po spoustě léků na snížení a zábalech jsem si nevěděla rady, rozhodla jsem se navštívit pohotovost...a víc se nebudu rozepisovat, protože co jsme tam zažili, nebylo moc příjemné...byl z toho nakonec zápal plic, ale zvládli jsme to. Nakonec.

6 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 18:49 | Reagovat

PPřesvědčila jsem se, že nejdůležitější je stanovení správné diagnózy a znalosti lékařů.  Nebylo to v posledních letech a proto možná skoro váhám, abych nebyla nařčena, že chválím zdravotnictví minulého režimu. Nemá to totiž souvislost, protože ti lékaři, kteří de facto zachránili jednoho po druhém naše 3 syny byli odborníci na svém místě. Vím, jak doslova kmitali kolem našeho 13měsíčního syna, když měl úraz na hlavě (za který jsme my nemohli,(na kočárek, který vozila sousedovic dcerka spadl trám ze střechy) ale zachránilo ho prý jen to, že jsem okamžitě dítě zavezla na odd.chirurgie a pak do nemocnice sanitkou- na doporučení lékaře. Udělali mu punkci, dali antibiotika a za 18 dní šel domů. Ještě rok jsme jezdili na pozorování k neurologovi, ale naštěstí byl v pořádku. Druhý syn jak rostl, měl v 10 letech  nedomykavost chlopní z močového měchýře do ledvin a tím při běžné chřipce měl dlouho teploty a bakterie v moči, jak se vracela moč do ledvin. Tak jsme jeli do nemocnice, kde na tuto závadu lékařka přišla a zajistila  plastickou operaci v Olomouci. Také potom jsme jezdili celý rok každý měsíc na kontrolu. Ještě v 18 letech dělali kontrolu všem operovaným pacientům, jestli se to lety nepoškodilo. No a třetí syn chytl při porodu ostyomielitidu do ramene, mně se to nezdálo, že pláče při pohybu, tak jsem v 5 týdnech s ním jela k lékaři, pak do nemocnice, ležela jsrm celou dobu t.j.po 14 dní ny vedlejším oddělení a chodila syna kojit a koupat si ho, opatrovat . Dostal velmi drahé belgické léky, které jsem po po půlkách tabletek v prášku musela dávat i doma po 3 měsíce. Pak jsme jezdili na kontrolu do nemocnice (bylo to v r. 1980) ještě skoro další rok čtvrtletně a byl v pořádku. A to jsme neplatili nikdy ani korunu. Chce to také trvat na vyšetření řádném, bylo to odpovědností a odborností našich dětských lékařů i kliniky v Olomouci.Možná bylo mnohde zařízení skromnější, ale my tedy máme tuto zkušenost. I v této době zase manžel byl řádně vyšetřen, operován, záleží opravdu na přístupu lékařů i sester. Tady hraje hodně roli lidský faktor.

7 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 19:31 | Reagovat

To že se někdo ptá po důkazech, testech...nemusí přece nutně znamenat, že zpochybňuje vaši jednu, druhou, třetí... konkrétní zkušenost.

Mezi řádky mi to vyznívá,že by vám bylo nejlíp, kdybyste si svoje přátele na FB vyselektovala tak, aby tam zůstali jen přitakávači a nebo alespoň ti, co si zvládnou zůstat sedět na prstech. Vyznívá mi to špatně?

8 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 19:36 | Reagovat

A "Někdy to nehledají, ani když to potřebují a raději prostě na nemoci zemřou… "...na to mám asi jenom otazník a vykřičník.

9 Čerf Čerf | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 22:14 | Reagovat

Myslím, že každý máme v záloze řadu pochybení lékařů, o kterých víme (o jejich časté neschopnosti normálně komunikovat ani nemluvím). A určitě by se našla i spousta blbostí a pochybení mezi různými přírodními léčiteli. Svět prostě není černobílý, jak ho, domnívám se, máš tendence vidět, a ten zdravotní má své špičky i suterén v obou táborech.

10 edithhola edithhola | Web | 7. listopadu 2015 v 22:51 | Reagovat

[3]: Otavínko, potřebovala byste přesně tu dlouhodobější léčbu vyčištěním. Antibiotika jsou super, ale pořád dokola znamenají, že už nezabírají a naopak Vám zničili mikrofloru a přemnožilo se kdo ví co... Mně tenkrát jeden lékař tvrdil, že by mi pomohlo brát rok v malých dávkách antibiotika. Dívala jsem se na něj jako na šílence. O dveře dál byl lékař, který nás oba vyčistil a za půl roku už jsem čekala Kubíka.

11 edithhola edithhola | Web | 7. listopadu 2015 v 22:55 | Reagovat

[7]: Já také nechci po někom testy, jestli chemoterapie, která pomohla jeho babičce, je skutečně tak zázračná a v jakém stádiu byl nádor jeho babičky. Lidé sdílí a dávají na face kde co. Pokud něčemu nevěřím z toho, co píše, nekomentuji to. Repsktuji, ež to tak má a je to jeho zkušenost. Pokud někdo opakovaně rýpe do mé zkušenosti nebo ji zpochybňuje, ozvu se a seknu ho.

12 edithhola edithhola | Web | 7. listopadu 2015 v 22:56 | Reagovat

[4]: Dobrý lékař pomůže preventivně, aby člověk po čtyřech nelezl...

13 edithhola edithhola | Web | 7. listopadu 2015 v 22:57 | Reagovat

[8]: Já takové znám, takže prosím nezpochybňuj mou zkušenost.

14 edithhola edithhola | Web | 7. listopadu 2015 v 23:00 | Reagovat

[9]: Nenapsala jsem nic černobílého. Nezpochybňuji medicínu, když ji bez kritického rozumu a na základě svých zkušeností někdo hájí, respektujte, že já mám jiné zkušenosti a hledám i jiné cesty, když se mi nabídka oficiální medicíny nezdá... a mnohdy by nám - mé rodině - jak vidno i ublížila... Bez kritického rozumu neberu ani přírodní medicínu. Tohle není černobílé vidění.

15 edithhola edithhola | Web | 7. listopadu 2015 v 23:02 | Reagovat

[5]: Pohotovosti to jsou brusiče ega. Člověk při odchodu je jako spráskaný pes a jen se modlí, aby ho poslali někam jinam nebo aby dítě přežilo... Lékaři na pohotovostech se myslí, že člověk si jen tak v noci nebo o víkendu řekl: aha, chtělo by to výlet třeba na pohotovost, co myslíš miláčku? Vezmeme dítě a projedem se...

16 edithhola edithhola | Web | 7. listopadu 2015 v 23:08 | Reagovat

[6]: Růženko, tohle nedokáži posoudit, jestli za dřívějšího režimu, byli lékaři lepší. Možná se prostě víc a víc lékaři zabývají opravdu jen tím kouskem těla, na který mají aprobaci. Opravdu nevím. Já jsme vždy šokovaná, že i v případě, že jde o dítě nekmitají, chovají se jako hovada /třeba zubní pohotovost/. Jsme moc ráda, že v dnešní době si aspoň člověk může lékaře vybrat, takže víceméně chodíme k těm, co se chovají lidsky, komunikují a hledají rovnováhu mezi medicínou a přírodou... Horší je když musíme k nějakému novému... Většinou předem vyzpovídám všechny lidi,a by mě doporučili toho nejlepšího... A když medicína selže hledám přes lidi okolo, kdo by nám pomohl...

17 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 1:32 | Reagovat

[16]: Našli se tehdy i tací, kterým jsme říkali mastičkáři. Jeden říkával: Tak to já mám také, bagatelizoval nemoci, ale měl jedinou výhodu, že posílal k odbornému lékaři, než by sám stanovil vážnější diagnozu. Z dalšího si dělali legraci, že tvrdil, že je všechno zlo od zubů, ale v mnohém případě měl pravdu. Potvrdila mi to spolužačka zubařka, že jakýkoliv zánět pod zubem dělá v těle nepořádek. To jsem si sama na sobě ověřila. Víte, hodně je dáno u lékařů limity, které jim dává pojišťovna. Mají limity na rozsah vyšetření, léky, odesílání k odborníkům. Bohužel ve všem jsou peníze. My jsme měli štěstí na dobré doktory nejen na dětském odd., ale i v nemocnici  uroložku, chirurgy, dokonce i na gynekologii byl a je  expert a ne jen  jeden.

18 Kerria Kerria | Web | 9. listopadu 2015 v 20:49 | Reagovat

Edith, věř si čemu chceš, je to život a zdraví tvůj a tvé rodiny. Já např. jsem rozhodnutá se dožít smrti s co nejmenším přispěním jak lékařů tak i léčitelů - abys rozuměla, nevěřím moc ani jedněm. To je zase moje volba.

Každou chvíli si stěžuješ, že ti lidé píší arogantní a urážlivé komentáře. I mě sis kvůli tomu vymazala z přátel. Někdy si laskavě po sobě přečti, co píšeš sama. Rozhodně to pak nezachrání poslední větička, že nikomu nic nebereš nebo nevnucuješ. Spoustu lidí totiž urazíš a naštveš už prvním odstavcem, takže se k té poslední větě ani nedostanou a kdyby přece, tak ti ji stejně nevěří!

Pokud tomu stále nerozumíš, tak mám na mysli právě tu část, kterou vypíchla Bloud. Zkus si představit, že se někdo podobným způsobem vyjadřuje o lidech, kteří raději místo lékaře vyhledávají léčitele. Bylo by ti to příjemné?

Vím, že nebylo, protože jsem to jednou zkusila a od tý doby mě neznáš.

19 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 10. listopadu 2015 v 13:04 | Reagovat

[13]: Otazník a vykřičník směřoval k formulaci, jakou jste použila a k černobílosti, kterou jste ale podle svých slov nepoužila. Že takové lidi znáte jsem nezpochybňovala.

[11]: Takže mi to špatně nevyznívá.

20 Labanda © Labanda © | Web | 24. prosince 2015 v 17:29 | Reagovat

pěkné vánoce :-* a bohatého ježíška

21 Mirka Mirka | E-mail | Web | 8. února 2016 v 21:17 | Reagovat

Každý máme v dnešní době možnost se obrátit na lékaře nebo alternativního léčitele. Je to pouze naše volba. Myslím, že všechny doktory ani všechny léčitelé nemůžeme házet do jednoho pytle. Je pravda, že někteří lékaři řeší jenom důsledek nemoci a ne jejich příčinu. Naopak, určitě je i spousta léčitelů, kterým jde jenom o peníze. Ideálně mít skvělého doktora a zároveň výborného léčitele. Držím Vám moc palce, ať máte štěstí už jenom na samé dobré doktory, pokud je budete někdy potřebovat.

22 Magdik Magdik | 27. listopadu 2016 v 21:48 | Reagovat

Držte se své intuice! (Zvířata díky tomu přežívají)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama