Srpen 2013

Moje první vlastnoruční pérovka

31. srpna 2013 v 21:23 | Edith Holá |  Svět blogu
Malířky zavřete oči:-)

Moje druhá kniha pro nakl. Jota už má 289 377 znaků. Nechala jsem si na závěr dopsání zamilovaných chatů a setkání. Kde já vezmu inspiraci, je to tak dávno:-) Po červené knihovně nesáhnu ani za milion:-)


Laskavý Nard

28. srpna 2013 v 20:45 | Edith Holá |  Práce s tygry
Kdysi jsem se na své první aromaterapeutické masáži dozvěděla, že nardem Marie potírala těsně před Velikonocemi nohy Ježíšovi. Některé prameny uvádějí, že i hlavu. Byl a je to velmi vzácný olej. Vzácné oleje si tenkrát lidé opravdu vtírali do vlasů. Masérka ho pro mě vybrala spolu s levandulí a s růží poté, co jsme si asi hodinu povídaly. Byla to léčivá masáž, zasahovala hluboko do nevědomých procesů a dávných map těla.
Včera mi při psaní přišel na mysl. Jeho některé schopnoti jsou úžasné. Jeho dar laskavosti jsem použila pro muže, kterého Sára potkává.

Olej z nardu bývá používán při masáži u lidí, kteří mají pocit, že bolest ve svém životě už nemohou unést. Uvolňuje dávné bolesti, které držíme v sobě. Pročišťuje, rozpouští bolest, odnáší pryč úsudek o sobě I o bolesti.

Tam kde chronické napětí a ztráta pozitivního sebeocenění vede k sebeodsuzování, může pomoci obnovit v éterickém duchu přístup šlechetnosti a lidské laskavosti.

Jako se u levandule říká, že je to pečující babička. Tak mě u nardu připadá, že je to laskavý otec. Nevím proč. Co napadá vás?

Primorsko očima mých dětí - PRVNÍ DÍL

26. srpna 2013 v 22:08 | Edith Holá, Matěj a Kuba |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Na výletě v bulharském Sozopolu se klukům zalíbil tento obchod

Tři minuty s Edith Holou

25. srpna 2013 v 22:15 | Edith Holá |  LITERATURA, recenze, křty
Tak mě nepřivítal od moře a horka jen déšť, ale ještě Renata Štulcová mi nasdílela odkaz na video s mou maličkostí o knize Cesta k mým matkám. Tak mi můžete napsat, co Vy na to:-) Já se pak možná odvážím podívat také:-)

Tři minuty s Edith Holou (projekt TV UPCExpress na podporu české literatury)

Soutěž o jednu z knih

15. srpna 2013 v 15:37 | Edith Holá |  LITERATURA, recenze, křty
POZOR SOUTĚŽ, vybírejte ze dvou knih. Otázky velmi lehké...:-)

Na facebooku Kanzelsbergera nejdete soutěž o knihu Pohádky pro kulíšky, kterou jsem spolustvořila s mnohými z vás, a knihu Cesta k mým matkám (nakl. Jota). Přeji hodně štěstí!

klik na soutěž zde
Foto nasdíleno z facebooku Kanzelsbergera.


Pohádky dnes u kulíšků

7. srpna 2013 v 18:27 | Edith Holá |  POHÁDKY PRO KULÍŠKY
"Pohádky pro kulíšky" dnes přicestovaly přímo k nim a jejich maminkám. Kloubouk dolů před maminkami a jejich malými bojovníky. Po návštěvě u nich cítím velkou pokoru a ticho.

Adámek (25+6, 870 gramů) dnes přes tři kila a půjde příští týden domů. Po čtyřech měsících.


Nic není náhoda

7. srpna 2013 v 9:21 | Edith Holá |  CKMM
Je to tak dávno, co můj blog zahájil prvním článkem, který se dva roky poté stal první kapitolou knihy "Cesta k mým matkám".

Dnes mám dovolenou, na které mě čekají dvě akce. Jedna, která bude vzpomínkou na to staré a druhá, která byla novým začátkem. Ale vlastně i ta první v červenci 2010 na tomto portálu byla prvním krokem na vlastní cestě.

Bohyně koní a Majerovky

1. srpna 2013 v 22:53 | Edith Holá |  LITERATURA, recenze, křty
Zatímco jsem po osm dní četovala s Renatou Štulcovou a sestavovala večer co večer rozhovor pro vás, tak jsem také psala a hlavně pilovala svůj další rukopis. Kapitala o koni Sáry mě zavedla až do zkoumání vztahování se člověka ke koni. Jak se usmiřuje opuštěný kůň? Jak se na něj mluví?

Nakonec mi právě Renata poradila, ať se obrátím na bohyni koní a já si uvědomila, že při lyrických obrazech mi při psaní "Cesty k mým matkám" pomáhala hudba Majerových brzdových tabulek. Tato skpina má právě píseň Kotys. Pouštěla jsem si ji pořád dokola a sem tam znovu i Paní z vln. Ta druhá je pro mě píseň písní. Dojímá mě, i dává sílu. Vždy u ní najdu svou múzu.

Takže nakonec přes Paní z vln a Paní koní jsem snad konečně dokázala vložit hlavní hrdince ta správná slova, kdy jako kájicnice se chce usmířit se svým koněm. Je těžké psát, aby to nebylo dětinské žvatlání nebo sentimentální, ale prosba o odpuštění dospělé ženy.
Takhle vypadá vnitřní kůň Sáry. Často si vyčesává vysoko ohon a vlnité kadeře ji spadají jako jemu.