Ze zákulisí duhovek

4. července 2011 v 22:38 | Edith Holá |  Svět blogu
Někteří, co komunikujete přes facebook, již víte, že Nedoklubko má na svém webu nový redaktorský systém, kam vkládám pohádky pro předčasně narozené děti (kulíšky) a jejich rodiče. Pohádkový blog nejen pro kulíšky na blogu.cz tím ale nezaniká. Je na něm tolik krásné tvorby a někteří lidé už si na něj zvykli a chodí si tam tisknout pohádky pro své děti na dobrou noc. Nebo dobré ráno, jak říká můj syn Kubík. Takže ho budu s dovolením spravovat dál a vkládat tam pohádky, básně a příběhy, které nejen vy pošlete. Nyní už nejen pro kulíšky, ale pro všechny děti i dospělé. Myslím, že je to dobré, když každý z nás ví, kde může najít vesměs krátké pohádky před usnutím, když už ho žádná nenapadá a děti ne a ne sunout :-) Vtip. Veverka mi dokonce psala, že hlídala malou neteř a pohádky z kulíškovského blogu ji velmi pomohly. Je to úžasný počin a krom toho i graficky díky Labandě kouzelný. Možná časem předám ještě někomu dalšímu správcovství, aby nás bylo více do pohádek vtaženo:-)

Na nedoklubím webu pohádek už budou jen ty, co jsou určené přímo na JIP, ať už pro kulíšky nebo starší děti.

Výzva k psaní pohádek tedy pokračuje dál (posílejte na eli.asek@tiscali.cz). Z Nedoklubka přichází tolik nápadů, že si myslím, že opravdu cesty pro vydání pohádek jsou připravené. Např. básnička paní Ilony Martincové je na propagační kartičce. Cedulky se mi sem nepodařily vložit. Nejde z nich udělat ořez.

Malířka Ida Novotná poskytla své obrazy pro účely Nedoklubka. Další malířka Eva Lipinová některé své intuitivní kresby rovněž. Už zdobí mé duhově léčivé pohádky. Obrazy vypadají přenádherně. Nemohu se na ně vynadívat. Jako kdyby padly na míru k duhovým pohádkám. Všechno je, jak má být. Když jsem ještě viděla Idinu krční pátou mandalu s delfíny, tak mě naplnil tichý a pokorný úžas. Má pátá tyrkysová pohádka obsahuje také motiv delfínů, aniž bych tušila, že někdo další je také vnímá jako symbol štěstí a svobodného projevu. Čtyři poslední duhovky ke mně přišly jako blesk v autobuse s Kubou na hipoterapii v Měšicích. Tyto cesty jsou prostě požehnané. Hned jsem je zapsala v bodech do sešitu a trochu si i u toho poplakala. První verze přišla s úmrtím jednoho kulíška. Domluvila jsem se však s maminkami kulíšků a paní ředitelkou Nedoklubka, že tato verze bude nabídnuta projektu Prázdná kolebka. Obrazy v nich byly vnuknutí a určitě mají tedy pro někoho své poslání. Tuto verzi si můžete přečíst na mém blogu v rubrice pohádky pro děti.

Na novou verzi jsem čekala asi týden, než přišly obrazy, jak ji přepsat. Je už na webu pohádek pro Nedoklubko s již zmíněnými intuitivními kresbami obou malířek. V rubrice pohádky duhové. Na tomto webu je dobré, že si budete moci vyhledávat i podle autora. Pod každou pohádkou je možnost štítku se jménem autora, pokud na něj kliknete, ukáže se vám všechna jeho literární tvorba. Zatím ale vše z pohádkového blogu pro kulíšky není přetaženo.

Prosím, držte palce Nedoklubku. Přišel nápad vydat krásný diář - zápisník (každý by byl i očíslovaný jako sběratelská lahůdka) na rok 2012. S avízem co a kdo je Nedoklubko. Na "vrchu" zápisníku by byl obraz zřejmě Idy Novotné a na každé asi dvacáté stránce jeden z dílů duhovek. V diáři by asi byly další kresby obou malířek a možná i jiná literární tvorba někoho z vás pro kulíšky. Kdo ví? Jak by řekl andělíček Barvička: cesta pohádek k lidem je otevřená a volná. Sponzor pro tento a další nápady Nedoklubka už je na cestě.
Pokud se tak stane, tak už víte, co budu nadělovat k Vánocům:-) Většina mých přátel miluje notýsky, bloky, diáře, zápisníky ... a dárek, kde je ještě vlastní tvorba, no nekupte to:-)

Krátký obsah sedmi duhově léčivých pohádek bude nadále v tomto textu na mém osobním blogu:Obsah duhovek ve zkratce:
první - červená
Andělíček různými kouzly a radami pomáhá maminkám u svých dětí na JIPce. Všechny rady a úkoly jsou použitelné v každodenním životě. V první pohádce dostávají kulíšci i maminka za úkol nakreslit mandalu.

druhá - oranžová
Andělíček učí kulíšky, co pro ně znamená maminka a jak jí mohou poslat vzdušnou pusu.

třetí - žlutá
Andělíček učí maminku a kulíšky, jak si vykouzlit vnitřní radost pomocí sluníčka na bříšku. A za úkol dostávají malovat do čtverce.

čtvrtá - zelená s růžovým nádechem
Andělíček učí kulíšky i maminku, jak obnovovat a násobit lásku pomocí mentálního posílání květin od srdce k srdci druhého.

pátá - mořsky tyrkysová (k ní si buď rozklikněte delfíní píseň nebo alikvótní zpěv z textu u pohádky)
Andělíček učí kulíšky i maminky, jak se naučit zpěvem a dobrým dýcháním lépe naslouchat sobě i druhým a zároveň slovy vyjadřovat své potřeby a pocity. Také připravuje kulíšky na operaci. Učí rovněž, jak si správně přát, aby přání bylo vyslyšeno. Motiv delfínů.

šestá - tmavě modrá
Andělíček učí smířit se s přítomností pomocí kreslení do trojúhelníku. Rovněž vyrovnat se s jinakostí a případným handicapem.

sedmá - fialově zlatavá
Andělíček učí kulíšky barevnému lentilkovému kouzlu, které je bude celý život léčit a chránit. A nejen jim.
Andělíček různými kouzly a radami pomáhá maminkám u svých dětí na JIPce. Všechny rady a úkoly jsou použitelné v každodenním životě.Na doma.cz mi za poslední dobu vyšly tyto tři články:
článek o babyboxech ale na doma.cz ho zjemnili http://doma.nova.cz/clanek/rodina/blogujete-prece-nemuzete-zrusit-babyboxy.html, původní verze je zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Darllov´s Art Academy Darllov´s Art Academy | Web | 4. července 2011 v 22:45 | Reagovat

Máte rádi Rpg? Že nevíte co to je? To všechno můžete zjistit na našich stránkách. Vyplnit registraci, přečíst o co jde a zapojit se do hry. Pojďme vytvořit společně příběh.
Darllov´s Art Academy čeká jenom na Vás.

2 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 5. července 2011 v 0:00 | Reagovat

[1]: Nezlobte se, ale tady je to o malých dětech a ne o hrách pro ty starší. ?Kdybyste tedy vymysleli nějakou hezkou pohádku, to by byla hra...

3 Kerria Kerria | Web | 5. července 2011 v 1:03 | Reagovat

To jsou dobré zprávy.

4 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 5. července 2011 v 10:50 | Reagovat

Už se ani nepozastavuji nad prvními komentáři. Skoro vždy je takhle reklamní. nemám čas lézt do kom. v nastavení a mazat je :-( Už se to objevuje i u pohádek na kulíškovském blogu :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama