Co bylo, nebylo

25. března 2012 v 9:55 | Edith Holá |  Pohledy z produkční práce
Každý den mám v hlavě rozepsaný článek, co se stalo, co se nestalo, na co myslím, co dělám... abych před usnutím s Mojmírem v ruce zjistila, že jsem to nestihla.

Na blogu Gaia naštěstí Alma "Jarní nápady a otázky" s Alenou Vorlíčkovu "Nedělní chvilka poezie" vložily krásné články. Předminulý týden jsem se nechala pohltit prvnímdílem Rafaelovy školy až tak, že jsem přestala blogovat. Na základě knihy tvořím s Renatou Štulcovou rozhovor. V práci se mi podařilo za redaktorku, která neodevzdala článek, napsat jeden do Espritu. Těsně před uzávěrkou, takže strach šel mimo. Nabídla jsem, namastila a byl přijat. Bude tam. Esprit vychází každou první středu v měsíci. Tentokrát to vychází na 4. dubna. Budu tam mít i čtyřstránku o pěti osobnostech: Ivan Gutierrez, Petr Linhart z Majerovek (recenzi jsem na ně psala nedávno), Renata Štulcová, Daniela Krolupperová a Vlasta Ratislavová. To všechno a ještě jiné věci mi dodaly odvahu a zkusím nakonec rozhovor s R. Štulcovou dostat do Lidovek. Článek o pohádkách pro dys tam bude určitě. To už jsem domluvila. Rozhovor nechtějí, ale mám ho převyprávět a zavolat ještě odborníkům, co k tomu říkají.

Minulý víkend jsem dělala tak mohutný jarní úklid, že se mi z prachu rozjela alergie. Trvá dodnes, takže zítra se dokopu k doktorce, jestli to náhodu není angína, protože zabírá studené. Do práce furt někdo chodí i nemocný. Možná na mě někdo něco prsknul.

Tvořím navzdory tomu, že doma nic moc. Ale už nejsem z takových situací pod neurolem. Nejsem vinna za to, že byla pitomá konference o call centrech a že jsem řekla po jejím uksutečnění jedno špatně zvolené slovo. Omluva nestačila. Nejsem vinna za to, že manžel stále nesehnal práci a nejsem vinna, že po hádce se mi nechce...

Byli jsme s manželem po sedmi letch v divadle. Chtěli jsme vidět Monology vagíny. Skvělé, lidské, super. Oběma se nám to líbilo a říkali jsme si, že všechny recenze, co jsme si k tomu našli, byly mimo. Na Aukru jsem si sehnala i knížku, protože jinka je nesehnatelná. Mám v hlavě recenci. Ale čtu toho Mojmíra do společného čtení, připravuji články pro ln, pracuji, mám děti ... Znáte to.

JO, Pohádky pro kulíšky se dobře prodávají u Džoudyho. Prodavačka říkala, že jsou milé a lidé je kupují. Tak jsem tam donesla další várku deseti knih. Ještě mi nabídla žena A -centra z ženského kruhu, že je zkusí prodávat v bio obchůdku na Miladě Horákové (pod stanicí tramvaje Kamenická).

V úterý se mám sejít z redaktorkou Joty. Mám pocit, že jsem všechny škrty, úpravy, přepisy a přehazování dokončila. Rukopis konečně přestanu s sebou vláčet v batohu. Po dvou měsících téměř denodenního čtení přestanu chodit po kavárnách a opravovat ho. Dnes už jen mrknu na tři kapitoly, které se mi ještě trochu nezdají a pak už jsem si dala strop. Někdy ty úpravy skončit musí. Opravovat by se dalo do nekonečna. Nechám to už jen na redaktorce a jejímu záasahu do stylistiky. Viděla jsem už od grafiky z Joty obálku. Snad bude defintivní. V katalogu bude určitě. Pak se může ještě proměnit. Ida Novotná už poslala návrhy kreseb dovnitř. Byly schváleny. Spěje to ke konci a mně se uleví, protože budu moci pracovat na něčem jiném. Skoro denně poslouchám Majerovky a tolik obrazů vidím k Reně a jejím tygrům, že zřejmě se k tomu vrátím a začnu psát o třech měsících dávné terapie a mé proměny. Už ale se zabudováním literární fikce. Už to nebude pouze pravdivě autobiografikcé.
Nojo, a musím na TT napsat rozhovor s Amiou. Takže jdu prozkoumat její blog.


Majerovky se mnou rád poslouchá i Matýsek. Vždy chce u toho chovat a ploužíme se tanečním krokem po kuchyni. Oba milujeme o bohyni koní - bohyni krásy.

P.S. VZP dala Nedoklubku peníze na vydání omalovánek. Kulíškovánky dokončujeme. Měli by vyjít začátkem dubna. A na Gaie najdete můj rozhovor s jednou maminkou kulíška Vojtíška, která tvoří šperky. V knize najdete její jednu pohádku. Čtěte, komentujte, budeme na Gaie rády. Do společného čtení připutoval i muž a pár dalších žen zde.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alča Alča | Web | 25. března 2012 v 10:32 | Reagovat

Jsem ráda, že se vyvíjí další projekt s Kulíšky :) A já už si budu muset konečně najít cestu do Prahy a pořídit si výtisk, už mám pro něj v poličce místo a je stále prázdné...

2 edithhola edithhola | E-mail | Web | 25. března 2012 v 12:00 | Reagovat

[1]: Za kulíšky děkuji:-) Můžeš si pro ně zaběhnout k Džoudymu na Pavláku, nebo na Miladu Horákovou 22. Nebo Ti mohu knihu zanést třeba i na Florenc.

3 Vendy Vendy | Web | 25. března 2012 v 14:01 | Reagovat

Z tvého článku čiší neuvěřitelná energie. Mám pocit, že jsi v tyto dny slunečná, šťastná a sršíš nápady. Máš radost z udělaného kusu práce, ze svých dotažených projektů, dalších nápadů a inspirací.
Ať se ti daří i nadále! ;-)  :-)

4 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 27. března 2012 v 17:03 | Reagovat

Opravdu jsi toho stihla tolik, Esprit si koupím, abych se mohla pochlubit. :-) Díky.
Na Majerovky jsem za ta léta úplně zapomněla a jsem ráda, žes mi je připomněla. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama