Jak si správně přát aneb happening pro Nedoklubko

20. srpna 2011 v 22:16 | Edith Holá |  HAPPENING PRO NEDOKLUBKO
Čláenk jsem nazvala stejně jako se jmenuje kniha, se kterou už několik týdnů usínám. Jak si správně přát, aby se nám přání vyplnila. Mohla jsem to napsat i k minulému tématu týdne "návrat do reality", kdy na mě z mnohých článků padla tíseň, že realita určuje nás a ne že my si ji vytváříme. V naší kultuře se realita bere tak, že ji téměř nemůžeme ovlivnit. Jsme rození skeptici a kritici. Už dopředu si píšeme černé scénáře. Protože pořád je lepší být překvapený tím, že je někdo na mě milý nebo mi něco výjde, než být zase zklamaný. Duchovní život se smrskl u pár zbylých věřících na chození do kostela, mladí nadšenci pro Krista mají své sbory, než se setkájí s realitou. Zbytek věří nevěří v dobro a lásku, která k němu občas přijde, ale většinou se mu vyhne, protože naplňuje jeho vidění reality.

Pevně věřím, že realitu si vytváříme sami. I myšlenka je energie. Když vyšleme negaitivní energii, vrátí se nám zpět nebo se dokonce zdvojnásobí. Máme proto okamžitě po ruce úsloví: Čert sere vždy na stejnou hromadu. Je zvláštní, jak v černých scénářích umíme okamžitě dokreslovat daší a další temné odstíny. Proč to neumíme u barevných obrazů. Když se něco povede, tak okamžitě poděkovat a přát si další dobrý výsledek? Proč se bojíme kreslit si hezké obrazy svých přání. Třeba i s detaily? Bojíme se, že se nevyplní a budeme zklamaní, tak si radši dopředu přání obrousíme a znegujeme?

Už ve své páté duhové pohádce slovy andělíčka Barvičky učím kulíšky, jak si správně přát. Přání je něco, co si zaslouží naši pozornost. Vždyť si to přejeme, tak na to nemůžeme myslet jen tak bokem, jako kdyby to nebylo vůbec naše. Na přání si dělám chvilku klidu. Zamyslím se, jestli si to tak opravdu přeji a když zjistím že ano, tak to převedu do přítomného času. Mé přání už se plní a ne že se někdy v budoucnu má splnit. Energie přání má o to větší sílu, když si přání napíšeme na papírek. V mé krabiččce už se schovává pět do čtverečku složených přání. O přání se může mluvit, až když se vyplní, protože i pochybovačnost kamaráda je energie a znejistí i mě.

Říkala jsem si, že až se začnou plnit, budu o nich psát. Příběhy splněných přání jako jsou v knize. Tak prvním přáním bylo, že Jota je přesně to nakladatelství vhodné pro vydání knihy. Sami víte, že smlouvu už mám podepsanou. Ještě jedno přání vám už mohu poodhalit. Přání napsané před více jak 14 dny: "Mé duhové pohádky jsou v krásné knize. Nakladatel a sponzor pro ně, zápisník s ostatními básničkami a pohádkami jsou na cestě." Papírek jsem uschovala v kouzelné krabičce, poděkovala Bohu a věřím, že se stane zázrak. Když člověk věří na zázraky, tak je jeho život plný zázraků. S přáními to funguje stejně. Za dva dny - už jsme chtěli večer koupat děti - když tu někdo zazvonil. Nechápavě jsme se s mužem na sebe podívali. Kluci mezitím běželi otevřít. Na dvorku před naším domkem stála paní, která mi před dvěma roky pomáhala na zahradě. Pak už jsem ji neviděla a ani jsme si netelefonovaly. Přinesla nám med, pro děti čokoládu. Pořád jsem nechápavě zírala. Dala nám do ruky svůj foťák, ať se podíváme na její obrazy. Nafotila je a přišla se zeptat, jestli je můžeme někde vystavit. No, ... pořád jsem nechápavě zírala. Paní Maruška se nedala a řekla. "Nechám vám je. Všechny. Co z nich utržíte, dejte na miminka. Já nevím třeba babyboxy nebo..."
"Nedoklubko", dodala jsem já a začala jsem se smát.

Ještě chvíli jsme si povídaly. Manžel mezi tím stáhnul obrazy do počítače a náhledy odeslal kamarádovi galeristovi. Galerista se ozval druhý den, že obrazy jsou fajn. Půjčí galerii za nízký pronájem. Opět dorazila z čista jasna paní Maruška. Donesla klukům kočičí podložky pod talíře. A poprosila nás, abychom napsali darovací smlouvu, že opravdu všechny obrazy daruje "miminkům" a jsme jejich správci.

Dnes jsme byli v galerii Lapidárium. Rámová ulice v centru Prahy. Líbí se vám?
V ní bude někdy leden/únor roku happening s kapelou a důležitými lidmi. Po dva až tři víkendy. K tomu každý den odobroný seminář na tomtéž místě. Pověsí se na čtyřicet obrazů paní Mauršky. Na zbytek se pak časem udělá buď další akce nebo internetová aukce. Výtěžek z obrazů, propagačních klubek, náušnic, srdícček a vstupného půjde na podporu projektů Nedoklubko. Myslím, že cesta pohádek a básní z kulíškového blogu do kiny je připravována a přístí rok realizována. Stejně jako zápisník Nedoklubka pro maminky na Jipkách. Můžete se mrknout, jak vypadá zápisník organizace podporující rodiče s nedonošeňátky např. v Americe http://www.preemiestore.com/NICU-Diary_p_62.html .
Případné sponzory a mecenáše oslovujeme stejně dál.

Žádné pochybnosti v komentářích, prosím, nepište.:-) Kolem Nedoklubka je od počátku neuvěřitelně silná a pozitivní energie. Pohádkami jste se zapojili vy, obrazy k nim zdarma dali malířky také z blogu. S grafikou pomáhá Labanda nebo Lucerna. Najednou se objevila paní Maruška ... Přání fungují. Jsou vyslyšeny.
"Cesta obrazů Marie Řezníčkové je do galerie volná". To už se naplňuje. "Výtěžek je cestou k nedoklubímu zápisníku na Jipky a pohádkám pro kulíšky v malé knížečce a ve velké knize plné všech vašich literárních počinů pro ně."

Tak, prosím, přidejte se, kdo jste ještě nestihli nic napsat. Je to zázrak, který se děje a je v rozběhu. Děkuji Bohu i všem spřízněným duším.

Více obrazů paní Marušky uvidíte přístí rok v Lapidáriu. Doufám, že všichni dorazíte. Odvážně nebo anonymně. Nechám na vás. Bude to šílená dřina to zorganizovat. Určitě vás přinejmenším poprosím 14 dní před akcí o pomoc s propagací:-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka Zemanová Hanka Zemanová | E-mail | 20. srpna 2011 v 22:56 | Reagovat

Edth, díky Tobě a paní Marušce začínám opravdu věřit na zázraky! Je to neuvěřitelně skvělý počin! A pokud bude cokoliv potřeba, ráda pomůžu,s tím počítej!

2 Kerria Kerria | Web | 20. srpna 2011 v 23:30 | Reagovat

Je pravdou, že český národ vnímá realitu jako přes černé brýle. A hlavně málokdo si uvědomuje, že jenom on sám může tu svoji realitu změnit.
Je krásné, když se přání plní. Posledních několik let s úžasem sleduji, že i má přání se plní.

3 Janinka Janinka | Web | 21. srpna 2011 v 21:03 | Reagovat

To musí být krásný pocit, když někdo něco někomu... jen tak... :)

4 Arcana Arcana | Web | 24. srpna 2011 v 20:27 | Reagovat

To je krásné, moc vám to všem přeju :-)
Tobě, Nedoklubku, paní Marii, no všem

5 simple wedding dresses simple wedding dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:32 | Reagovat

Wow! I cant believe I have found your blog. Very useful information.
http://www.untildress.net/special-occasion-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama