Happening pro miminka do dlaně - kapitola druhá

21. srpna 2011 v 10:39 | Edith Holá |  HAPPENING PRO NEDOKLUBKO
Po víc jak čtyřech měsících s projektem pohádek pro kulíšky malá rekapitulace. Občas mi přijdou emaily, jak má literární tvorba pro kulíšky vypadat, že nemáte čas dívat se do dřívějších článku k výzvě nebo zde. Pokusím se krátce a jinak :-) Je to počin především nás blogerů, tak abyste věděli, co se děje a jak si projekt stojí. Maminek kulíšků se moc nezapojilo, ale projektem jsou nadšené. Škoda že se bojí něco stvořit. Mnoho pohádek je od maminek pro jejich vlastní děti. Hodně tvorby je ale i od lidí, kteří děti nemají a přesto pohádky, fantazii a hravost mají v sobě.

Piště pohádky, příběhy a básně, které byste sami zvládli číst v mezní životní situaci, kdy srdce i rozum bolí, trápí se, má strach o někoho blízkého jako je právě miminko do dlaně. Prakticky - kratší jsou vždy lepší. Hodí se nejen na JIP, ale i k uspávání našich dětí, neb více večer rodiče nezvládnou. Max. A4.

Vzniklo již dvanáct vyloženě terapeutických pohádek. Rubrika terapeutické pohádky, hiporehabilitační (o konících) a duhové.
Je v nich kulíšek (předčasně narozené dítě) a nějaký příběh právě pro něj a hlavně pro jeho maminku docházející nebo sedící dlouhé týdny na Jipce.

Další pohádky jsou o zvířátkách (zatím jedenáct)
Mají přesah v tom, že o zvířátcíh prostě člověk může číst téměř v každé situaci. Často jste napsali o zvířátku, které je něčím jiné a přesto pro svět důležitým bojovníkem nebo zvířátkem kteér přináší radost a lásku. Jako mnohdy kulíšci, i přes všechny zdravotní těžkosit halvně v prvním roce jejich života.

Vzniky i jiné pohádky - třeba deset příběhů pro první třídu o medvídkovi Mingovi.

O zdánlivě obyčejných věcech neobyčejnou fantazií. Zatím jich je devět, ale devatenáct krátkých mi zbývá na blog dát. Autorka Zuzana Zaharowska je nazývá pohajdami.

Již je vámi napsáno třináct pohádek, kde vystupují skřítci nebo víly, které pomáhají často léčením bolístek a trápení.

Básně (zatím čtrnáct)
Jsou často opravdu přímo se jménem Kulíšek. Ale jsou tam i hravé, např. až budu tygrem.

Zatím tři.

Především na PF Nedoklubka. Vyloženě se jménem kulíška. Zaítm vznikly tři. Ale vlastní prosincová tvorba by mohla knihu uzavírat. Prakticky. Velmi krátké. Plus minus 120 až 140 znaků.

Netrapte se tedy, co a jak spát. Podle rubriky, která vám padla do oka, si jednu přečtěte a zkuste to tak nebo jinak. Výzva trvá a tvorbu posílejte na eli.asek@tiscali.cz. jsme správe pohádek, takže si tvorbu přečtu a vložím na kulíškovský blog nebo nedoklubí web. Tam mám zpoždění a nejsou tam všechny literární počiny. Nestíhám.

Pokud víte o někom, kdo by mohl jakoukoliv částkou na příspění vydání pohádek pro Nedoklubko, oslovte ho, my se s ním pak spojíme. Sami hledáme intenzivně taktéž. Tiskáren, které by do toho šly máme spoustu, ale mecenáše zatím ne. Ale mé přání v kouzelné krabiččce je: "Sponzoři jsou projektem pohádkek pro kulíšky a diářem pro Neodklubko nadšeni a peníze od nich jsou cestou přímo na tento projekt." Pod diář vypadá slibně Tarakan a pro knihy se zdá být dobré nakl. Nová forma. Okdaz jak vypadá takový diář pro maminky na JIPkách v Americe je také ve včerejším článku. Náš by tma měl ještě vyb ranou literární tvorbu.
O svých duhových pohádkách uvažuji, že bych je vydala samostatně. V kartách mi vyšlo, že by to blyo lepší. Modlím se za mecenáše nebo aby happening v galerii vydělal hodně peněz. Jinak si to budu muset zaplatit sama. Tím také zmiňuji, že dvě úžasné malířky na blogu poskytly obrázky k pohádkám zdarma. idanovotna.blog.cz a duhovaposelstvi.blog.cz. Doufám, že se objeví někdo, kdo bude ilustrovat všechny pohádky. Když by z nich byla knížka, tak už by si to zasloužily :-)

HAPPENIG PRO MIMINKA DO DLAŇE

Dokonce budu páchat happening s obrazy paní Marie Řezníčkové. O tom, jak jednoho dne stála na našem dvorku tato dáma a řekla, že chce své obrazy věnovat miminkům, ať jsme jejich správci a výtěžek dáme ... Mně spadla česlit úžasem, manžel šel telefonovat kamarádovi galeristovi a ... na happening budete včas pozváni. Více ve včerejším článku ke konci i se třemi obrazy a fotem galerie Lapidárium.

Kluci si hrají v galerii, když my projednáváme přípravu a termíny happeningu (leden/únor 2012).
Na druhé fotce Matěj fotil Kubu. Tahle se mu povedla.
Včera jsem do článku dala tři obrazy paní Řezníčkové i foto celého vnitřku galerie v Rámové ulici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama