Emoční nářez tento týden

22. listopadu 2011 v 13:26 | Edith Holá |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Nevím, jestli máte stejnou skušenost, ale v mém životě vždy musí být více nahuštěných dní za sebou. Jsou týdny kdy se nic neděje a pak je týden, kdy to jede všechno směrem dolů nebo kam ... Včera jsem ulehla do postele s třeštící hlavou jako kdybych dělala testy školní zralosti namísto Kubíka. Ono je asi pravdou, že máma je do přibližně sedmi let s dítětem emočně propojená jakoby pupeční šňůrou. Kuba před usnutím dvakrát plakal a nevěděl proč. To je u něj nezvyklé. Neumí moc ventilovat emoce. Byl hrozně smutný. Přitom jsem všechny hovory o jeho odkladu nebo nástupu do školy nechala, až usne. Jenže on to cítil. Sám měl strach. Už cestou k psycholožce se mě ptal, jak se kreslí u panáčka krk. Prý jim ve školce říkala paní učitelka, že ten, kdo nenakreslí k panáčkovi krk, toho nevezmou do školy. Ach jo. Zůstalo to v něm a u psycholožky se radši ptal, co a jak se kreslí. Tak se ani nedivím, že prohlásila, že si je nejistý. Kuba!

Dnes jsme byli na hipoterapii. Fyzioterapeutka ho zná přes rok. Prohlásila rezolutně, že by Kubovi odklad nedala. Je tak inteligentní, že si tím nas... do bot zase jinak. Doma jsem zjistila, že zítra máme návštěvu v Neurocentru v Jesenici. Paráda. Tak další, kdo bude rozhodovat, jestli odklad nebo ne. Bez oddechu. Zatímco včera jsme se s manželem domluvili, že bude nejlepší odklad a makat na vývoji řeči soukromou logopedií. Tak dnes už zase nevím. Dnes už si spíše myslím: makat na řeči a dát ho do soukromé školy s málo dětmi ve třídě.

Zítra mě čeká pohovor se šéfredaktorkou jednoho měsíčníku, jestli se shodujeme ve stejných přáních na mou případnou produkční práci u ní od února.

Od ledna se otevírá stanici metrem od nás nová Montessori škola. Deset tisíc měsíčně. Třičtvrtě mého platu ne-li celý půjde buď na školku pro Matěje nebo na chůvu pro něj. Do státní ho vezmou až od září. Tedy doufám. V baby boomu nikdy nevíte, jestli bude místo pro prťavce. Krom toho mi jede otázka, jestli od tří let školku zvládne. Kuba jí neuzvládnul, museli jsme ho pak dávat jen dvakrát týden a za půl roku už zvládaL normální státní každý den. Matěj je ňuňánek, tak to může být ještě horší ...

Do toho se na můj starý článek k přechodné pěstounské péči vrhli členové pěstounského sdružení zde. Zle, ironicky, ... svatí lidé se ozvali. Kolik takových svatých by v naší zemi mohlo být? To je na další článek. No, mohu se připravit na smršť odsouzení mé osoby po vydání CKMM. Všichni mí blízcí z odborných kruhů to předpokládají, že to přijde. Na stát si nikdo hubu neotevře, na mě jo... A při křivdách se dialog nevede. Rozhodně jim nejde o změnu systému. Jen o zahojení křivd, protože pracují za zbytek naší společnosti (Kolik takových by se našlo, kteří pracují tam, kde by většina nepracovala? - pokladní v obchodech, pracovníci hospiců, LDN, polobozi doktoři, ...).

To je tejden! Zalezla bych hodně hluboko pod peřiny.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mami Mami | Web | 22. listopadu 2011 v 21:32 | Reagovat

To zvládnete, jsou horší věci ;-)

S tím kreslením panáčků je to trapné, od té doby, co holky chodí do školky, začaly kreslit úplně jinak než dřív, stále se ptají jestli je to správně nebo Ne, o tom kreslení přeci Není. Měly by kreslit, jak to cítí nebo vidí a Ne, jak je to někdo naučil a co kam patří nebo nepatří.

2 adaluter adaluter | Web | 23. listopadu 2011 v 18:28 | Reagovat

Ráda bych tě podpořila aspoň slovy, ale najít ta pravá je sakra těžké. Nemáš život jednoduchý, ale asi ho ani jednoduchý mít netoužíš.
Bojuješ, když je potřeba bojovat a boje nekončí vždy vítězstvím, ba co hůř, boje někdy vůbec nekončí. Boj o pěstounskou péči je rozhodně jedním z nich. Pěstounská péče je snaha napravit katastrofu, která už se stala a jako taková bude vždy jen krizovým scénářem, nikdy ideálním řešením. Jde o to zachránit co se dá. Věřím, že je lepší, aby dítě bylo v náhradní rodině a ne v ústavu, ale ta rodina by měla mít rozhodně aktivní podporu státu, ten se nemůže společně s ústavy zbavit i zodpovědnosti za dozor nad tím, jak se dětem daří. Je to jako všude, jsou dobří pěstouni a špatní pěstouni a ani jedni neuslyší kritiku těch špatných rádi. Ti dobří proto, že se cítí být neprávem pošpiněni a hozeni do jednoho pytle s těmi druhými a pak je domnělá křivda postaví do opozice a nepomohou tam, kde by mohli nejlíp, totiž s odhalením těch špatných.

Že se trápíš kvůli škole naprosto chápu. Kdysi jsem měla taky možnost volby, zda nechám Rézku, jako dyslektičku a dysgrafičku s poruchou soustředění, integrovat na "normální" škole (polovina druhé třídy), kde už si zvykla, měla kamarády a navíc to bylo kousek od domova, nebo ji nechám přeložit na školu speciální, s polovičním počtem dětí ve třídě a přizpůsobenou výukou, ovšem s neznámými učiteli, dětmi a hodinovým dojížděním, které by mě jako samoživitelku pracující od sedmi v podstatě připravilo o práci. Sama třídní učitelka se tehdy přimlouvala za integraci, což asi rozhodlo. Abych ti řekla pravdu, dodnes nevím jestli jsem udělala tu správnou věc, ale tak to v životě chodí, následky podobných rozhodnutí sklidíš až v době, když už nelze nic dělat.
Ale je tu i možnost školní docházku přerušit v případě, že se ukáže, že problém je větší, než se zdálo, případně i první třídu opakovat. Není to jistě ideální, ale vzhledem k tomu, že zápis je brzy na jaře a na rozhodování není moc času, je dobré vědět, že nemusí být definitivní.
Navíc u dětí v tomhle věku i půl roku hraje docela velikou roli a dítě může do září ještě v klidu "dozrát".
Tak se Edithko drž a já ti budu držet aspoň palce. :-)

3 punerank punerank | E-mail | Web | 28. listopadu 2011 v 12:35 | Reagovat

Tak hlavně, že paní za pár minut ví, že je Kubík nejistý... to bývám i já ve svých téměř 37i, nic divnýho na tom. měl obavy, děti bývají náladové, ne vždycky se jim chce poslouchat cizí příkazy!
A Matýsek - jak já bych ho nechala ještě rok dva doma:) ale když si vzpomenu, jak brzo vodili synovce do jeslí, přála bych si, aby býval doma aspon do tří let:)
Však ty nám dáš zvědavcům vědět, jak to dopadlo!
Jestli vypukne po vydání CKM nějakej poprask, kéž ho uneseš, lehké to asi nebude...

4 tea length wedding dresses tea length wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:05 | Reagovat

Q. Why did Goofy put a clock under his desk?
http://www.standdress.com/

5 little white dress little white dress | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:52 | Reagovat

I always like to read on these topics and one of the best thing is this
http://www.queweddingdresses.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama