Září 2013

Dalí, Maison Moschino v mé knize

27. září 2013 v 11:19 | Edith Holá |  LITERATURA, recenze, křty
Před dvěma roky jsem v práci vyhledávala informace k jednomu hotelu v Itálii, který má surrealistický design. Na fotkách jsem se do něj zamilovala. Až budu jednou bohatá, tak se v něm ubytuji. Zatím si plním tento sen prostřednictívm jedné z hlavních hrdinek Ilony. Po těžkém potratu se propadne do nežití. Sem tam hovoří, že by se chtěla vrátit do dětství a být zase bez starostí. Její manžel tak dlouho hledá lék, až ho najde.
Alice room v hotelu podle Salvatora Dalího. Taky by mě vyléčil. Vás ne?

Odměna pro každého z vás

24. září 2013 v 20:45 | Edith Holá |  POHÁDKY PRO KULÍŠKY
Tohle je veliká prosba.

Již od 80 Kč na Vás čekají odměny. Prosíme o sdílení a pomoc s vydáním pohádek pro maminky a jejich kulíšky na JIP. Za příspěvky Vás odměníme.
(návod také na konci tohoto textu)

O Projektu Pohádky pro kulíšky, který vznikl a vzniká díky i mnohým z nás blogerů, píše aktuální časopis Bel Mondo (str. 68). Řekli jsme si s Nedoklubkem, že bychom už opravdu chtěli vydat knížečku pro maminky na Jednotkách intenzivní péče, které jsou i týdny u svých dětí v inkubátoru. V tak těžkém období jim ale nehceme knížky prodávat, ale darovat. Proto jsme se vedle vznikající knihy Pohádky pro kulíšky II. (více zde), rozhodli vyhlásit finanční sbírku na pomoc vydání brožurky terapeutických pohádek přímo na JIP. Rukopis už je dávno hotov (viz foto u projektu na portále hithit.cz, na fotu je Adámek: (25+6, 870 gramů), po čtyřech měsících ho nedávno propustili domů), jen se zatím nenašel sponzor, který by pomohl s touto knihou. Pro tu druhou knihu, do které přispěli svými texty i známí písničkáři, se našel. Výtěžek zd ruhé knihy půjde na další projekty o.s. Nedoklubko, Zápsiník "Cesta kulšíka z JIP domů" a mnohé jiné. Sdružení Nedoklubko je financováno pouze z darů a existuje díky dobrovolnictví spřízněných duší.

Stačilo by okolo 500 lidí, kteří by přispěli alespoň 80 Kč a pohádky bychom mohli vydat a poté je na JIP jako dárečky maminkám a jejim kulíškům dávat. Prosím, přečtěte si více o sbírce. Za každou zaslanou částku nabízíme odměny.

Za Nedoklubko, mámy a jejich předčasňátka i sama za sebe děkujeme!!! Zatím máme vybráno 21 % cílové částky. Pokud nebude vybrána, portál dárcům peníze vrátí:-(

Jednoduchý návod:
Zde na tomto odkazu vyberete, jakou částku chcete přispět. Klik na přispějte. Dál vás to nasměruje na odeslání přes internet banku, kterou máte.
Pokud nemáte internetové bankovnictví, nebo vám nefunguje, je možné přímo na účet Nedoklubka zaslat jakoukoliv částku třebas složenkou, ale připište do poznámky pro příjemce, že je to na pohádky na JIP. Odměnu věnujeme tu, která by se k částce vztahovala, viz odměny u sbírky na pohádky zde.
Poštovní spořitelna v Soběslavi č.ú. 252793609/0300 variabilní symbol 777 (účet Nedoklubka si můžete zkontrovat zde)


Piana na ulici a Hallelujah

23. září 2013 v 22:07 | Edith Holá |  Něco a nic
Jeden z mála street projektů, který mě zaujal. Zatím se mi podařilo narazit na piano jen jednou. Na Hlaváku. Musela jsem se zastavit a nebyla jsem sama.

Atmosféra k tanci.

Zasedla znovu žena z první fotky a vypálila Hallelujah. Uprostřed spěchu z práce domů najednou povznesení až k nebesům. Tento projekt je požehnaný.

Za kvalitu fotek se omlouvám. Jsou z mobilu.

Hallelujah, se kterým je dobré usínat.

Vesnický život idyla nebo úzkost

18. září 2013 v 11:08 | Edith Holá |  Téma týdne
Vesnice. "Ty má milovaná vesnice, dědinko, vísko, vesničko!" chtělo by se mi zvolat a hned se mi vybavilo jiné krásné zvolání: "Hoj, ty Štědrý večere, ty tajemný svátku..." Na vesnici jsem prožila téměř osmnáct let. Pak jsem natrvalo odešla do Prahy. Předtím jsem ale už čtyři roky trávila na pražském intru a o víkendech zpět na vesnici. Moje vzpomínky na vesnický život nikdo z mysli ani těla nevymaže.

Mé zvolání by mohlo vypadat takto: "Ty má milovaná vesnice, dědinko, vísko, jak je mi s tebou úzko."

V Bel Mondu o Pohádkách pro kulíšky

12. září 2013 v 13:58 | Edith Holá |  POHÁDKY PRO KULÍŠKY
V dnešním stylovém magazínu týdeníku Respekt "Bel Mondo" je téma: Pohádky na předpis, na straně 68 o Pohádkách pro kulíšky od redaktorky Lucie Jánské.
Bel Mondo je volně prodejný několik týdnů, takže nemusíte spěchat do trafik hned teď:-).

Fotografie použita z facebooku Bel Monda. zde
Pohádky pro kulíšky I. můžete zakoupit na e-shopu Nedoklubka nebo v kamenném knihkupectví U Džoudyho v Praze. Rovněž tak Kulíškovánky.
Pro vydání pohádek pro kulíšky přímo na JIP a zápisník pro maminky na JIP hledáme sponzory. K tisku připravujeme Pohádky pro kulíšky II. Aktuální informace o projektu najdete na blogu nebo na facebookovém profilu Pohádky pro kulíšky.
Další fotografie pořízeny na JIP v Podolí při předávání knih maminkám kulíšků.


Povídková soutěž na Srdci blogu aneb Rady pro povídkáře II.

6. září 2013 v 14:01 | Edith Holá |  Kurz tvůrčího psaní
Povídková soutěž na Srdci blogu aneb Rady pro povídkáře II.

Přečetla jsem si několik povídek, na které už jsou odkazy pod soutěží na Srdci blogu. Hodnotit nápad na povídku a zda to opravdu je mikropovídka či není, mi nepřísluší, to nechávám na Fragmentu:-)

Ráda bych ale zúčastněné upozornila, že se obávám, že povídky s chybami budou vyřazeny. Aspoň tak se to v literárních soutěžích dělává. Tak tomu je i v případě, že pošlete rukopis do nakladatelství. Je-li hned na první stránce několik chyb a špatně psaný text, tak skončí v elektronickém koši velmi rychle.

Doporučuji, než odešlete odkaz na povídku do soutěže, ať text zkontroluje někdo, kdo je dobrý češtinář.

S následujícími chybami si můžete pohrát sami.


Povídka o max 1800 znacích - Rady pro povídkáře I.

3. září 2013 v 12:30 | Edith Holá |  Kurz tvůrčího psaní
Soutěž na Srdci blogu se týká napsání povídky na téma: "Setkání s literární postavou".

Mělo by ale spíše být napsáno, že se jedná podle podmínky max. 1800 znaků, o mikropovídku.

Tak si sama pro sebe a možná i pro vás zrekapituluji trochu teorie, co jsem si zapamatovala z kurzu tvůčího psaní.


Škola - to je na rok píp styl

2. září 2013 v 22:38 | Edith Holá a Kuba |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Za dnešní krátkou dobu v první třídě měl Kuba nespočet emocí. A mnoho pokusů, jak dostat maminku k infarktu...
Viz fotky a oblíbený rapovací styl na závoďáckém blogu mých synů.

Škola - to je na rok píp styl (Kuba by raději místo náš dal jedno zajímavé slovíčko) I když je po desáté, tak já ale ne!

První třída a já

2. září 2013 v 19:02 | Edith Holá |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Asi před měsícem jsem od jednoho spisovatele četla, že člověk je zralý začít psát, až když je schopen nostalgie. A ta se začíná objevovat kolem čtyřicítky. Zasmála jsem se tomu, neb už pár měsíců sem tam na blog dám nějakou hračku ze svého dětství a to se ještě musím brzdit, abych nedávala takových fotek více. Čtyři desítky života už na krku mám.

Dnes jsme oba Kubu doprovázeli do první třídy. Když jsem viděla davy před školou, vzala mě panika a nával slz dohromady.


První třída! Tradááá

1. září 2013 v 20:00 | Edith Holá a Kuba |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Zítra už jdu do první třídy.
Těším se jenom na družinu. V nulté třídě už jsem se všechno naučil, kamarády jsem dohonil i výškou:-)
Zuběnka u nás byla čtyřikrát. Dva zuby dole dorostly, zato ty nahoře... jsem krásný upírek.
Vybral jsem si pirátskou aktovku, protože je tam poklad, koukejte!