Říjen 2013

Nejlepší korektoři jsou děti

4. října 2013 v 22:12 | Edith Holá |  POHÁDKY PRO KULÍŠKY
Mé děti jsou už zcela postižení pohádkami. Nejen že mi často dodávají inspiraci pro nějakou tu mou, ale také musí dělat korekturu. Do konce října by měly být Pohádky pro kulíšky II. připraveny do sazby. Takže každá rada a pomoc dobrá. Nedá se nic dělat ani před spaním se nemůže číst nic jiného, pouze pohádky a básničky pro kulíšky.

Kuba hledá chyby

Nejvíce bodů zatím získal šestidílný čaroděj Šedoplášť od Lišáka a potom temná Postapokalyptická od Temnářky. Po kom ty děti jsou? Samé fantasy, temno, strašidla,... Zatímco já pláču na kulíškovskými texty, tak oni jen tiše trpí a znovu mě uprosí k nějaké fantasy pohádce těsně před usnutím. Dnes dokonce poprvé v životě Matýsek u pohádky usnul. Lišákova dlouhá Temná sedma ho uspala. Už jsem si myslela, že je to mýtus, že děti při čtení pohádek usínají. Mé totiž doposavad neusínaly ani při pohádce, ani při ukolébavce. Pohádky pro kulíšky II. jsou jako starodávný odvar z makovice, uspávají. Co víc bychom si mohli mi rodiče přát! Kouzelné, léčivé a uspávací texty pro naše děti i pro nás.

"Ještě tady je to blbě, podívej," ukazuje Matěj (ilustrace pod prstem od Petry Šolcové k její básni Miminko na dlani)

Stále doufám, že o adventním čase si ji budete moci zakoupit. Makám na tom i S mnoha dalšími z vás:-)

"Ta teta to udělala špatně! Musím to udělat víc červené." (Matýsek zvýrazňuje ilustraci Šedopláště od Petry Šolcové)

"Mami, udělal jsem ti odstavce"!

Kdo přispěl z písničkářů a spisovatelů do dvojky najdete zde. Seznam nás tvořivců do kulíšků snad také brzy najdete na blogu. Obálka stejně jako u první knihy je od Idy Novotné.