Červenec 2012

Za AK bojovat nebo meditovat?

31. července 2012 v 22:26 | Edith Holá |  Svět blogu
Možná je to jen jehla v kupce sena, co se teď děje na Blog.cz. Možná ne. Možná vlnka v moři, co všechno rozbouří a bude bouře nebo se zase uklidní a moře se bude vnit dál.
Od roku 1991 pracuji v médiích. Tohle jsem zažila už několikrát. Majitel novin určil novou linii kvůli propadu čtenosti. Noviny si na sebe prostě nevidělaly. Povolal někoho, kdo to měl změnit a zachránit. Ten přišel. Nejradikálnější změna proběhla v roce 1998. Opět přišel nový šéf. Přivedl si s sebou své lidi jak to tak šéfové dělají. Nastala čistka. Během hodiny odešli stateční a chrabří. Odmítli se podílet na nové linii novin. Většinu z nich jsem četla. Ale to že jsem out už víte z jiných mých článků. Pak už nebylo koho číst. My pěšáci zůstali. Smutní, někteří zlostní, další rezignovaní ... až se moře uklidnilo. Moře zůstalo stejné. Vlnka sem, vlnka tam. V každém z nás zůstal nějaký pocit. Ti, co chrabře odešli, už se málokdy dostali na místo, kde by zase mohli hodně psát. A když odešli do kvalitního média, tak za čas i tam došlo ke změně a zase přišel někdo, kdo to změnil, aby se časopis nebo noviny udržely. I tady na Blog.cz po příchodu jedné slečny odcházejí z AK někteří členové. Padne tím i jedna rubrika v klubu.
Jiní se zapojili do recesistické biondifobie (27 článků). Nikdy jsem nebyla Švejk a nemám ho ráda. Vždycky mi z něj bylo spíše smutno. Je to vlastně bezmoc a zároveň hněv v hávu vtipu. Ale snad to někomu pomáhá, aspoň se jiný zasměje.

Byla jsem nucena přihlížet i znehodnocení archivu a knihovny, kterou jsme pro noviny s kolegyní mnoho let budovaly. Přišli noví šéfové, články se začali psát tak, aby je přečetl každý (tedy průměrný čtenář), všechno se dalo najít na netu (co na tom že zdrojem je třeba wiki), tak archivů a knihoven není třeba. Nechtěné dítě. Uložili ho do sklepa.

Záměr lidí, kteří vlastní média nikdy nerozkrejete. Nevíte, jestli už mají připravený nový design, nové rubriky, nového šéfa, jestli s vámi počítají nebo s vaší rubrikou ... Pouze víte, že jim jde o to, aby si médium na sebe vydělalo a ještě lépe i vydělalo něco navíc. Vzhledem k tomu, že je více lidí, kteří opravdu klikají na články bulvární, komentují spíše články kontroverzní, bulvární, o sexu atd., tak ten, kdo chce kvalitu ... Vlastně nevím, co mám napsat. Musí se smířit, odejít do lesů, do podzemí, starat se jen o sebe ...?
Kolik z nás, kteří teď bojujeme za kvalitu AK, jsme okomentovali na Srdci blogu nebo v AK hodnotný článek třeba s básněmi? Tři čtyři? A kolik z nás okomentovalo přijetí někoho, koho nechceme? 612? Co to znamená pro vlastníka Blog.cz? Které články mají větší návštěvnost a více komentářů?

Přátelé, tohle všechno už jsem zažila. Vždycky jsem cítila nesmírný smutek. Můžeme psát petici a být chrabří, bojovat za své ideály, můžeme zůstat pěšáky, můžeme zcela odejít ... my ale nevíme záměr vlastníka s portálem Blog.cz a s jedním z jeho prostorů - Autorským klubem ... Tudíž může mít náš záměr úplně opačný dopad, než chceme ...

Lotty, marnost, ekonomický diktát

30. července 2012 v 19:22 | Edith Holá |  Něco a nic
Dneska je den. V práci jsme od rána fotili módni fashion. Modelka pohodová, vše o.k. Přesto chození Pařížskou, půjčování outfitů mi nedělá dobře. Na sobě sukni od Spencra a tričko z Ann Christine. Sukně ale vlastně pět let stará. Bože, opustil mě povznášející pocit, že je mi to jedno. Pak jsem přišla domů a přečetla si nové komentáře ke kauze blondýnky Lotty a pochopila jsem, že jsem out se vším všudy. I se svým myšlením. Kde se vlastně v člověku bere čudlík, že se pořád snaží být kvalitní, moudrý, něco poznávat a třeba předávat. Jak to že jiní mají čudlík, který jim umožňuje psát "trapnosti?"
Já bych takový článek psala roky. Takže je to vlastne umění napsat trapnost. V komentářích bylo, že je nejlepší psát o kosmetice a módě a hned je návštěvnost. No, já nevím. Na blogu Gaia takovou rubriku máme, v práci to mám rovnou pod nosem a nic. Takové články nevyplodím.
Proč neumím žít v ekonomické dikatuře? kdybych psala, co se žádá, tak bych měla velkou návštěvnost, ta znamená více šancí na klikání na reklamy, tím větší šance, že celý portál přežije.
Proč si neumím každý měsíc koupit několik hadříků na sebe a jedny úžasné botičky?
Když jste ve své bublině, je to dobré. Jen popojdete o ulici dál, kliknete omylem na neznámý blog a všechno se změní v marnost.
Tak já si jdu dát teplou sprchu, tabulku čokolády a uznávám, že Lotty Biondi je členkou AK, protože já takové články neumím psát, tudíž jsou bezkonkurenční. Večer se zavřu do knihy a nechci blog.cz vidět. A nebo si pustím nějakou sračku, abych to nasákla do sebe a uměla taky tak.

Když není motýlí pocit, tak aspoň motýlí řasy z dnešního focení. Miluji dlouhé řasy. .

Lotty Biondi a týdenní zpravodaj na AB

29. července 2012 v 23:20 | Edith Holá |  Svět blogu
Pokud chcete vědět, co se za tento týden událo na Blog.cz, mrkněte na týdenní zpravodaj na Akčním blogu.
Také jsme s Gabrielem založili novou rubriku, kde pokud nás něco vtipného k dění na Blog.cz napadne, tak si to v našem společném sloupkaření můžete přečíst. První se týká kauzy Lotty Biondi.

Jinak nezapomeňte hlasovat o nejlepší zamyšlení nad pěti filmy anketa zde.

Anketa - pět vašich nej filmů

29. července 2012 v 21:35 | Edith Holá |  Svět blogu
Uvalila jsem si na sebe velký úkol. Z vašich zamyšlení "nad pěti nej filmy" vybrat tři, která mě zaujala, to byl přetěžký úkol. Všechna byla výborná. Přeci jen jsem tři vybrala a nyní nechám pomocí ankety vybrat vás, které bylo nejlepší. Vítěz získá filmový Esprit LN. Vybírat bylo velmi těžké. Každé z 29 zamyšlení bylo osobní a z mnohých jsem si vypsala filmy, které bych chtěla vidět. Dokonce pro film "Svět podle Prota" už jsem si zaběhla.


Filmy, které mě hluboce zasáhly

29. července 2012 v 16:42 | Edith Holá |  TANEC, HUDBA, FILM
Do sobotní půlnoci jste měli čas posílat odkazy na svůj výběr pěti nej filmů. Dávejte do komentářů pod výzvu Vyberte pět nej filmů. Přišlo 29 zamyšlení. Anketu, kde vyberu tři z nich, snad zvládnu do večera.

Taky jsem nad tím hodně přemýšlela. V práci jsem vybrala před dvěma měsíci dva jiné. Vybrala jsem takové, které mě emocinonálně zasáhly, mají často záběry, kdy si filmař dá čas natočit byť jen na lžičku míchající čaj, starou paní, jak hází plast do kontejneru, ... U všech je důležitým prvkem hudba, výborné herecké výkony, pro mě silné téma... Zasáhly mě natolik že se všechny už objevily v některém z mých textů.

Táňa Pauhofová s mým synem

26. července 2012 v 20:02 | Edith Holá |  Pohledy z produkční práce
Jestli dobře počítám, tak k výzvě napsat zamyšlení nad pěti nej filmy už je napsáno 22 textů. Všechny odkazy na vaše články jsou v komentářích pod výzvou Vyberte pět nej filmů. Vlastní pětku jsem včera napsala cestou autobusem do Týnce. Ale zveřejním ji, až v sobotu, kdy také zamyšlení ukončím a pak vybereme nejlepší.

Došla jsem si pro kámen mudrců

26. července 2012 v 8:41 | Edith Holá |  Něco a nic
"Dneska vás moc nepotěším", řekla jsem Evičce na včerejší třetí regresi. Konečně jsme se našly, protože svou ordinaci přesunula jinam a já zapomněla mobily. A pevné automaty okolo nefungovaly.

Před dvěma lety první blogový text

23. července 2012 v 22:45 | Edith Holá |  Svět blogu
Přesně tento den před dvěma lety jsem ve 14:07 publikovala svůj první blogový text. Jmenoval se Rozpojené osudy se znovu spojují.

Vyberte pět nej filmů

21. července 2012 v 16:32 | Edith Holá |  Svět blogu
Na Blog.cz jsou literární projekty, fotografické a grafické, mléčně barové ... můžeme se o těch největších dočíst na Srdci blogu nebo o všech na nově založeném "Akčním blogu aneb co se děje na Blog.cz".

Ale co film? Mnoho z nás chodí nejméně jednou týdně do kina, někteří jezdí na festival do Varů, na LFŠ a jiné menší filmové festivaly, kde se průměrně vidí 4 filmy denně... Je několik blogů, kde píší blogeři recenze na filmy.

Tak jsem se rozhodla, že vás vyzvu, abychom společně zkusili do příští soboty vybrat pět nej filmů se zamyšlením proč.

Piknik pro skřítky

21. července 2012 v 11:19 | Edith Holá, Kuba a Matěj |  Svět blogu
Piknik pro skřítky z Pohádek pro kulíšky (projekt mnoha blogerů z Blog.cz a os Nedoklubko), které píše blogerka Ruženka. Doufám, že tím Ružence pomůžeme poslat energii k uzdravování po operaci.
Více na závoďáckém blogu k soutěži do Mléčného baru.


Úcta v manželství

20. července 2012 v 20:24 | Edith Holá |  Svět blogu
Je neuvěřitelné, kam se ubírá diskuse o zvýšení ČTENOSTI blogu. Jsem moc ráda, že můj článek na Srdci blogu komentují blogeři, které jsem ani neznala. Opravdu to zapojilo ke komentování zajímavé blogery. Jen diskuse se ubírá zvláštním směrem... Skoro na samostatné články. Dobrá inspirace...

Prosím, jen nezapomínejte v zápalu diskuse na hvězdičky pod oním článkem na Srdci blogu. Článek zde

Před chvílí jsem ještě zveřejnila čánek o první reklamě na mou knihu CKMM. Zde.

První reklama na mou knihu CKMM

20. července 2012 v 19:46 | Edith Holá |  CESTA K MÝM MATKÁM - nejen ukázky z knihy
Mí věrní čtenáři, tak se to opravdu blíží. Nakladatelství Jota rozjíždí reklamu. První v novinkách Knihy č. 26, které seženete v knikupectvích. Na webu Joty už je i cena.


Celá stránka v týdeníku Knihy .

Zvýšení čtenosti blogu pro starší a pokročilé

19. července 2012 v 12:11 | Edith Holá |  Svět blogu
Na Srdci blogu jsem do svého článku ještě zapomněla přidat, že mám i vizitky, kde mám adresy všech svých blogů :-)

Celý článek na Srdci blogu zde

Děkuji za případné komentáře pod ním, snažím se na ně odpovídat. A děkuji i za klik na hvězdičky, pokud se vám líbil.

Tajemství prozrazeno

19. července 2012 v 8:12 | Edith Holá |  CESTA K MÝM MATKÁM - nejen ukázky z knihy
Nějak jsem vás nechala čekat dýl, než mě mamka se sestrou. K narozeninám pro mě měly tajemný dárek. Prý tak na čtyři hodiny v sobotu 14. srpna. Ale to už víte z článku Tajemství se stalo tajemstvím. Do poslední vteřiny jsem opravdu netušila, o co jde. V pátek večer jsem se dozvěděla, že mě vyzvednou před šestou. Tak jsem si říkala: divadlo, kino, slavnostní večeře... ale taky mě napadalo, zda si nemám vzít plavky, ... nebo že by společná masáž, ale to bychom si nepopovídaly a mamka zase kvůli lupénce by nic takového neodsouhlasila. V půl šesté jsem přisedla do auta a jely jsme. Vypadalo to, že do centra. Ještě v autě si mě dobíraly, jestli mám sportovní oblečení s sebou. Po několika pokusech najít u pěší zóny parkovací místo jsme skončily v garážích pod Palladiem. Pěšky došly zpět na pěší zónu. Zastavily jsme u Pánské pasáže. To už jsem vůbec netušila, co to bude. Na cedulkách to vůbec nebylo, tak sestra někam zavolala. Nakonec to byl stánek na chodníku od nějaké cestovky. Nevím, proč ale zděsila jsem se, že mi koupí zájezd a někam pošlou. Samotnou. Jenže ony se pořád jen smály. Mamka zaplatila voutcher a že prý za půl hodiny přijede na chodník minibus. V životě jsem si nevšimla, že na pěší zóně někdy zastavují minibusy. Tak jsem šly na colu. Minibusy přijely tři. Nasedly jsme a dojely k Vltavě.

Mamka zaplatila parádní tříhodinovou plavbu lodí večerní Prahou. Popovídaly jsme si jako kdybychom se znaly odmalička. Geny jsou geny. Upovídanost máme společnou. Jídlo výborné, Praha místama kouzelná...

Rosteme s knihou

17. července 2012 v 14:48 | Edith Holá |  LITERATURA, recenze, křty
Blogový a nedoklubí projekt "Pohádky pro kulíšky" se stal partnerem projektu Rosteme s knihou.

Slib rytíře čtení: Ve jménu pohádek, povídek a básní a ve jménu jejich hrdinů a světů budu mít v úctě slovo, budu ochraňovat knihy a statečně se bít za všechno dobré, co je v nich napsáno.
Více v článkuBlogový rozcestník aneb co se děje na Blog.cz

16. července 2012 v 22:02 | Edith Holá
Uff, aktualizovaný seznam všech knih a sborníků, které vydal někdo, kdo bloguje na Blog.cz http://akcni-blog.blog.cz/1207/knihy-blogeru-aktualizovany-seznam plus připravované knihy k vydání http://akcni-blog.blog.cz/1207/pripravovane-knihy-blogeru-na-blog-cz

Založili jsme s Gabrielem Dantes Decay blog, který by mohl být takovým informátorem toho, co se děje v komunitě na Blog.cz. Prosím, podpořte náš nový rozcestník aktivit na Blog.cz. Na facu už jsme udělali i profil.
Potěšte nás, že si nás přidáte do oblíbených na blogu i na facu.


Prosím, pište nám, pokud Vás nějaká aktivita na Blog.cz upoutá, pokud natrefíte na výborný článek, nějakou soutěž, nový blog, informujte nás o tom, co píšete za novou knihu, co provádíte s otatními blogery (srazy, narozeniny, křty,...) nebo napište o aktivitě jiného blogera, o které si myslíte, že je zajímavá pro celou komunitu na Blog.cz atd. Porsíme, vždy do komentářů pod aktuálním článkem v rubrice Týdenní zpravodaj.

Pokusíme se to nějak s Gabrielem zmáknout, ale byli bychom radši, kdybyste se přidali svými tipy. Také hledáme ještě aspoň jednoho admina.

Děkujeme:-)

Blogový a literární týdeníček

15. července 2012 v 19:45 | Edith Holá |  Svět blogu
V soutěži o Blog roku bylo vyhlášeno pět nominovaných do druhé kategorie Světoběžník.
Letní počtení na Srdci blogu přináší zase jiné zajímavé blogy aneb jaký blog byste si s sebou vzali na dovolenou?

CKMM vyprodaná

12. července 2012 v 22:15 | Edith Holá |  CESTA K MÝM MATKÁM - nejen ukázky z knihy
"DOBRÝ DEN, PROSÍM MĚLA BYCH ZÁJEM O VAŠI KNIHU, KTERÁ UŽ JE VYPRODANÁ. KNIHA SE JMENUJE CESTA K MÝM MATKÁM. PROSÍM, MOHLA BYCH SI U VÁS KNIHU OBJEDNAT? DĚKUJI HANA Č."

Tak tato zpráva, která mi spadla z blogu na email, by velice převelice potěšila někdy v září/říjnu a ještě by mohla být spíše adresována přímo nakladatelství Jota. Takhle netuším, kde paní Hanka vzala informaci o vyprodání. Neb kniha vyjde teprve
22. srpna 2012.


:-)

Díky této zprávě jsem si uvědomila, že mám svůj sen.
Sny se plní, když jsou vyslovovány v přítomném čase jako když se už dějí.

P.S. Email nebyl anonymní.

Grafika Labanda

Jak Kulihrášek našel kamarádku - Za barem 10

11. července 2012 v 11:10 | Edith Holá |  POHÁDKY pro děti
Zjistila jsem, že když mám zúžené téma, tak pohádková múza ne a ne přiletět. Desátým úkolem v Mléčném baru bylo: vymyslet pro dětský koutek U dvou pohádku O Kulihráškovi
Kulihrášek. Co to je? Je to prcek nebo malý hrášek? Tohle jsem ze sebe vymáčkla po 23h včera a kluci k tomu namalovali dnes dopoledne obrázky.

Tak to přežijte:-) Pohádka je na závoďáckém blogu

Tajemství se stalo tajemstvím

10. července 2012 v 21:26 | Edith Holá |  Téma týdne
Téma tajemství je zahaleno tajemstvím. Stále pokračuje navzdory volání meluzín po jeho změně. Tajemství se nevzdává. Nechce být odhaleno. Marně si lámeme hlavu, bojujeme s větrnými mlýny, ... stále nás neopouští. Tu jde krok před námi a tu zas je nám v patách. Tajemno se prolíná s realitou. Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají. Přejela jsem. A nic.

Představte si, mí věrní čtenáři od července 2010, že má polorodá setra s biologickou mamkou mi nachystali k narozeninám tajemství. Prý 14. července si pro ně mám vyhradit nejméně tři hodiny. Přijedou do Prahy a něco bude. Ani jedna nechce prozradit co. V sobotu to sice bude odhaleno a přestane to být tajemstvím, ale já na to čím dál víc myslím. Jak se sobota blíží, pořád uvažuji, co by to mohlo být. Divadlo, společná vířivka, thajský bar, bobová dráha, ... jéžíš, já vůbec netuším. Znám je dva roky, tak ani zdání nemám, co na mě ušili. Nevím, ani hodinu, nic. Prý se to dozvím v pátek nebo v sobotu po ránu, kdy přijedou.

Co by to mohlo být. Snad ani neusnu. Zatracené tajemství:-)