Učím se nečíst komentáře

16. července 2015 v 14:09 | Edith Holá |  Svět blogu
Téměř už nebloguji, byť jsem kdysi psala, že je blogování životní styl a možná jsem dokonce napsala, že bez něj si neumím představit život. Životní styl se mění, jako některé názory, zkušenosti,… Ale ráda na to období vzpomínám.

Někdy mi i chybí, ale už by to nebylo ono. Zkusila jsem to, ale bylo to nucené. Tak už jen píšu, když opravdu chci a buď to dám na některý z blogů na blog.cz nebo mám ještě jiný při jednom deníku /nezmiňuji raději název, abych nebyla nařčena, že dělám PR:-)/
Bylo to něčím hodně krásné období, z některých virtuálních přátelství se stala i osobní. S některými jsme známí. Bylo každopádně plodné. Vždyť díky komunitě tady vznikly i dvě knihy Pohádek pro kulíšky.
Jinde už jsem komunitu tohoto druhu neviděla. Komunity mají rub i líc. Čím více si vidíte do srdcí a myslí blogovými okny, tím více jste zranitelní, závidíte si, dloubnete si, někteří udělají podpásovky,… Komentáře jsou velmi zrádné a v běžných médiích vám rovnou řeknou, nečíst. Pro zachování duševní hygieny, hlavně nečtěte komentáře pod tím, co napíšete nebo v jiných diskuzích, které se vás týkají. Nečtěte komentáře na obrazovce, když běží besedy, reality show atd v TV.


Ve virtuálním světě to funguje stejně jako v životě. Ani tam si nevidíte pořád přímo do očí. Také občas řeknu něco, co se blbě pochopí a vytáhne to někdo třetí a najednou se objeví stejná křivda jako tenkrát. A nejhorší jsou ti další, čtvrtý, pátý,… komentáře přihlížejících. Emoce se roztočí, hlavní aktéři přidají, co kdy kde slyšeli, četli, viděli… Kauza je na světě. Vysvětlování je také pořád ještě boj. Takže nebudu vysvětlovat a nebudu ani psát, že mne mrzí, co se všechno píše po ix letech...

Mrzí mě, že jsem nedotáhla do konce seriál o starší generaci na Blog.cz. Jsou mezi nimi pozoruhodní lidé. Obdivuji staré lidi, když tvoří a nejsou pasivní a negativní důchodci. Proto jsem chtěla tenkrát jim složit hold seriálem článků o nich. Priority jsem ale časem dala psaní knih, bloguji jen výjimečně, přivydělávám si k práci ještě jinou prací, prioritu jsem také dala úkolům svého tehdy prvňáčka…

Mrkla jsem na komentáře pod článkem na Srdci blogu jen kouskem oka, protože se učím komentáře vůbec nečíst. Některé komentáře pod článkem na Srdci blogu jsou opět takové, jaké bývaly. O článku na něm jsem neměla vůbec tušáka. Rozhodně jsem si ho nijakým způsobem nedomluvila. Kdybych o něm nebyla spravena, tak by mě úplně minul. Srdce nebolí, co nevidí a nečte:-)

Adminovi Blog.cz děkuji, že se snaží mě zastávat, ale budu radši, když se nebudu na Srdci blogu vůbec vyskytovat.

Kdo chce sledovat mé psavé aktivity a pouze krátké výstřelky ze života, tak raději na facebooku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. července 2015 v 21:54 | Reagovat

Komentáře čtu. Člověk potřebuje nějakou zpětnou vazbu, ale měl by rozeznat, co (a jestli vůbec něco) si z kterého komentáře pro sebe vzít. Jsou negativní a někdy i drsné komentáře, které jsou pro mne důležité, protože mi sdělují něco, co bych si o sobě měl uvědomit a nedaří se mi to; takové jsou často cennější než ty obdivné. A některé si nezaslouží nic jiného než hodit za hlavu.

Pokud jde o článek na Srdci blogu, myslím, že admin neudržel zacílení na téma článku a úplně zbytečně ho rozkošatil o některá konfliktní a provokativní témata. Těžko soudit, jestli je to nešikovnost nebo záměr; řekl bych, že něco mezi.

Já si bez blogování svůj život dokážu představit velmi dobře. Ostatně, možná proto jsem na blogu doposud :-).

2 Otavínka Otavínka | 1. srpna 2015 v 10:23 | Reagovat

Mám nyní taky velkou pauzu, protože mám možnost chodit na pc jen do jedné cukrárny, kde mají veřejný internet. Přes měsíc jsem v jihočeském Písku, kde se doléčuji po operaci obr kýly a domů se vrátím až budu zcela fit. FB si zřizovat nebudu, příliš by mne omezoval. Třeba budu mít štěstí a někdy natrefím na nějaký  článek na Tvém blogu. Přeji hezké letní dny.

3 edithhola edithhola | 1. srpna 2015 v 22:39 | Reagovat

[2]: Otavínko, držím palce s doléčením i počítačem!

4 edithhola edithhola | 1. srpna 2015 v 22:40 | Reagovat

[1]: Jedním okem odhadnu, který stojí za přečtení a odpověď. Z komentářů jsem se o sobě málokdy něco dozvěděla. Pořád face to face je lepší:-)

5 Niki Niki | E-mail | Web | 5. listopadu 2015 v 21:38 | Reagovat

Z komentářů se o sobě asi nic nedočteš, ale o tom, jak píšeš se dočteš, myslím mnoho. Tvůj styl se mi líbí.
A přeci jen i ze sebemenšího komentáře si můžeš vzít věc, která tě potěší. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama