Takový normální den ...

7. března 2011 v 22:30 | Edith Holá |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Do včera jsem si říkala, jak já to přežiji s nemocným dítětem? Od dnešního podvečera si říkám, jak jsem to proboha mohla přežít, když byl zdravý. Na tom druhém polu je ale nádherné dívat se zase na smějící se dítě, na skákající, tančící, zlobící, neležící ... Jenom nějak neumím tak rychle regenerovat síly po nemoci a po jeho nemoci jako on.
Sobotní zapprování (odkazy zde nebo zde) zřejmě dokázalo opět pozabíjet všechny virové bakterie a jiné patogeny. Matěj z toho byl ale tak extatický, že usnul až po jedné v noci. Sjížděl si svá dévédéčka a já u něho podřimovala. Zbytek rodiny šel spát do jiných místností. Óóo, jak jsem jim zaviděla! V neděli mu bylo hůř jako vždy bývá po všech alternativních léčbách. Takže jsme skončili na pohotovosti. Prosím, až zase někdy budu chtít jít na pohotovost, řekněte mi, že je to blbost. No comment. Paní doktorka si asi myslela, že Bulovka je pro nás nápad na nedělní výlet. Kdo tam občas zavítáte, vězte, že dětská pohotovost se přestěhovala a dozvíte se to až na dveřích oné budovy. Takže se pak musíte zase vrátit k vrátnici. Dětská pohotovost nemá žádnou ceduli, která by vás upozornila, že v budově číslo dvě je. Jít tam s dítětem na umření, tak se zhroutím. A ještě k tomu, pokud nevíte, že máte jít mimo areál Bulovky, tak vás i s kočárem čeká asi přes sto schodů. Úžasné. Naštěstí Matýsek od dnešního odpoledne nejen řádí, ale snědl ve vaně opět půlku rozmočeného rohlíku a pak ještě pět lžic polévky.

Kdyby nás dnes navštívila sociálka, tak by nám děti sebrala. Po mém zánětu průdušek a následné Matějově aftové angíně to u nás vypadá jako ... po bitvě. Matýsek po osmi dnech půstu šíleně zhubnul. Děkuji za rady k aftům pod minulým článkem, ale Matěj patří k dětem, které nepozřou, co jim nechutná, ani když je zdravý, natož když je nemocný. Různé vodičky, gely, znecitlivědla a nurofen byl od pátku už nadlidský boj. Neprošly ani borůvky. Dračí krev si koupím na příště.

Nový editor jsem stále nepochopila. Nevím, jak se dělají ty hezčí odkazy do článku, takže mám odkazy na články nebo jiné weby stažené adresy ... Taky se mi občas stane, že článek uložím a následně zjistím, že nějaký odstavec chybí. Co nadělám. Lovím po paměti, co v něm bylo.

Téma ZTRÁTA ILUZÍ mi proklouzla mezi prsty. Četla jsem tak deset procent. Žebříček je tedy jen z toho.Na blogu spisovatelů naleznete odkaz na stažení celého sborníku 2010 v PDF http://spisovatele.blog.cz/1102/sbornik-2010-az-spadne-posledni-hvezda nebo na facebooku http://www.facebook.com/pages/Blog-Spisovatel%C5%AF/178219632214136.
Povídka, kterou zde mám uveřejněnou pod názvem "Až spadne poslední hvězda, konečně vysloví své přání", začíná na straně 31.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 8. března 2011 v 0:04 | Reagovat

Tak jsem ráda, že se to obrací k lepšímu. Jít k doktorům, to je dnes téměř horor, protože není jen o to, jít k doktorovi, ale že tam čekáš celou věčnost a pak tě pošlou jinam na vyšetření, a zase jinam...Nebo, jak v tvém případě, doktor je přestěhovaný. (Kamošce se stalo něco podobného, příšerně ji rozbolel zub a když se konečně dokopala k zubaři, zjistila, že zubař tam není. Ale nebyla tam ani žádná cedule, takže kamoška nevěděla, jestli zubař má dovolenou, marodí, nebo zavřel živnost. Nebyl tam ani odkaz na náhradního zubaře, takže ještě lítala po několika dalších, jestli ji nevezmou (měla asi tři dny před odjezdem na dovolenou a tu si s rozbolavělým zubem nedovedla představit).
A kdyby ses zeptala, proč si tam proboha nezavolala, tak řeknu, že tam volala, ale prosttě to nikdo nebral, z čehož se dá usoudit, že nemají čas, nebo jsou na obědě.
Takže, doktoři, to je kapitola. Sama pro sebe.
Afty jsou pekelně bolavé, ale zmizí za pár dní. Jen ti asi nedám radu, protože nevím. Měla jsem je jako děcko, ale už děcko větší, ne jako tvůj Matýsek...

2 Vendy Vendy | 8. března 2011 v 0:08 | Reagovat

Ještě k těm odkazům - můžu ti dát návod. Máš třeba rozepsaný text a chceš dát do článku odkaz?
Tak prvně si najedeš na webovku, kterou chceš umístit jako odkaz a zkopíruješ si URL adresu.
Pak se vrátíš na článek a napíšeš název, pod jakým chceš ten web prezentovat. Třeba - Pejskové a kočičky. (Nebo něco jiného, podle potřeby)
Pak si ten název Pejskové a kočičky zabarvíš myšítkem. A v ten moment se ti zviditelní ikonka řetězu, která je hned vedle ikonky stromu.
Na ikonku klikneš a rozvine se ti známá tabulka. Nahoru do kolonky dáš onu okopírovanou URL adresu a odentruješ (dolní kolonku už vyplňovat nemusíš, protože název článku už jsi vlastně vypsala, a ten se ti uloží jako odkaz).
Jestli ti tohle nefunguje, tak je někde zádrhel, a to je nejlepší napsat přímo adminům...

3 edithhola edithhola | E-mail | Web | 8. března 2011 v 14:11 | Reagovat

Vendy, díky. Tvůj návod byl přesný. Už jsem to použila v novém článku na závoďáckém blogu.

4 Janinka Janinka | Web | 9. března 2011 v 18:22 | Reagovat

Hlavně, že už je lépe, my už jsme taky díky atb docela ok. Díky moc za ten odkaz na zapper, koukala jsem se, že je poradce i u nás Jablonci, tak to ještě pořádne vyzjistím. Nikdy jsem o přístroji neslyšela a jsem docela překvapená, že něco takového vůbec existuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama