Srpen 2012

Labyrinty

31. srpna 2012 v 23:35 | Edith Holá |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Téma "cest" mě pořád provází. Vybrala jsem dva výlety a na místě prvního jsem zjistila, že safari je v překladu cesta. Druhý výlet - třídenní výlet na zámek Loučeň, kde je mnoho labyrintů - jsem už vybírala pro lásku syna k labyrintům a pro jejich duchovní rozměr, o kterém často čtu. Kuba oblibuje úkoly s labyrintem tak asi od dvou a půl let. Vždycky jsem obdivovala, že se mrknul na nakreslený labyrint a okamžitě viděl cestu. To snad je nějaký dar. Já jsem si to poctivě musela projet prstem a i přesto jsem dokázala uhnout a musela se zase vrátit. A to přiznávám, že někdy jsem jela od konce, protože jsem cestu nenašla nebo jsem na ni neměla trpělivost. V knize "Super bludiště - gymnastika pro tvůj mozek" jsou některé fakt na palici. Pak jsem ale padla na "Knihu lásky" novinářky Kathleen McGowan a zjistila, že labyrinty jsou určeny ke ztišení, modlitbě a uprostřed člověk dojde poznání.

CKMM v Palladiu a pět výherců

29. srpna 2012 v 8:47 | Edith Holá |  Svět blogu
Milí blogeři, na Srdci blogu už je pět výherců knihy Cesta k mým matkám z Nakladatelství JOTA.

Více - klik na celý článek

Mamííí, bumbíky! aneb kojení

28. srpna 2012 v 22:06 | Edith Holá |  Vzpomínky na mateřskou dovolenou
Máma je po určité období pro dítě mlíkárnou (Další vzpomínky. Minule na krásná období těhotenství zde)

Kojení se všude už několik let propaguje. Jak to ale vypadá po porodu? Co vám radí nebo neradí v porodnici?

Cože? Jsem máma? Už odteď?

25. srpna 2012 v 19:45 | Edith Holá |  Vzpomínky na mateřskou dovolenou
Vzpomínky

Už několik dní měním trasy směrem do práce. Co jsem dřív milovala, nesnesu. Nesnášela jsem velkou křižovatku, tak teď chodím klidně na autobus do práce přes ní. Cítím se zamilovaně, ale nechápu, kde se to vzalo. Manžela znám a nikdo se naštěstí nezjevil. Ještě aby manžel začal žárlit, protože už si toho všimnul a rovněž můj smích označil jako zamilovaný. Asi jaro. Nevím. Premenstruační syndrom vypadá jinak ... Ehm, on se nedostavil, nemám depku, že by ... Nechci nic zakřiknout.
Ráno mi test ukázal dva proužky. Jsem v šoku radostí. Skáču štěstím do postele na manžela a pak si uvědomím, že... Ježííš, já skočila, co když to ze mě vypadlo. Honem nohy nahoru.

Křest knihy Cesta k mým matkám

24. srpna 2012 v 20:15 | Edith Holá |  Svět blogu

Srdečně Vás zvu v pátek
7. září 2012 na křest knihy Cesta k mým matkám, která je na pultech knihkupectví od 22. srpna 2012 (Nakladatelství JOTA)

18h až 21h

Více o knize na webu Joty i video trailer k ní zde

Zkraje bude beseda s autorkou, Idou Novotnou a Petrou Pávkovou.

Vzhledem k tomu, že kniha je vydána pod pseudonymem, místo křtu jeFantasy, fotosoutěže, pohádka aj.

23. srpna 2012 v 20:12 | Edith Holá |  Svět blogu
Brňáci a okolí, v sobotu 25. srpna vás čeká v Chajovně na Dominikánském náměstí od 16h beseda s autorkami fantasy, více zde
Brňáci mají i další výhodu. Mohou si objednat na e-shopu Joty knihu "Cestu k mým matkám" za nižší cenu a dojít si pro ni do Joty osobně.

Na akčním blogu jsem pro vás napsala o dvou fotosoutěžích pro ženy i s tipy, jak na to:-)

Mňoukla poslala mým závoďákům a kulíškům skvělou pohádku Plyšové království. Vždycky žasnu, co tato 14-letá slečna dokáže napsat. Např. i její haiku k tt "máma" je originální nápad.
Doufám, že se vám všem daří psát skvělé články k tématu "máma". Redaktorka Joty už se těší, jak bude celé úterý číst námi vybrané texty do žebříčku. Já jsem hodnotila v pondělí a ještě budu hodnotit sobotu. Ostatní dny hodnotí jiní členové tt.

Malinový dortík od Mami

22. srpna 2012 v 23:55 | Edith Holá |  Svět blogu
Včera mi všichni psali, že je můj den D. Další otázkou bylo, jestli už jsem byla v knihkupectví? Nakonec mě dostala Mami z Mléčného baru a obdarovala mě malinovým dortíkem. Kdo jste četl mou předmluvu v Cestě k mým matkám, víte proč. Kdo jste to nečetl, tak nezoufejte. Něco z ní k tématu malin říkám při besedě v Mléčném baru.
Dortík z malin byl výborný. Kluci ho bezva rozňahňali a dávali jsme si malinové pusy. Fotky snad zítra na závoďáckém blogu.
Na fotce malinový dortík od Mami

Rodina a můj blog

22. srpna 2012 v 20:16 | Edith Holá |  Vzpomínky na mateřskou dovolenou
Když jsem večer s dětmi dorazila ze safari ve Dvoře, byla jsem mile překvapena, že jsem byla nominována mezi pět blogů v kategorii rodina v soutěži Blog roku. Překvapena jsem byla nadvakrát. Jednou tedy mile a podruhé, že patřím mezi rodinné blogy. Vždy jsem si zaškrtávala, že mám literární blog. Nojo, mám zřejmě slabou sebereflexi:-) Vlastně máte pravdu. Píšu neustále o matkách, dětech a vztazích:-) Jenže jak to většinou píši k nějakému tématu týdne, tak mi to ani nedošlo. Tak děkuji všem za hlasy v kategorii rodina. Je to od vás velký dar.

Tak jsem si řekla, že svůj blog projasním i sama sobě:-) A hlavně oživím články, kterých si vážím a které vám přinesly často úsměv na rtu... Třeba někoho z Vás vybrané potěší znovu nebo nově.

Rubrika z mateřské dovolené, dnes už z jen z mateřství, protože od ledna již pracuji
Založila jsem ji článkem, v němž jsem se ztotožnila s filmem Mateřské galeje a napsala, že je to ještě slabý odvar:-) Tím jsem oslovila blogerku Mami z Mléčného baru, která si hned film vypůjčila a zmínila se na svém tehdejším blogu o mně. Zde

Rozhovovory s mým prvorozeným cestou na hipoterapii, které vás vždy bavily

Rozhovor a story s druhorozeným

Děti s jinakostí by mohla být další rubrika
články o zkušenosti s atopií, ekzémem a potravinou alergiií u obou dětí Když padne diagnóza atopický ekzém
synové mají svůj závoďácký blog, který často píšu ve spolupráci s nimi zde

Mé porody a těhotenství


Fejetony o dětech a z mateřství

Vztahy v rodině
Vadí, nevadí - výuka k respektu k jinakosti

Na doma.cz je většina mých článků o dětech a výchově:-)

V rubrice sociální jsou články o pěstounské péči
a předčasně narozených dětech

Povídka o surogátním mateřství je v menu

Rodiče Popelky

21. srpna 2012 v 21:49 | Edith Holá |  Téma týdne
Většina z nás zná Popelku. Pohádek o zlých macechách ale je! Jsme z generace, která snad byla těmito pohádkami přímo odkojena namísto mateřského mléka. Komančové podporovali umělou výživu a možná i tu Popelku.
Když jsem ji začala číst Kubíkovi, tak položil záhy otázku: A proč Popelce nepomohl tatínek? Proč ji nechal, aby ji ta nová maminka ubližovala? Už jsem slyšela od více maminek okolo sebe, že dnešní děti se takto ptají. Vůbec nechápou, že by se dítěte nezastal druhý rodič.

Velkorozhovor od Mňoukly

17. srpna 2012 v 21:46 | Edith Holá |  Svět blogu
Jupí!!! Nemusím nic psát. Mohu jít zase jednou po sto letech spát v deset. Velkorozhovor se mnou a s Temnářkou si můžete přečíst na blogu Mňoukly.
V pondělí vás všechny čeká překvápení na Srdci blogu a na blogu TT, zatímco já budu s klukama na safari ve Dvoře.

A ve středu kromě mé knihy v knihkupectvích vám dopřeje Mami v Mléčném baru "pozitivní" besedu o mém dětství. To koukáte, kdo znáte mé hrnce plné úzkosti a hnoje, které při začátku blogování se na mě vylily.

A jako dárek si můžete pustit čerstvý book trailer k mé knize. Hudba Lubomíra Mullera v něm hladí.

Cesta k mým matkám (JOTA) - trailer

Hudba, která mění můj život

16. srpna 2012 v 19:34 | Edith Holá |  TANEC, HUDBA, FILM
Přes týden vymýšlím, jak uchopit výzvu Robky Pět alb, která změnila můj život.
Přijde mi to ještě těžší než vyjmenovat pět filmů, které mě nějak oslovily. Nakonec jsem si řekla, že napíšu o těch, co mě emočně zasáhly, ať mi bylo náct nebo aktuálně nyní. Vypisovat slavná cédéčka Velvetů, Doors, Nicka Cave, Siouxsie and the Banshees, ... prostě nemá cenu.
Pro mě jsou vždy největším zásahem emočním i tělesným ženské hlasy. Pokud je dobrý hlas, je mi jedno zda je hudba stará, současná, alternativní, rocková, rockpopová,... Hlas považuji za nejnádhernější nástroj.

Taškařice v Pařížské ulici

14. srpna 2012 v 18:56 | Edith Holá |  Pohledy z produkční práce
V sobotu po pracovním focení jsem s klukama musela ještě na schůzku s filmařem, který natáčí trailer k mé knize. Netušila jsem, že nás bude čekat mnoho velmi vypjatých chvil.


Týdenní zpravodaj, piknik aj.

12. srpna 2012 v 19:48 | Edith Holá
Nevím, jeslit už všichni odebíráte novinky Akčního blogu, tak pro jistotu připomínám, že tento týden na něm vyšly rozhovory od Mňoukly s Taychi a Lotty. Dále jsem položila otázky blogerce Červený čudlík. A samozřejmě před pár minutami nedělní týdenní zpravodaj o tom, co je aktuálního na Blog.cz. Dále klik na celý článek...

Článek o pěstounství

10. srpna 2012 v 19:23 | Edith Holá |  CESTA K MÝM MATKÁM - nejen ukázky z knihy

Nevím, kolika z vás se podařilo zakoupit si Lidovky s dnešním magazínem Pátek. Možná už máte přečtený článek "Pěstované děti" od Václava Drchala. Možná i editorial k němu od šéfky magazínu Marcely Pecháčkové. Články z magazínu bývají přístupné on-line na webu Lidovek až v sobotu. Samozřejmě nás všechny zajímá, jaký názor na téma máte i případně na úryvky z knihy Cesta k mým matkám, které v článku byly.
Úryvky z mé knihy zítra

9. srpna 2012 v 22:24 | Edith Holá |  CESTA K MÝM MATKÁM - nejen ukázky z knihy
Vážení a milí, úryvky z mé knihy Cesta k mým matkám si můžete přečíst zítra v LN. Kniha vychází 22. srpna v Nakl. JOTA. Lidovky exkluzivně přinášejí úryvky ještě z rukopisu http://www.lidovky.cz/ln-patek.asp?id=149
Po rozkliknutí si můžete přečíst editorial k tématu pěstounství a knize.
Prvními kapitolami jsem před dvěma roky zahájila svou blogovou éru.
Křest knihy bude 7. září. Místo zatím nevím určitě. Všechno ladím. Dám všem vědět a už teď vás srdečně zvu a těším se na vás.

Gjorkové u vody - soutěž

9. srpna 2012 v 8:53 | Edith Holá |  LITERATURA, recenze, křty
Přidávám své fotky do doutěže s knihou "Gjorkové - Tajemství minulosti". Její autorka Tereza Colleen Benešová připravila soutěž na svém blogu Pusťte Gjorky k vodě.

Dotazník - autoterapie

8. srpna 2012 v 20:20 | Edith Holá |  LITERATURA, recenze, křty
Před prázdninami mně Miselle napsala, že za rok maturuje a už nyní bude pracovat na maturitní práci (5 až 8 stran). Říkám si, jak je dnes maturitní písemná práce velkým dílem. Nám napsali témata na tabuli a do dvou hodin jsme museli vypotit inteligentní slohovku. Je vlastně fajn, že se z toho stává práce, kterou si student samostatně dlouhodobě připravuje a musí ji pak obhájit.

Výlet na houby

5. srpna 2012 v 21:56 | Edith Holá |  Něco a nic
Výlet na houby stál za houby. Mám smůlu, jakmile vyjedeme na výlet mimo Prahu.

Týdenní zpravodaj

5. srpna 2012 v 11:43 | Edith Holá a Gabriel Dantes Decay |  Svět blogu
Na Akčním blogu máte týdenní zpravodaj, co se událo na Blog.cz za poslední týden. Pokud tam něco chybí, prosím, napište nám to do komentáře. Děkujeme.
Zpravodaj zde.

Výslech, ebook, houby

3. srpna 2012 v 22:19 | Edith Holá |  Svět blogu
Společným čtením na srpen je na redakčním blogu Gaia kniha blogerky Terezy Benešové alias Colleen "Gjorkové - Tajemství minulosti". Vyzpovídala jsem autorku. Rozhovor o její knize na blogu Gaia zde. Blogerka Colleen také vyhlásila soutěž . Nafoťte se s Gjorky u vody. Více v jejím článku Pusťte Gjorky k vodě

Už dva dny se pokouším zodpovědět desátou otázku v Temnářčině výslechů psavců (zde už první kolo).