Na téma uprchlíků se reaguje extrémně

7. září 2015 v 8:59 | Edith Holá
Hledá vůbec někdo pravdu? Co je to pravda? Někde jsem slyšela, že pravd je tolik jako je zadnic. Tak možná proto, ji nikdo nehledá. Každý má tu svou. A některé zadnice se dají dohromady a prdí na ty z druhého tábora. Píšu druhého, protože v ČR se vytvořily pouze dva: sluníčkáři VS. islámofobové.

V mém případě je to paradox, patřila jsem vždycky svými názory do toho tábora pravdoláskařů (dokonce jsem v seznamu na white média, ale obávám se, že sluníčkáři jsou ještě vyšší level a toho nedosahuji). Od té doby, co jsem nasdílela ma Ksichtknihu, jak se FB posměšně říká, video Okamury, který se dostal přímo do uprchlického tábora u nás a sdělil občanům ČR, že tam viděl jen urostlé chlapíky, žádné chudáky, že tam viděl jen vyznavače islámu a ne křesťany ze Sýrie, tak jsem se dostala do tábora islámofobistů, fašistů, xenofobů. Na mém FB mi pár lidí nasdílelo, že už nebudu sdílet populistické žvásty Okamury, když přeci vidím děti a ženy, které utíkají ostnatými dráty, umírají na moři, umírají v autech pašeráků...
Dostala jsem se pak za komentáře pod jejich statusy na mé zdi ještě nálepku lidská zrůda. Úplně se zapomnělo, že před Okamurou jsem nasdílela článek náklaďáku, v němž umřelo okolo padesáti lidí:-( Ještě více jsem pak rozlítila lid ve facebookové hospodě tím, že jsem si dovolila napsat, že považuji statusy s emocionálními fotkami na své zdi od druhých lidí za emocionální vydíráni a invazi a ne dialog. K dialogu je chat nebo komentáře pod mými statusy.

Sluníčkáři bombardují FB tím, že už si dají navždy pozor na ty, kteří cokoliv napsali proti uprchlíkům a už je nebudou nazývat přáteli. Ode mě si v práci jeden intelektuál odsedl. Dialog se zrůdami nevede.

Jelikož se ale vyjadřuji slovy, něco ještě tedy tímto textem k tématu napíšu a chtěla bych připomenout citát, který všichni známe: nesouhlasím s vašimi názory, ale budu bojovat, abyste je směl říkat. No, psychologové říkají, že ve vypjaté situaci, máme všichni nárok na extrémní názory, protože se v situaci neorientujeme rozumem ale skrze pocity a každého v té chvíli určují jeho osobní zkušenosti, nižší pudy, neznalost a hlavně strach. Je to první fáze.

Jak to tedy je? Marně se snažím najít střed a nebýt ani v jednom táboře. Ani mezi sluníčkáři, kteří jsou momentálně militantnější než ten druhý, od kterého by se to očekávalo. Nechci a nejsem v táboře islámofobů, rasistů, xenofobů a lidských zrůd. Hledám střed. Pravdu se asi nedozvíme, někdy se totiž vyjeví až za pár desítek let, když se najednou (?) objeví, co který politik kde ukutil. Ale více to rozebírat nebudu, protože táboru xenofobů se ještě nálepka paranoidní.


Jak to tedy je?

utíkají chudáci ze zemí, kde jim hrozí smrt VS. skuteční chudáci a ohrožení zůstávají, protože nemají peníze na pašeráky

volné koridory všem bez kontrol, jsme přeci lidští VS. pomáháme těm, co to nepotřebují

pomáháme potřebným menšinám VS. nikdo neřeší strach většiny /nemáme personu, která by hovořila k většině bez populismu/

utíkají ohrožení křesťané VS. v uprchlických táborech žádní křestané nejsou, ale muslimové

chlapeček vyvržený na břeh moře VS. je to emocionální podvrh jako už tolikrát v historii (politici domluvili s novináři srdceryvný příběh a přidali k tomu i autentické foto (mrtvé tělo jde na několik dní ke dnu, nevypadalo by tak hezky po vynesení na břeh)

pomáhali jsme v ohniscích už dost VS. proč se nepomáhalo v těch zemích, kde v uprchlických táborech lidé žijí v bídě, o hladu, atd.

uprchlíci jsou nadšení z naší pomoci VS. vyhazují z vlaku chleby, vylévají vodu, které jim lidé nebo organizace dovezou

uprchlíci jsou v nebezpečí života VS. člověk, kterému jde o život přijme za vděk bezpečím a ne že si diktuje, co chce a že chce pouze do Německa

nejsou nebezpeční, chtějí pracovat VS. diktují si, co budou a co nebudou ze své tradice a náboženství ochotni opustit a žít tak, jak se v naší kultuře žije, chtějí sociální dávky (v Německu jsou velké, chtějí právě tam)

je to mírumilovné náboženství, radikálové jsou všude VS. křesťanství bylo také takové v dávných století, to je odveta a máte to křesťani

většina z nich by ani mouše neublížila, jsou to hodní lidé VS. jejich tradice je víc než korán, i mladí muslimové jsou protálibánští, pro Alláha dokážou zabít, týrat ženy, které se sebemenším náznakem vymknou tradici...

nikdy neopouští své ženy, nikdy neopouští své děti, staré lidi nestrkají do LDN VS. není to pravda, můj otec byl muslimského vyznání, opustil matku i mě těsně před porodem

Mohla bych pokračovat. Zvláště myšlenkami vzhledem k budoucnosti. Ty se také na obou pólech extrémně vyhrocují. Historici by mohli psát další versusy, kde vznikl problém kdysi, jak se to neúspěšně řešilo. Antropologové, sociální pracovníci by zase mohli psát další VS, jak neseme podíl na tom, kam v těchto zemích dospělo násilí ve jménu Alláha, chudoba některých lidí a boj o holý život a jak jsou tam ženy jen flákotou masa, může je kdokoliv zastřelit, když třeba jsou těhotné a jejich manžel umřel, jak pracují hladové a v nelidských podmínkách u narkobaronů i s miminky, jsou zfetované, aby přežili hlad i jejich miminka, jak potrestají ženu třeba tím, že ji znásilní... atd. atd. Kde jsou tyto ženy se svými prcky? Jsou také na těch lodích? Pochybuji.

Sluníčkoví lidé, kteří tolik mluví o tom, jak kdo z jejich přátel padl a je stvůrou, vzápětí dokážou nasdílet, kde byli na výletě, co jejich kočička, pejsek (A propós třeba muslimové považují chov zvířecích mazlíčků za zvrhlost), sdílejí, co vytvořili nebo nějaké humorné video, novou rtěnku, nový účes.... Evropané se dál baví, hrají si a sem tam píší, jak je to strašné, že ženy a děti spí v tělocvičnách a kdo nechápe jejich utrpení, nemá v lidské společnosti co dělat. Mají pravdu. Rozhodně v té facebookové hospodě je lepší nebýt. Život není fér, důsledky svých činů si každý z nás nese, vrací se mu to. Ale pokud to člověk (tedy já) vezmu pozitivně, tak sice není fér, ale mohu se ze všeho ponaučit a hledat ten střed a nebyt první fázi vnímání příchodu uprchlíků do Evropy. Přeji lidem, aby se oba tábory rozpadly a znovu se začalo komunikovat a znovu se nastolila pravidla a hranice, jak komunikovat.


Přeji Evropanům jakožto celému světu, aby se pomáhalo skutečně potřebným.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 7. září 2015 v 9:54 | Reagovat

Souhlasím, reaguje se extrémně. Připadá mi, jako by lidé viděli jen dvě řešení - buďto úplně zavřít hranice nebo přijímat úplně všechny v neomezených počtech. Je jasné, že ani jedno není řešení.
Ale internetové diskuze jsou vždycky vyhrocené, lidé prostě reagují jinak, než kdyby se s někým bavili z očí do očí.

2 baji baji | E-mail | 7. září 2015 v 11:07 | Reagovat

Bože, jak já s těmito názory souhlasím!
Copak to nikdo nevidí? Kde ti lidé berou tolik peněz pro převaděče? Jsou to opravdu chudáci? Vždy si do skupiny zařadí tři, čtyři ženy, pár malých dětí a hrají nám na city. Ale horší je, proč nikoho nezajímá, kdo to všechno organizuje! Vždyť Afganistán a další země, tam je válka již desítky let, proč až teď? pomáhat by se mělo, těm, kteří zůstali v utečeneckých táborech, kde opravdu strádají a trpí, hlavně ženy a děti, tady ty bych šupem poslala zpět!Nevěřím jim!

3 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 7. září 2015 v 12:53 | Reagovat

Mně se vždycky líbí, jak lidé, kteří od ostatních požadují toleranci, jsou mnohdy sami netolerantní až běda.
Jinak mne tvůj článek mile překvapil, protože ty jsi vždycky byla spíš na té radikální "sluníčkářské" straně, šmahem odsuzující všechno, co není tzv. "správné", neboli politicky korektní. Dokonce ses na jednom webu dostala do seznamu tzv. "xenofilů".:D
Že by zmoudření a prozření? ;-)  :D
Jinak díky za rozumný, věcný a objektivní článek, oproštěný od emocí. ;-)
V dnešní rozjitřené době jsou však bohužel rozumné hlasy umlčovány a jejich nositelé jsou houfně nálepkováni jako rasisti, xenofobové či islamofobové.
Jenže co je rasistického, xenofobního či islamofobního na tom, že lidé žijící v této zemi mají při sledování nekonečné záplavy migrantů obavy o osud svých potomků?
Jinak takzvaná "xenofobie" není nic jiného, než živočišný pud, kterým nás v rámci pudu sebezáchovy vybavila příroda. Je to ostražitost před cizím elementem, který nás může ohrožovat.

4 azereth azereth | E-mail | 7. září 2015 v 12:55 | Reagovat

Hezký článek a plný souhlas s i s baji.

5 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 7. září 2015 v 13:00 | Reagovat

Jo, a jinak neuniklo mé pozornosti, že jsi do těch svých versusů zapracovala i část mého článku. ;-)

6 Lucie Česalová Lucie Česalová | E-mail | Web | 7. září 2015 v 13:52 | Reagovat

Na "Jak to tedy je?" ti urcite neodpovim (myslim, ze na to neodpovi asi nikdo), ale jsem moc rada za clanek, ktery je prosty emoci a vsudypritomne hysterie. Klobouk dolu. Ale u jednosho VS. bych se preci jen zastavila. Nevim, jake pomery panuji v CZ upchlickych taborech, ci jsou opravdu obsazeny jen "bojeschopnymi muzi" /prevzaty vyraz/, ale tady je to tak pul na pul /chapej: polovina muzi, druha zeny a deti/. Budou to ted dva roky, co se potopila lod s bezenci, bylo jich tusim kolem 800, a prevahu tvorili prave zeny a deti /nejedna se o informaci z medii, ale partner pracuje jako profesionalni potapec a zachranne akce se zucastnil...ackoliv nazvat vyhledavani a vyzvedavani tel zachrannou akci je krapet zavadejici.../ Tim ale nehodlam zvednout vlnu emoci, ber to jen jako konstatovani a odpoved na VS, zda byl chlapecek podvrh ci ne. Ano, mohl to byt podvrh, ale nejednalo se o jediny pripad, spis o jediny zmedializovany. Toho samozrejme okamzite vyuzil premier Renzi k vytriskani politickych bodu. Jen si ted kladu otazku, jak to myslel, kdyz rikal, ze ted uz to neni o boji mezi levici a pravici ale o boji mezi lidskosti a bestialitou. Chtel tim snad naznacit, ze rozdmychavat emoce a sbirat body na nestesti jineho, je lidske? V tom pripade jsem a zustanu bestie.

7 Čerf Čerf | E-mail | Web | 7. září 2015 v 16:44 | Reagovat

Pár vyvážených textů už jsem k tomuto tématu našel, ale je zajímavé, že většinou došlo k "rozchvácení" toho původně celkem neutrálního a rozumného článku mezi dva existující póly: Obě strany vyzdvihly to, co podporovalo právě jejich pohled (vidíte, my jsme to říkali, takže máme pravdu!), a ostře odsoudily zbytek (tak pěkně to vypadalo a najednou takové zrůdné závěry!). Jako kdyby existovalo jen všechno nebo nic - buď bezbřehé povinné jásání nad příchodem těch báječných lidí nebo naopak naházení všech těch mizerů zpátky do moře. A protože i zde platí odvěké "kdo není s námi, je proti nám", tedy - kdo je v názorech rozumný, je logicky postupně vyhodnocen jako nepřítel všech :-).

8 edithhola edithhola | Web | 7. září 2015 v 18:28 | Reagovat

[6]: Lucie, doufám, že to tak je, že všude nejsou jen muži. Hledám střed a po hysterii vlastní i okolí se už snažím dívat se na vše středově. I když dnešní obrázek nádraží v Maďarsku po opuštění uprchlíky, mě zase emočně nadzvedl. Opět mám dojem, že si naši pomoci, našich darů naváží a je jim to ukradené. Vždyť o nic nejde, za rohem dostanou další věci :-(

9 edithhola edithhola | Web | 7. září 2015 v 18:30 | Reagovat

[5]: Tvůj článek jsem si četla a moc se mi líbil. Použila jsem z něj jen to o tělu, které po utonutí jde ke dnu a ještě si to ověřila, zda to fakt tak je 8-) Tvůj článek jsem poslala několika známým a moc se jim líbil.

10 edithhola edithhola | Web | 7. září 2015 v 18:32 | Reagovat

[7]: Bohužel to pořád vře a bude. Většina mých známých už na FB mlčí a píšeme si do chatu. Neb komentáře ujíždí opravdu do extrémů, jsou často podpásové, takže člověka vytočí a uchýlí se taky k něčemu divnému. To samé u mnoha novinářů. Z textu hned vyplyne, na jakém pólu se pohybuje:-(

11 edithhola edithhola | Web | 7. září 2015 v 18:37 | Reagovat

[3]: Jojo, jsem uvedena na nějakém portálu white média. Aspoň mám důkaz pro sluníčkáře, že patřím mezi pravdoláskaře a liberály :-D

12 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 7. září 2015 v 21:23 | Reagovat

[9]: Ono je okolo toho utopeného dítěte tolik lží, že to je až neuvěřitelný. A zřejmě už se prolátlo, že se utopené tělo nafoukne. Tak se začínají měnit výpovědi. Zrovna dnes jsem četl rozhovor toho přeživšího otce pro Daily Mail, ve kterém barvitě popisuje, jak mrtvé nafouklé tělíčko svého syna tlačil ke břehu. Přitom ještě před pár dny jsem četl jeho výpověď, jak mu syn proklouzl mezi rukama a zmizel v hlubinách. Jen nevím co bude dělat, až se dozví, že to nafouklé nafouklé tělo vyplave až za tři týdny. Potom se asi změní výpověď na to, že tam tři neděle šlapal vodu a čekal než vyplave.
Já už teda tomu příběhu nevěřím ani za mák. Všechno vylhané, vymyšlené a zmanipulované. Viz můj článek.

13 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 7. září 2015 v 21:26 | Reagovat

[11]: Ale jsi tam na tom webu v opravdu dobré společnosti.:-D

14 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 8. září 2015 v 22:02 | Reagovat

Já jsem nejprve byla sluníčkář, ale několik argumentů mě zmátlo (ještě před tímto článkem), a nyní si držím neutrální názor. Upřímně, rozčiluje mě to, ale v jedné věci máš naprostou pravdu- pravdu se stejně dozvíme, až bude po všem. Jen mě rozčiluje, jak to média rozpitvávají, protože tím tu hysterii ještě podporují...

15 DorothyAquax DorothyAquax | E-mail | 18. července 2017 v 23:10 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

16 DavidSoomb DavidSoomb | E-mail | 29. července 2017 v 1:30 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудлаим отрицательные отзывы о Вас Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

17 MariaPa MariaPa | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 4:34 | Reagovat

Мечтаете разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут эротические товары

Один из самых востребованных способов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью легко добиться стимуляции чувствительных зон. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своей второй половине. Это хорошо укрепит вашу эмоциональную связь и позволит стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы обязательно отыщите то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и другие интим-товары можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

18 DannyJaf DannyJaf | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 12:46 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

19 Soroxb Soroxb | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:01 | Reagovat

Новые БЕСПЛАТНЫЕ флеш игры вас ждут играйте онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

20 Georgewam Georgewam | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 20:55 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>примеры установления контакта в млм, сетевой маркетинг украина</a>

21 Sorouc Sorouc | E-mail | 25. srpna 2017 v 14:38 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

22 Dol77larWew Dol77larWew | E-mail | 14. října 2017 v 17:42 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

23 BethanyZzu BethanyZzu | E-mail | Web | 25. října 2017 v 1:51 | Reagovat
24 dafaHug dafaHug | E-mail | Web | 28. února 2018 v 3:46 | Reagovat

what cost more cialis or viagra
<a href=http://www.viagrabs.com>viagra pharmacy</a>
how long does viagra stay in the system
<a href="http://www.viagrabs.com">generic viagra</a>
what will happen if a girl drinks viagra

25 bakkaHug bakkaHug | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 4:48 | Reagovat

viagra in young age
<a href=http://www.viagrabs.com>generic viagra</a>
safe place to buy generic viagra
<a href="http://viagrabs.com">you can try this out</a>
mixing methamphetamine and viagra

26 Geraldtet Geraldtet | E-mail | Web | 21. května 2018 v 20:09 | Reagovat

h http://viagraivo.com generic viagra canada
gay using viagra video
<a href=http://viagraivo.com>generic viagra review</a> viagra cost after insurance

27 bakkaHug bakkaHug | E-mail | Web | 8. června 2018 v 6:01 | Reagovat

what is cost of viagra in india
<a href=http://www.viagrabs.com>generic viagra</a>
is cialis or viagra better
<a href="http://viagrabs.com">why not try these out</a>
how to tell if viagra is authentic

28 bakkaHug bakkaHug | E-mail | Web | 9. června 2018 v 21:44 | Reagovat

viagra was originally for
<a href=http://viagrabs.com>order viagra online</a>
is it ok to take viagra while on steroids
<a href="http://viagrabs.com">Read More Here</a>
where to buy viagra in winnipeg

29 bakkaHug bakkaHug | E-mail | Web | 21. června 2018 v 20:16 | Reagovat

mark martin viagra racing jacket
<a href=http://viagrabs.com>viagra generic</a>
is extenze similar to viagra
<a href="http://www.viagrabs.com">viagra online</a>
what if you take half of a viagra

30 Josepharema Josepharema | E-mail | Web | 2. července 2018 v 17:32 | Reagovat

viagra does not work why
<a href=http://www.viagrarow.com>viagra without a doctor prescription</a>
when will they make generic viagra
<a href="http://viagrarow.com">sildenafil generic</a>
viagra shipped within canada

31 GeremoHug GeremoHug | E-mail | Web | 13. září 2018 v 6:14 | Reagovat

can you take 30mg of cialis
http://cialisle.com/ cialis 5 mg best price
staxyn and cialis

32 GeremoHug GeremoHug | E-mail | Web | 19. září 2018 v 19:54 | Reagovat

cialis tapasztalatok
<a href="http://cialisle.com">cialisle.com</a> cost of cialis at walgreens
cialis with antidepressants

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama