Ježíšku, to nebude možné ...

12. listopadu 2011 v 21:54 | Edith Holá |  Téma týdne

Na téma týdne "nemožné" už bylo určitě napsáno vše. Články jsem viděla i o tom, že všechno je možné, když si to přejete... Zjednodušeně řečeno ano, ale i k tomu je cesta ... Jak si správně přát není jen tak:-) Taky jsem nahlédla do textů, co vše je nemožné a kdo je nemožný. Přiznám se, že jsem uvažovala, proč mi na tohle téma nic nenapadá. Nemám totiž slovo nemožné zřejmě v aktivním slovníku. Možná jsem někdy v nácti občas o někom řekla, že je nemožný. Toť ale vše. Používám totiž jako údiv - negativní údiv nebo jako výkřik nechápání: "To snad není možné!!!!!!"

Dnes jsem takovýto výkřik použila v duchu, když jsem vysypala schránku pro Ježíška a vypadla přede mě hromada vystříhaných přání. Kuba se tím bavil po celou dobu, co byli oba kluci nemocní. Naprosto ho vystřihování pohltilo. Stříhal své oblíbené panáčky, které jsem mu tiskla z netu a stříhal a stříhal ze všech katalogů, které nám chodily do schránky na dopisy. Před hodinou to vše leželo přede mnou jako obrovská hromada a já se stávala menší a menší hromádkou neštěstí. To je NEMOŽNÉ tohle splnit. Roztřídila jsem to na tematické hromádky: cars - nemožné, vždyť to byl hit loni. Hot wheels dráhy - proboha, vždyť už máme dvě a hrají si s tím jen někdy. Japonské nemožné zběsilosti: Gormiti, Bakubani, Pokémoni. Společenské hry snad všechny na světě od šesti let. Dětský počítač Cars. Nemožné. Vždyť oba používají normální PC, tak k čemu tu nemožnou dětskou grafiku a ještě za šílené prachy. Další a další hromádky. Kupička pro mladší děti než je Kuba. Zavalila mě depka. Jak mu to vysvětlit, že Ježíšek není donášková služba. Jak mu vysvětlit, že přání se plní a vyházet mu přitom půlku vystříhaných chtěných hraček a her.

"Kuubooo, pojď sem. Probereme, co jsi vystříhal k Ježíškovým narozeninám." Tak tomu letos Kuba říká.
"Mami, mami, nic nevyhazuj.", přibíhá Kuba z kuchyně a už mě varuje.
"Nic nebudu vyhazovat, ale ty mi hezky vysvětlíš, proč chceš některé věci. Když budeš vědět proč a budeš se svému přání věnovat, tak to nalepíme na papír. Tak to bude pro Ježíška líp připravené."
"Už to mám promyšlené. Přeji si všechno.", říká Kuba.
"Kubo, obávám se, že sem Ježíšek nedoletí, protože bude mít cestou infarkt z té tíhy."
Kuba se řehtá.
"Tak začínáme. Kupičky Gormiti, Bakubani, Pokémoni, Ninjago a hnusáci lepáci chápu. To je mezi váma klukama ve školce hit. Ale necháme Ježíška vybrat, co je z toho opravdu dobré, jo?!!" Kuba nic nenamítá. Lepíme příslušné výstřižky. Matěj nám přišel pomáhat s lepením.
"Tak třeba pokeball. Kubo, vždyť sis ho nedávno koupil v Levných knihách a někde se válí. Ani si s ním nehrajete. Pokejojo. To je to samé. Netrénuješ, i když jsi sliboval, že se jojo naučíš, když to bude pokemonský. Myslím, že Ježíšek si řekne, že tady to vybíral někdo hala bala a tak si v pohodě vybere z té hromady sám."
Kuba se směje. "To jsem chtěl pro Matěje..."
"No, tojo, to bys to dal do jeho Ježíškovské schránky. Vždyť jsem tě viděla, jak tam dáváš vše, co se ti líbí, ale už je to pro mladší."
Kuba se jekyllovsko-hydeovsky řehtá.
"Jedeme dál. Cars. Nechápu Kubo, ale tohle tě bavilo minulý rok. A máš tady asi dvacet obrázků. Prober to a nalepíme jen to důležité". Kuba se prohrabává hromádkou.
"To si děláš srandu. Vždyť je to autíčko. Tamhle máš z toho filmu plné šuplíky autiček."
"Ale tohle dělá zvuky."
"Kde to vidíš? Vždyť to tady není napsané. Ty si ze mne děláš prostě srandu. Tys vystříhal z Cars prostě vše, co jsi v katalozích našel."
"Jooo"
"Vyhazuji. Mačkám...", oba se chechtají. Matěj s papírovými kuličkami hází.
"Co ten počítač Cars? Vidíš tu ošklivou grafiku? Vždyť umíš na počítači a na iPadu, tak proč tohle. Vyhodíme to, jo!"
"Jéžíííš, já budu mít infarkt. Co je tohle?", rozhodím všechny dráhy hot wheels ze světa po naší posteli. "Vyber jenom tu, co je něčím jiná. A stejně si myslím, že Ježíšek ví, že si s těmi v pokojíčku nehrajete. Podívej se, všechny stojí kolem 1400 kč, to nemůže Ježíšek zvládnout. A sám si řekne, že to je blbost mít všechny za stejnou cenu."
"Jenže tahle z broukama je dobrá."
"Jací brouci!!! To jsou zase Cars - jenom děsně prťavá autíčka. Nééé!"
"Mami, ale tenhle kostlivec chytá autíčka, to je jiné a tohle taky. Tady to zas mění barvu. Tahle jde připevnit na stěnu a tahle ..."
"Dávám na kupičku: prober zítra, pozítří až za měsíc."
"Co je tohle!!! Útok piraní. Osm set korun. Ty jsi piraňa!" To už se řehtáme všichni. Nakonec se z toho stává zábavná show. Přidávám na afektu a kluci na hurozním smíchu."
"Hru lego vyhazuji. Máš podobnou hru od lega u Ninjagou." Papírová kulička letí na zem a kluci kolem ní tancují tanec svatého Víta.
"Moje nervy, moje nervy. Vždyť to jsou hry a hračky od osmi let. Za dva roky, Kubo". Další kuličky na zemi vhodné pro papírový fotbálek.
"Co to vidím. Růžové příšerky. Kubo, ty jsi u toho stříhání zešílel."
"Mně se to líbilóóó", jodluje Kuba.
"Ježííšmarjá, nějaká růžová hra pro holčičky. Nemám slov:-)"
"Končím, končím, pokračuji zítra. Hračky od playscool jsou přeci na rok a půl:-) :-)" Chytám se za hlavu. "To už není ani pro Matějéééééé."
"Pirátskej boxovací pytel ten beru já. Potřebovala bych ho hned teď. Jinak zešílím.", lepím ho na samostatný papír.
"Pomoooc! Dětský koutek s kuličkama a balonkama!!!! Pomozte mi někdo. Kuba zešíleeeel. On tady nevidí, že je to pro děti DO tříííí léééét!!!!"

Složím polepené papíry do schránky. Ještě předtím spočítám, že jsme nalepili 27 přání. Několik je ještě Kubovou rukou opsáno na jiném papírku z amazon.com, který si sjížděl taky a vybíral.
Schránku odkládám se silným depkoidním pocitem, že tohle je tedy pořádně nemožné.
"Asi mám infarkt."
Kluci se ještě pořádně baví. Jsou zcela rozbláznění.
"Jdeme se koupat. Potřebuji do vody levandulku na nervýýý."

Po přípravě večeře zjišťuji, že všechny papírové kuličky byly řádně rozbaleny a už jsou také nalepeny. To asi nepůjde jen tak tiše ztopit:-)


Autor fotky: Kuba - Na fotce jsou Hnusáci lepáci. Předvánoční sběratelský klučičí hit. O tom, jak přistáli na zemi před 111 miliony lety, poslouchám několikrát denně:-)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Maky Maky | Web | 12. listopadu 2011 v 22:19 | Reagovat

Právě jsem se málem počůrala smíchy, ale znám to. Má devítiletá sestra je to samé. Chce jakousi šílenou plastovou zvěř, jejíž druh a pohlaví je velmi nejasné, stojí to 1200 a ona to chce jen proto, že tomu blikají oči :-D  :-D  :-D

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 22:23 | Reagovat

Ty jsi ale krkavčí máma, ani růžové příšerky klukům nedopřeješ. :-D :-D  :-D (Článek mě neskutečně pobavil.)

3 Veronika Veronika | Web | 12. listopadu 2011 v 22:27 | Reagovat

To je krásný :) úplně to živě vidím :)

4 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 22:33 | Reagovat

Edith, musíte mít hlavu z těch přání jako balón, co balón rovnou škopek. Ty dnešní děti mají výběr. Když si vzpomenu na Vánoce našich kluků- nebyly nijak chudé, dostávali něco na sebe, kniha musela být, i dvě a samozřejmě hračky, takové blbinky. Když jsem jim koupili lego, stavebnice a něco s čím si mohli vyrábět, stavět bylo dobře, jinak statická hračka je nezajímala. Ještě tak angličáky.
Ale jsou ti vaši kluci vykuci, šikulky. Však vy je srovnáte, ne? ;-)  :-D

5 Petr H Petr H | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 22:44 | Reagovat

No, to je vážně šílený, jestli mne tohle čeká. Můj kluk má zatím 3,5 roku a spokojí se s autodráhou, víc Ježíškovi nepsal. Jemu je jedno, co má za hračky, nejradši je venku v lese, na kole, v tom bude asi po mně. Ale může se to změnit, že, kamarádi, školka, škola... Ale snažíme se vychovávat ke skromnosti, posíláme hračky do děcáku, i penízky na chudé... Aby si uvědomil, že některé děti nemají vůbec nic... No, uvařte si čaj z třezalky a meduňky, to pomáhá :-)

6 Dubious cat Dubious cat | Web | 12. listopadu 2011 v 23:06 | Reagovat

:D:D Chudák Ježíšek,... Teď jen čekám, kdy se toho chytnou banky a udělají předvánoční spot o tom, jak si Ježíšek musí zařídit půjčku, aby dětem splnil jejich přání :)

7 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 23:09 | Reagovat

Loni jsem byla pyšná nato, že schránka byla prázdná. V pěti letech Kuba řekl, že Ježíškovi věří, že mu přinese to, co má rád. Letos se to takhle rozjelo. Opravdu hodně tím, že má kamarády ze školy a ti tohle všechno milují.
Srovnat je budu muset:-)

8 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 23:25 | Reagovat

[7]:Myslím, že vaši kluci jsou dobře vychovaní, snadno pochopí, že by Ježíšek neměl pro druhé děti dost dárků, kdyby jich tolik chtěli oni. Dětí je na světě moc a všechny nemají tak hodné  rodiče, nebo spíš tolik peněz, aby jim  ti rodiče dárky kupovali. ;-)

9 Reina-sun Reina-sun | Web | 13. listopadu 2011 v 0:38 | Reagovat

úžasné! Děti jsou děti a nejtrapnější a zároveň nejvtipnější situace vznikají právě když jsou tyto potvůrky kolem :)

10 Ann Ann | Web | 13. listopadu 2011 v 6:41 | Reagovat

Předvánoční útoky obchodů na psychiku dětí barevnýma reklamama vychvalující výrobky a chlubení dětí ze školy udělají své. :-)
Ale nezávidím. Díkybohu, že jediný dítě v domě je můj bratr - kdyby jich bylo víc a předvedly tohle, tak je asi zaškrtím. :D Každopádně jste situaci skvěle popsala, a celou dobu jsem se smála jako šílená :D :D :-D
Mohlo by být pokračování článku na téma: sny dětí = utracené životní úspory (z nakupování dárků). :D Protože jak vidím, tak ani to protřízené nebude levné, zvlášť když tam dolepili i to zmačkané.. :-D

11 KatyRZ KatyRZ | Web | 13. listopadu 2011 v 10:06 | Reagovat

Ano, ano - naše starší letos předvedla něco podobného. Řekla jsem jí: "Adri takhle to nejde, musíš vybrat jeden dárek, který chceš úplně nejvíc. Takhle by si Ježíšek myslel, že jsi rozmazlená a že ti schází skromnost a nepřinesl by ti nic... Ježíšek vozí dárky pro všechny děti a takhle by se mu to do pytle nevešlo." Samozřejmě, že to byli všechny růžové serepetičky, které viděla v reklamách a že jedna Barbie stojí kolem sedmi set... Nejhorší jsou právě ty "sbírací" serepetičky, kluci mají lepáky, holky petshopáky atd. - jeden stojí kolem stovky a musíte sbírat všechny... Past na rodiče.

12 Janinka Janinka | Web | 13. listopadu 2011 v 10:27 | Reagovat

Školka, škola a reklamy jsou noční můra rodičů. Než Míša nastoupil do školky, bylo mu jedno, s čím si hraje, pro všechno měl zapálení, o všechno jevil zájem. Pak příjde školka a i tříleté děti se dokáží vžít do role spratků a týrat psychicky ostatní, jací to jsou "lůžři", že to či ono nemají. A ve škole přituhuje ještě víc...
Ale jinak moc hezky napsáno, u nás krabička na přání není, my na Ježíška doma nikdy nevěřili, vždycky sondujeme, co by se asi tak líbilo... :-)

13 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 13. listopadu 2011 v 10:32 | Reagovat

Teda, Tak už vím, jak na Ježíška v budoucnosti, až taky budu mít děti. Chudák peněženka. :D

jako malá jsem jednou napsala Ježíškovi dlouhatánský dopis, dohromady snad za 20 tisíc, protože se mi děsně líbila ta myš Diddl, spolužačka toho měla celý pokoj, tak jsem to chtěla taky. :D teďka už to moc dobře chápu, proč mi to všechno nepřinesl. :D

[11]: Souhlasím, ty věci na sbírání jsou šílené. Mám doma celou sbírku Parfumel (vonících panenek), ovšem to mi rodiče nekoupili, já si to nasbírala za peníze od babičky a dobré tři roky si s tím hrála. :D Petshopáky nechápu, malé zvířátko za dvě stovky. Plyšáci jsou podle mě lepší. Ale tak co už, dětem se to líbí, tudíž se to bude kupovat.

14 Vendy Vendy | Web | 13. listopadu 2011 v 11:39 | Reagovat

Edit, to bylo dokonalé! Skvěle jsem se při čtení bavila a musím říct, že jsi to bravurně zvládla - vyfoukla jsi klukům z hlavy tucet nesmyslů a udělalas to zábavnou formou, takže z jednoho balíku přání se stal zábavný a smací program... aniž bys to plánovala.
Myslím, že jste se skvěle bavili všichni a moc se mi tvůj přístup líbil - ne že bys striktně zakázala klukům polovinu hraček, ale vysvětlila jsi jim, proč, a ještě je zapojila do hry.
Ale na druhé straně, Kubíkovi se nedivím - nedávno mi přistál ve schránce Katalog Knižního klubu a já vybírala stylem - tohle by se mi líbilo, tohle taky, tohle vypadá skvěle, tamtu knihu musím mít, protože už mám první díl, tohoto jsem si nevšimla, sem s tím - a nakonec mi vyšlo asi 15 knížek, které bych chtěla.
Nemyslitelné, můžu si dovolit jen jednu, maximálně dvě.

15 Vendy Vendy | Web | 13. listopadu 2011 v 11:44 | Reagovat

[6]: To bývá každý rok. Zatím s tím vládne Provident se svou nesmírně šikovnou paní, která se vždy ráda zastaví na kus řeči (a mezi řečí nabídne další půjčky.)
Jo. Že si lidi půjčí na nové auto (když jiné nemají a potřebují je), na koupi domu či bytu, na opravu střechy nebo základního vybavení do domácnosti, to bych pochopila. Ale půjčovat si na vánoční dárky? No tak si na ně našetřím, mám na to celý rok. A pokud nejsem schopna odložit měsíčně dvě až pět stovek na dárky, jak bych byla schopna dávat měsíčně dvakrát tolik peněz na splácení dluhu? To by si měli uvědomit všichni, kdo na tyhle půjčky letí. Brát si půjčky na dovolenou nebo na vánoční dárky, je ta největší pitomost, jaká je. Ale spousta lidí na to naletí, protože vidí hnedle peníze na ruku. Že přeplatí zhruba o sedmdesát procent, to si v ten moment neuvědomí... :-|

16 Otavínka Otavínka | Web | 13. listopadu 2011 v 15:45 | Reagovat

Milá Edith, tak úžasný článek o tom jak psát Ježíškovi jsem ještě nečetla. Ohromně jsem se bavila. Děcka mají ohromný smysl pro nesmysl a jenom nás zkouší, co vydržíme. A jak to v tomto věku krásně prožívají. Ano, ale Ježíšek nosí jen jeden dárek, ostatní dárky asi nosí příbuzní. Už se těším až napíšete, jak jste probrala všechna přání. :-)  :-)  :-)

17 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 13. listopadu 2011 v 17:57 | Reagovat

[10]: Pokraování článku? Děti = luft v peněžence. "ty už nemáš penízky?" Tak vezmi kartu a vytáhni nové:-)

[11]: Jeden bakugan stoji 250:-( Včera jsme kupili čínskou náhražku za třicet a už nefunguje:-( Zkusím Tvou metodu použít :-)

18 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 13. listopadu 2011 v 18:02 | Reagovat

Jsem ráda, že Vás všechny článek pobavil. My jsme se opravdu při probírání schránky rozparádili. Doufám, že nám to vydrží až pod stromeček.
Kuba to asi má tento jazyk lásky po mně:-) Dárky to je moje. Ráda je dávám všem okolo a ráda je dávám i sobě:-) Neumím je však přijímat, ale to je asi výchovou. Katalogy to je moje. Vždy se musím u nich přemlouvat, že nemusím mít všechno. :-D

19 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 13. listopadu 2011 v 20:47 | Reagovat

[18]:Edith, také ráda dárky dávám, s přijímáním je to horší. Katalogy prolížím jen s tím vysvětlením, že se dívám, jaká je nová móda a co za blbinky si zase lidé vymysleli.
Jinak- třikrát mi ,,spadla" už napsaná 2. část k těm skřítkům až konečně to tam je publikováno- takže k těm čtyřem jsou další dva , snad se budou do blogu pohádek pro kulíšky hodit. Klidně ten první i bez obrázku co mám na blogu, druhý už je bez obrázku a je tam přeskřítkováno, jak koukám. Ať se děti naučí počítat a vyberou si toho nejsympatičtějšího, ne? Díky. ;-)  :-D

20 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 13. listopadu 2011 v 20:50 | Reagovat

Jéje, to jsem se pobavila. Tohle znám. :-) Mám synovce zrovna taky předškoláka a katalog Sparkys jsem si nechala jako "soukromou" četbu. Z Prahy jezdím domů ověnčená balíčky jako vánoční stromeček. Tašek se žlutým medvědem mám kupu. :-) Stejně jako ty moc ráda dávám druhým dárky a když dárky dostanu, říkám si, že raději si měli ostatní koupit sobě něco, co potřebují. :-P

21 Bakela Bakela | Web | 13. listopadu 2011 v 22:00 | Reagovat

aspoň že to sami kluci vzali s humorem:)jen aby Ježíšek i kluci byli spokojení, přeji hodně štěstí ve vybírání přání!

22 Mniška Mniška | Web | 14. listopadu 2011 v 18:47 | Reagovat

Tak tenhle článek byl naprosto dokonalý! Já si neumím představit, že bych se takhle bavila, kdybych měla svým dětem něco vysvětlovat (zatím děti nemám, takže si ani nedovedu představit ty děti). Ale vypadáš jako dobrá mamina, líbí se mi, jak komunikuješ se svými dětmi. Ale znovu musím vyzdvihnout ten fakt, že tohle stálo za přečtení! :-D

23 Polgara Polgara | Web | 15. listopadu 2011 v 21:32 | Reagovat

Koukám, že nejsem jediná, kdo se u článku smál a dokázal si situaci živě představit. Holt děti. Tobě Edith přeji pevné nervy, ať to vánoční šílenství přežiješ ve zdraví a klukům, ať dostanou to, co chtějí. :-)

24 ája ája | 30. listopadu 2011 v 20:24 | Reagovat

lepáci nejsou jenom klučičí hit já sem holka a taky je sbírám :-?  :-D

25 Pan James Carl Pan James Carl | E-mail | Web | 10. října 2012 v 13:48 | Reagovat

Dobrý den,

Chcete-li správně, abych se představil, já jsem pan James Carl soukromý věřitel i
rozdávat úvěr na 3% úrokovou sazbou. To je finanční příležitost v
vaše dveře krok, se ještě dnes a získejte rychlý úvěr. Existuje mnoho z
tam hledali finanční příležitost, nebo pomoc v celé
místa a stále ještě nejsou schopni se dostat jeden. To je však
finanční příležitost u vašich dveří krok, a jako takový nemůžete dovolit
nechat ujít tuto příležitost. Tato služba je poskytnout jak
jednotlivci, společnosti, obchodní muži a ženy. Výše úvěru
sahá od jakékoliv množství dle vašeho výběru pro více informací
kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: jamescarlloanfirm@yahoo.com

Website: http://www.jcarlloanfirm.clan.su

PRVNÍ potřebné informace

Celé jméno ....................................

Osobní telefonní číslo ............................

Země ...........................................

Adresa ......................................

Státní ..............................

Věk .............................................

Už jste aplikovali před? .......................

Rodinný stav .................................

Výše úvěru potřebné jako půjčka .....................................

Půjčka Doba trvání .................................

Povolání ....................................

Měsíční příjem .............................

Jsem rád čekají na vaše rychlé reakce,

Warm pozdravem,
Pan James Carl

26 tory burch boots tory burch boots | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:21 | Reagovat

I think am just having some problems with subscribing to RSS feed here.
http://www.shoesgreat.com/

27 inexpensive bridesmaid dresses inexpensive bridesmaid dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:22 | Reagovat

I enjoy reading the valuable information you offer in your articles.Just thought youd be interested to know that I have added you to my bookmarks You make great points in a concise and pertinent fashion, This is a really good read for me, thank you very much for writing this.
http://www.threedress.net/

28 onlinepujcka onlinepujcka | Web | 27. srpna 2013 v 15:53 | Reagovat

Půjčku 80 000 Kč mně přinesli po žádosti z http://fin24.cz/provident-pujcka/ hotově až domů hned následující den. Mají vyšší úroky než v bance, ale s tím jsem u nebankovní rychlé půjčky počítala. Proto já doporučuji. 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama