Multikulturní setkání v Mekáči

13. března 2011 v 0:18 | Edith Holá |  Pohledy z mateřské dovolené, dnes už jen z mateřství
Tohle se mi ještě nepoštěstilo, takže jsem se rozhodla, že je to zážitek hodný článku. Při tématu týdne "rasismus" v jednom komentáři kdosi napsal něco ve smyslu, že možná má "multikulturnost a tolerance je právě výrazem nejistého vnitřního postoje? Neměl by být člověk kulturně svázán s prostředím, které ho formovalo?" Dotklo se mě to. Z toho důvodu, že bylo použito něco, co považuji za intimní sféru svěřenou blogové komunitě. Ale budiž. Možná to dotyčný člověk myslel obecně. Ono to všechno může být jinak. Naopak multikulturní společenství může spíše vyznávat ten, kdo je si sám sebou pevně jist a je pevně zakotven ve svém. Ale kdo ví.

Jinými kulturami se inspiruji. Jinakost mi nevadí, je pro mě výzvou. Tak a zbytek dnešního zážitku z Mekáče se vám pokusíme převyprávět s Kubíkem na závoďáckém blogu. Čeká tam na vás i pár fotek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vpravo vpravo | 13. března 2011 v 7:01 | Reagovat

Zdravím!

Já si myslím, že některé kultury jsou barbarské. Pokud se v nich třeba dívkám mrzačí pohlavní orgány. Pokud se v nich jinověrcům uřezávají hlavy....

V naší kultuře se hlavy jinověrcům neuřezávají. Z toho vyvozuji, že existují kultury lepší a horší, respektive dobré a zavrženíhodné.

Pokud nějaká kulturu řeže hlavy, nelze ji strpět (tolerovat).

Z toho mi vyplývá, že je třeba nejprve kriticky každou kulturu posoudit. A pak hovořit o tom, co naše kultura ještě strpí.

U konstrukcí stavebních to bývá tak, že když statik špatně spočítá tolerance a dojde k nadlimitní zátěži, budova mu spadne.

Vše dobré, Edito.

Tomáš Beran

2 edithhola edithhola | E-mail | 13. března 2011 v 11:10 | Reagovat

[1]: Nezlobte se, tohle komentovat nebudu. Víc mě zaujal váš komentář na závoďáckem blogu ohledně labyrintů. Takže otázky máte pod tímto komentářem. Ale možná někoho zaujme odkaz, který mi na fb poslala kamarádka http://www.csfd.cz/film/285072-granito/videa/ - guatemalské genocidě.

3 adaluter adaluter | Web | 13. března 2011 v 12:36 | Reagovat

Edith, konečně jsem byla schopná odpovědět na komentáře pod mým posledním článkem. Ještě jednou děkuji.

4 Arcana Arcana | Web | 14. března 2011 v 13:17 | Reagovat

Něco mekáči upřít nelze :-)

5 vira vira | E-mail | 10. října 2017 v 18:40 | Reagovat

Jmenuji se víra, nemůžu to vysvětlit, ale musím sdílet svou radost a štěstí se světem, nevím, jak mi baba EGBO pomohla při návratu svého manžela. Byl jsem frustrovaný za poslední dva roky, když mé dvě děti žily bez mého manžela, který překvapivě odešel domů s dívkou. Jednoho věrného dne přijela můj přítel a já jsem jí vyprávěla o situaci, v níž jsem v posledních dvou letech, pak mi řekla o Dr. Egbo, že je velmi silný člověk, zpočátku jsem jí nikdy nechtěl věřit, protože jsem strávil hodně na různých místech, ale přesvědčila mě, abych to zkusila, takže nemám na výběr, protože opravdu potřebuju můj manžel zpátky. Takže jsme kontaktovali Dr. Egba, který mi řekl, co jsem potřeboval, což jsem pochyboval. Největší radostí ve mně dnes je, že doktor Egbo byl schopen vrátit mému manžela zpátky ke mně a nyní žijeme šťastně jako nikdy předtím. Díky vám můj krásný otec.
prosím, pokud máte jakýkoliv druh problému, doporučuji vám, abyste ho kontaktovali na jeho soukromém e-mailu dregbosolutioncenter@gmail.com. díky moc, pane, toto je jediný způsob, jak tě mohu ocenit a budu vždycky o tobě říkat světu, děkuji vám, pane.
on také zmínil o jiných problémech, které je schopen řešit lidem obecně jako např.
(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět
(2) pokud máte vždy špatné sny.
(3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři.
(4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás.
(5) Pokud chcete dítě.
(6) Chcete být bohatí pro vaše podnikání
(7) Chcete, aby byl váš manžel / manželka vázán
navždy tvoje.
(8) Pokud potřebujete finanční pomoc.
(9) Bylinná péče
(10) Pokud nemůžete uspokojit svou ženu
sexuální touha nebo
nízká chyba akce.
(11) jestliže vaše menstruace odmítají přijet
den v něm
předpokládat nebo přetečení.
(12) pokud vaše práce odmítá platit vám, lidé
díky vám ETC. prosím kontaktujte Babu za pomoc na adrese dregbosolutioncenter@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama