Přestanete se dívat na yaoi, když vám naplácáme?

30. prosince 2010 v 22:20 | Edith Holá |  yaoi
Název jsem odvodila z jedné rozsáhlé a vyhrocené komentářové debaty. Vůbec mě debaty tento týden, které se u mnohých článků vyskytují, berou dech. Vychází z nich často najevo: NE svobodě (jinak se postřílíme), NE homosexualitě (protože dva muži spolu jsou hnus), NE yaoi (protože dívky pak budou v životě hledat za partnera někoho, kdo neexistuje), ... Stále doufám, že za tím vším je strach z jinakosti, z nového jevu a prostě rodičovský strach o naši mládež - pitomější pojmenování mě v tomto kontextu nenapadá. Výsledkem diskuzí je často karikatura: Kdo je s námi a kdo je proti nám? Je to zcela nesmyslné, jak se debaty opravdu vyhrotily na odpůrce a milovníky yaoi. Vedou tyhle debaty k něčemu? Ne, jen se přidalo ještě více odpůrců k odpůrcům a mnohem více milovníků k milovníkům, protože ti, co to doposud neznali, se o to začali zajímat a někam se zařadili. Nejlepší způsob jak yaoi zviditelnit.

Zpět k mé otázce v názvu. Píšu vlastně jako rodič. Když vám yaoi zakážeme, poslechnete? Nebo se budete na to někde tajně dívat u přítelkyň či tajně na cizím notebooku ve škole, protože jsme vám v tom vašem zapnuli rodičovskou kontrolu? Nebo doma rychle uzavíráte webovku, když zaťukáme u dveří vašeho pokojíku? Jo, jsem rodič, který by do pokojíku klepal. A když neposlechnete, tak vás ohneme přes koleno a dostanete na zadek. Pomůže to? Nebo se více zatvrdíte a už se nikdy od vás nedozvíme o tom, v čem a jak se hledáte?

Jsem jako rodič naivní, když si myslím, že je lepší náctileté doprovázet? To jest znát a poznávat to, co vás baví. Popřípadě se na to s vámi podívat a diskutovat, proč se na to díváte? A mimo jiné vám říci, co se mě na tom nelíbí a co ano. A dál se ptám, je to vaše červená knihovna dnešní doby? Za nás nebyl internet, sexuální fantazie byla tabu a o homosexuálech a jiných menšinách se nemluvilo ani šeptem a nebo se rovnou odsoudily. Ovlivňuje yaoi nějak váš pohled na muže? Jakého muže budete hledat? Semeho nebo ukeho? Nebo tomu rozumíte a víte, že v realitě je to ještě jinak...? A jak? Máme o vás strach! Tak se ptáme! Tedy někteří z nás rodičů se ptají. Řešíte, co si budou myslet kluci kolem vás, když vědí, že se s obdivem díváte na dva muže, kteří spolu spí často v nevyrovnaném vztahu, a přitom nahlas říkáte, že chcete hodného partnera ...? Jak jim vaše rozporuplnost pomůže v hledání sebe sama a jejich mužské role? Co když se v té ambivalenci nevyznají? Četla jsem na webu Ligy otevřených mužů, že i starší muži dnes těžce hledají svou roli, svou identitu ve společnosti, která stále mluví jenom o ženských otázkách a právech atd. Když nebude chtít odpovědět mně v komentářích nebo emailem, prosím, zamyslete se nad tím alespoň samy pro sebe.

Asi jste už pochopili, že nejsem odpůrce ani milovnice yaoi ani jiné tvorby s erotickým obsahem (a to se týká i porna, které je muži zřejmě bráno jako norma od pradávna i u nezletilých). Přečíst si to můžete v těchto mých článcích ... mezi námi děvčaty, Skvělé téma ... a Prosím, poraďte mi. Yaoi (a vůbec anime) je "nový" jev, který přišel z Japonska a už dlouho žije mezi námi a s námi. Povedlo se nám zakázat počítače, mobily, internet, dvd, facebook (kdysi se dokonce brojilo proti CD, když se milovníci LP báli o svou vinylovou lásku) ...???? Ne, naučili jsme se s tím žít. A většinou se z toho naučíme brát to pozitivní, to, co nám uleví, to, co nám v sociálních kontaktech spíše pomůže, než aby nás to omezovalo atd. Je dobré se novým jevem a novými trendy zabývat. Najít to, co je na nich pozitivní a upozornit na to, čím škodí. Ale bez otázek těm, kterých se týkají to nepůjde. Ti, co se dobrovolně nechají strhnout k závislosti až posedlosti, tak k tomu mají stejně dispozice a neuchráníme je ničím. Ani zákazem, restrikcemi, cenzurou ani výpraskem. Snad vysvětlováním, když Buddha dá.

Tak a co bych vám ještě k erotickým videím a komiksům řekla asi nejen já? Víte například, že začátkem prosince tokijský magistrát zakázal prodej erotických tiskovin osobám mladším osmnácti let. Dokonce zákaz rozšířil právě i na ty kreslené. Komu ještě nebylo osmnáct let, tomu nesmějí prodavači v knihkupectvích, na stáncích a v trafikách napříště nic s erotickým obsahem (ani komiks) prodat. A zákaz platí i pro půjčování v knihovnách (Tokijský magistrát zakázal ...). Tušíte proč tomu tak je, že i země, kde dokonce neexistuje ani zákonná věková hranice zapovídající dospělým pohlavní styk s maloletými a ze které vzešlo hentai, anime, yaoi, to zakázali? Tvůrci se proti tomuto zákazu vzbouřili. Sdružení rodičů to naopak podpořilo. U nás se tento trend zabydluje. V Japonsku už s ním mají letitou zkušenost, takže by mohli vědět, čím opravdu škodí nezletilým a zřejmě to vědí. Můžeme na to přijít spolu. Ukazují nám realitu? Dozvíme se z nich, o čem je opravdu vztah dvou lidí i sexualita? Ukazují nám rovnoprávnost, zodpovědnost, vytrvalost, lásku k tomu druhému? Jsou ti počítačově zušlechtění lidé tím, koho chceme následovat a koho chceme hledat? Pokud by to bylo opravdu spíše červenou knihovnou sic s mužským obsazením, nemám nic proti. Ale co je tak přitažlivého na tom, když se muži perou? Myslíte si, že je ve vztahu dvou lidí důležité, aby jeden byl dominantní a druhý trpitelský? Nebo že to tak dokonce má být? Hledáte partnerství, parťáka pro život a vaše děti nebo animovaného panáčka z yaoi? Co vám v životě chybí (nebo naopak přebývá), že se zblázníte (vy používáte dokonce výrazy slintání) do komiksového příběhu o dvou mužích?

A k otázce byznysu okolo. Japonští tvůrci se proti zákazu vzbouřili. Ti, co jim za to tečou prachy, budou za plné kapsy bojovat vždycky. I když vědí, že to, co tvoří a prodávají, je na hranici a často i za hranicí morality a může vážně ubližit jejich dětem. Byznys není o morálce. Bohužel naopak. není jim vůbec trapné vydělávat prachy na těch, co jsou nejzranitelnější, co se teprv hledají, ... a čím větší posedlost našim produktem budou mít, tím lépe pro ně. Nebo si myslíte, že v byznysu (byť tvořeným ženami jako je to u yaoi) jde o vaše dobro? Učíme se tomu, co je a co není dobré, od lidí kolem nás. Pokud jim důvěřujete a pokud s námi diskutujete a my s vámi. Nesdílím strach o tento svět, že je víc prohnilí než jindy. Myslím, že doba, kdy nějaké vojsko přepadlo vesnici, muže pobili a ženy a dívky znásilnili a klidně před zraky dětí, bychom nikdo z nás nechtěli zažít. Nechápu potom, proč se dnes mladí lidé dívají na násilí v komiksech nebo videích. Proč to dobrovolně vyhledáváte? Z nudy? V Japonsku je kultura bohužel už o tom, že bez násilí je nic nevzruší. U vás už je tomu taky tak? Nebo se mýlím a vy to urychleně zavřete nebo odhodíte, pokud je to s tvrdším obsahem? Tak to jsem ráda. Důvěřuji své výchově a doufám, že mí synové to jednou stejně tak urychleně zavřou taky, pokud na to náhodou natrefí. Přejeme si totiž, aby jejich i váš erotický život byl plný lásky, harmonie a důvěry a ne postižený neurotismem, strachem a ponižováním.

Poslední můj článek - pokus o výzkum trendem Yaoi - naleznete v nedělním článku zde.


Při čaji se nejlépe diskutuje

http://www.tea-earth.net/foto/yixinggalerie/Konvi%E8ka%20Kaligrafie.jpg
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Puberťák Puberťák | Web | 30. prosince 2010 v 22:47 | Reagovat

Máte pravdu!

2 yuki yuki | 30. prosince 2010 v 22:52 | Reagovat

ja se na yaoi nediwam ale mam rada anime...je to zavislost,ale nikemu tim neublizujeme..budte radi ze nechlastame,nekourime a nefetujeme!'!sakra!
a to uke a seme ste blbe pochopila!!!!

3 Baka - chan Baka - chan | Web | 30. prosince 2010 v 22:52 | Reagovat

Dobře napsané :))

4 Taychi Taychi | Web | 30. prosince 2010 v 23:00 | Reagovat

Bůh žehnej autorce tohoto článku. Jsem sice zkažené dítě a hrozně se za TO  někdy stydím, a jako novoroční předsevzetí si dávám "PŘESTANU MÍT COKOLIV SPOLEČNÉHO S YAOI", ale vím, že máš pravdu :)

5 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 23:04 | Reagovat

[2]: Muj clanek je plny otazek. Takze dodam jednu pro Tebe. Jak jsem mela pochopit ukeho a semeho? Docela dost jsem o nich přečetla ... ale ráda se dozvím něco od vás. Já jsem moc ráda, pokud neujíždíte po žádné šikmé ploše ... a to přeji i mým synům.

6 LovelySims Team | Gipsík LovelySims Team | Gipsík | E-mail | 30. prosince 2010 v 23:27 | Reagovat

Skvělý článek =) Celý tenhle týden si namátkou čtu příspěvky do tématu týdne, dokonce jsem si i vyhledala nějaké další podrobnosti o yaoi.

Vašeho článku jsem se nejdřív zalekla, jak je dlouhý, ale nakonec jsem si uvědomila, že vlastně nesnáším ty, co jsou líní číst a jejich nejdelší přečtený text byla etiketa od coca-coly. A musím říct, že jsem to přečetla, ani jsem nevěděla jak, protože jste to, co si myslíte, moc hezky vyjádřila.

Já mám na yaoi zhruba tento názor (je takový asi dost předběžný, před asi pěti dny jsem vůbec neměla tušení, že nějaké ,,japonské animované rádoby porno" existuje): Samozřejmě, yaoi zrovna nic pěkného není. Z toho,co jsem přečetla nebo prohlédla, byla většina nechutná. Dokud se dva chlapci líbají, no prosím, to se ještě dá, však taky kdo z nás neviděl líbat se dva jedince stejného pohlaví. Ale snad všechny povídky... Odcházela jsem od nich třeba po půlce. A nejhorší na tom je, že to píšou relativně malé, třináctileté děti. Když si představím, že to samé bych mohla psát já (a chraň mě bůh, jestli někdy budu), dělá se mi zle. Mohla by to taky psát moje kamarádka... Nebo sousedčina dcera, kdokoli. A ty obrázky, ty nevyrábí nikdo o moc starší. Zrovna dneska jsem jich viděla hezkou sestavu těch největších nechuťáren. Ale znovu se vracím k povídkám. Ty jsou asi ze všeho nejhorší. Včera jsem viděla jednu, která byla tak neuvěřitelně brutální, násilnická a tak strašně prolezlá úchylností, že by to měli zakázat. Na to se může dostat kterékoli dítě, vždyť ten článek byl na jakémsi blogu! A psala to, jak jinak, asi 14-ti letá dívka. Jak jsem již řekla, proti nějakému tomu ,,vyměňování slin" nic nemám, ale ty hnusné obrázky a detailní popis mučení a análního sexu, to je moc.

Jen doufám, že blog.cz bude mít příště dost rozumu (a doteď nechápu, proč toto téma zvolil minimálně do výběru, nehledě na to, že nechal návštěvníky, aby ho zvolili za téma týdne), aby už podobná témata nedával. Jestli si někdo vede stránky o yaoi, yuri, hentai, hard yaoi nebo těch úchylných panáčcích, co ve všech těch chlípných povídkách jsou, tak prosím, ale nemyslím si, že by to měl blog podporovat. Ale aby to tak nevyznělo, neodsuzuju ty, kterým se to líbí... Mě můžou být ukradení. Ale řekla bych, že by to neměla být zrovna věková skupina cca 1o-15 let. Ať se na to klidně dívají dvacetileté holky, klidně ať to píšou třeba stoleté stařenky, ale yaoi by se nemělo v těch tvrdších podobách vystavovat před dětmi...

7 Kerria Kerria | Web | 30. prosince 2010 v 23:29 | Reagovat

Já mám v hlavě poměrně dost námětů, ale nemám moc čas se tím zaobírat. Dodělávám poslední cvičení do školy a učím se ke zkouškám - a nervuju se trémmou.

Trošku schovívavě se usmívám nad tím optimismem ve třetím odstavci. Jak chceš doprovázet někoho, kdo je přesvědčen, že tvůj zájem je jen fingovaný a jediným tvým cílem je získat nad pubertálnním dítkem větší moc? Samozřejmě ne všichni puberťáci jsou takoví, ale nemyslím, že by na tom předchozí výchova měla nějak významný podíl.

Vidím, že tě poslední dobou témata hodně zajímají. To minulé mi nesedělo, nerada se pitvám v problémech, raději je nechávám vyhnít. A o yaoi vím jen tolik, co jsem si přečetla na svých oblíbených blozích nebo u sebe v komentářích. A zatím nemám potřebu na tom nic měnit.

8 momonika momonika | Web | 30. prosince 2010 v 23:30 | Reagovat

Nemyslím, že yaoi by nás malo nejako negatívne ovplyvňovať. Rovnako nereálne charaktery nájdeme aj v hraných seriáloch, na ktorých sú dievčatá tiež "závislé". Väčšina dievčat "slintá" po záporňákoch už od nepamäti, ale za partnera by samozrejme chceli niekoho, kto sa o ne postará, je milý a ohľaduplný. Takže nemyslím si, že tento problém je len v yaoi. Pohľad na mužov ovplyvňuje každý seriál, film v ktorom si nájde dievča svoj idol.
Taktiež si nemyslím, že by vzťah uke x seme bol nejako extra nevyrovnaný. Uke je jednoducho ten, kto chce byť chránený, je hanblivý a seme je ten "správny" chlap, ktorý sa oňho postará, povie veci na rovinu. Príde mi to ako normálny vzťah medzi mužom a ženou. Žena chce byť tá v bezpečí, atď., nehovorím, že neexistujú výnimky, existujú aj ženy, ktoré sú dominantné a vedú vzťah... A takisto existuje yaoi alebo yaoi manga, kde rozdiely medzi uke a seme sú nepatrné, jediný rozdiel je možno len v tom, že jeden je "dole" a jeden "hore".
Neviem prečo yaoi vyhľadávajú iné dievčatá, ale ja preto, lebo sa mi to zdá neotrepané, iné a aj preto, že sú to dvaja chlapci (Niečo z "mojej komunity" :)). A to, prosím pekne, som lesba.
Ak tento komentár nebude dávať veľmi zmysel, ospravedlňujem sa, pokročilá hodina :)

9 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 23:39 | Reagovat

[7]: Boze, Kerrio, ja doufam, ze to neni blaznivy optimismus. Jo, musi to byt s pubertakama hrozne. Pokud nechteji nic sdelovat, tak se to proste asi dost tezko vydejchava. Myslim, ze me to u Kubika taky ceka. Neni sdilny uz ted. Je to typickej chlap, co proste se v niciem nehrabe. Ja to ale fingovat nebudu :-) Kuba ted ujizdi na marioiv. Nesnasim poictaove hry,a le sanzim se tak jednu denne s nim vydrzet. Vysvetlial jsme mu, ze me to nebavi, ale ze protoze ho mam rada, tak tu jednu s nim opravdu odehraju a necham si vysvetlit, ktereho panacka ma rad atd. To same ocekavam zas to od nej, ze mi zase povi neco, co povazuje za blbost, ale ja zas mam rada to sdileni. On pozornost. Mozna ze si ale v puberte na Tebe mockrat vzpomenu. Ach jo. Desim se uz ted. jenze obavam se, ze jsme optimistky obe. U yaoi uz mozna nejde jenom o patnactky, mozna ani ne dvanactky, ale i mladsi. To je silene. A tam opravdu se musi s nima vsechno projit nejak vysvetlit, vubec rici, vzdyt jeste nic nevedei a pritom vidi vic, nez jsem kdy videla ja. Myslim, ze ani devitilete nepomuze vyprask, ale naopak ji muzem ztratit zakazem uz v tech deviti.

10 Tess Tess | Web | 30. prosince 2010 v 23:40 | Reagovat

pokusím se vám dát odpovědi na pár těch otázek..takže nejdřív: proč dívky vyhledávají pár kluk+kluk? nejlíp to asi zodpověděla tato paní: http://qafslash.blog.cz/1012/yaoi-3

co se týče toho japonského zákazu..prostě se přidali k řadám států, kde tento zákaz platí..a co na tom, že to vymysleli..dálší věc je, že si ti, kdo to chtějí cestičku stejně vždycky najdou..a existuje i mírumilovnější yaoi, kde není skoro žádné porno a někomu to vystačí (třeba mně..já nepotřebuju, aby spolu dvě hl. postavy každý 5 vteřin spali..mě zajímá jejich vztah)

a pojmy uke a seme..neznamená to, že seme může ukeho týrat jak se mu chce a uke si to nechá líbit..znamená to pouze, že je to dominantní osoba..v každém vztahu je někdo dominantní..to znamená, že je víc akční..může to znamenat i to, že vybírá na jaký se pude film, jaký bude třeba popcorn..a ten druhý prostě souhlasím, protože je submisivní a nemá potřebu se nějak víc projevovat..jedná se prostě o tom, že seme má v tom vztahu navrch, určuje věci a je to taková vůdčí osobnost...uke je naopak trdlo, který se semem nechá vést...nemusí to vždy nutně znamenat, že seme ukeho brutálně znásilní, zbije a bůhvíco ještě..

to je vše, co bych k tomutu článku řekla :)

11 momonika momonika | Web | 30. prosince 2010 v 23:46 | Reagovat

[10]: To som sa tým komentárom snažila povedať. Jaj, keby som mala vysvetľovacie schopnosti :D
Plne súhlasím :)

12 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 23:49 | Reagovat

[10]: To je zajimave, co jste mi napsala. V každém vztahu je někod dominantní a druhý pasivnější. Souhlas. N azačátku vztahu i třeba pár let to tak je, ale časem tohle otráví a musí se to přeprogramovat. Jinak by to nefungovalo. Akční by byl unavený a pasivní zoufalý, že jeho potřeby nejsou slyšeny ... Moje osobní zkušenost. My to už rok přenastavujeme :-). V nerovnosti není spokojen po delší době žádný. Končí to pak rozvody nebo soustavnou nespokojeností ... Já vím, že nemusí jít hned o brutalitu. Ještě si jdu přečíst ten blog, co jste mi doporučila. Souhlasím i s tím, že každý si cestičku najde i přes zákaz. Proto se zákazy nesouhlasím, měla by to být doporučení. Teda aspoň od rodičů :-)

13 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 23:54 | Reagovat

[8]: Trochu jsem vám odpověděla v předešlém komentáři pro Tess. Jinak jasně za nás se vedly debaty o tom, jaké vzory mužů jsou ve filmech. Na to už se zapomíná. Mohli bychom jít až k pohádkám. krásní a šlechetní princové, vždy akční a moudří :-) Můj manžel nesnášel Sandokana, protože chtěl být v nácti jen a jen on sám idolem žen a ouha všechny milovaly Sandokana. Jenže co tedy dnes ti mladí kluci, když holky milují dva muže naráz v yoai? To je všechno pomalu na seminárku a ne na krátký blog:-)

14 Tess Tess | Web | 30. prosince 2010 v 23:55 | Reagovat

[11]: omlouvám se..vysvětlila jsi to moc hezky :) jenže jak už je ta pokročilá hodina nechtělo se mi číst dlouhý komentář :D

[12]: souhlasím..nedá se takhle žít pořád (proto mají ty seriály maximálně 12 dílů :D)..musí se to občas trochu otočit..a časem se to srovná :)

15 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 23:58 | Reagovat

[6]: Včera jsem našla tuhle yaoi povídku http://mad-yoko.blog.cz/1012/w-what-did-ya-say-i-love-you. A ta se mi moc líbila. I ten literární styl. detaily v komunikaci těch dvou ... Jinou jsem nečetla. Ani snad nechci. A obávám se, že orpavdu jde o ještě mladší dívky než ty 14-leté. Ještě se k Vašemu delšímu příspěvku (i vašemu blogu) vrátím, dnes už padám únavou.

16 Shi Shi | 31. prosince 2010 v 0:07 | Reagovat

Cítím snahu o řešení problému s chladnou hlavou. O vyslechnutí a akceptování problému... Tento článek se mi zamlouvá. To je tak vše, co mohu říci.

17 lenny lenny | Web | 31. prosince 2010 v 0:07 | Reagovat

Co je na yaoi hezkýho? Třeba to, kdy se ti dva kluci sblíží. Je to takový malý zázrak, že se našli, a když se poprvé políbí, hmmm. Jsou v tom cit a emoce a touha... A pak, chápu že se holkám líbí koukat na dva kluky v "choulostivé" situaci. Proč by měly koukat na holku s klukem, když je ta holka nezajímá, žejo. Mě se taky nechce koukat na holku s klukem, když mě nezajímá ten kluk, žejo :) A taky chápu, že se holkám líbí právě ti jemní, neskuteční kluci. Holkám se totiž často hrubost skutečných kluků nezamlouvá. Už dávno neplatí, že chlap by měl smrdět a neholit se, naopak citliví kluci jsou in (a největší harém kolem sebe mají gayové). Chápu, že Malkielovi se to nelíbí. Útočí to na jeho pohodlné zarostlé chlapáctví a zrovnoprávňuje to ženy v jejich sexuáních potřebách. Takže - díky za tohle téma a díky za článek.

18 momonika momonika | Web | 31. prosince 2010 v 0:08 | Reagovat

[14]: V pohode :) Nemyslela som to zle :)

[13]: Nemyslím, že by yaoi ohrozovalo nejako pohľad na chlapcov. Yaoi je skôr taká fantázia. Aj keď si možno povedia, že tamtí by boli spolu zlatí, ale stále hľadajú toho správneho a preto sa na chlapcov pozerajú aj tak :)

19 lenny lenny | Web | 31. prosince 2010 v 0:29 | Reagovat

Jo a taky se mi hrozně líbí tvůj přístup k výchově. Moje mamka se s náma taky snažila spíš mluvit jako kamarádka a já jsem jí za to vděčná. Nikdy mi nic nezakazovala a nepřikazovala a stejně ze mě není zvrhlík (dobře, jsem, ale moje sesra je naprosto normální). Fantazie z dětí ani dospělých nevytlučeš, stejně jako je nevyléčíš ze sexuální orientace a různých libůstek (líbí se dvěma dospělým lidem spoutávání? proč . Mnohem horší než nechat dítě svobodné je podle mě taková výchova, kdy rodič odmítá nechat dítě, aby dospělo. Aby se samo rozhodovalo a zodpovídalo za sebe a aby vědělo, že nedostane vždycky všechno co se mu zachce. Opičí láska se tomu říká, a nechává to za sebou staré mládence nebo ženy, které musí o svého muže soupeřit se svou tchýní...

20 lenny lenny | Web | 31. prosince 2010 v 0:31 | Reagovat

*proč by ne?)

21 Sumiko - chan Sumiko - chan | Web | 31. prosince 2010 v 1:24 | Reagovat

Já mám k yaoi značně kladný názor a považuju se za yaoi fangirl...
a upřímně, hnusí se mi to, že je yaoi jako téma týdne, neboť po tomto maratonu článků vznikne módní vlna a yaoi jako takové u nás nebude záležitostí pár set nadšenců, ale desetitisíc? Možná přeháním, ale je to jen nafouknutá bublina.
Já jsem začala u slashe a to konkrétně u HP a to tak před pěti rokami, což mi bylo dvanáct. A já osobně nemyslím že mě to zkazilo, neboť když se teď ohlížím, ,,zkažená" jsem byla už jako malá...
Když se někomu líbí yaoi, tak je určitým způsobem jiný, ale pokud to sleduje jenom proto, že je to v módě, tak se o své ratolesti nebojte, ono je to přejde a budou zase normální...

A k roly ukeho a semeho... neviděla jsem zatím vztah, kde by nebyl jeden dominantnější... možná se to v některých yaoi přehání... ale upřímně ruku na srdce, jaký by mělo yaoi děj, když ne ten, že jeden je dominantní a jeden submisivnější... a u vztahu mužů je tomu dvojnásob tak i v normálním životě a třeba jen přátelství...
Nevím proč je nejvíce odsuzováno yaoi, a ne hentai či echi, kde se dějou horší věci než v yaoi...

zkuste se na yaoi kouknout z více úhlů pohledu, než začnete soudit... co když vaše dítě se dívá na yaoi, nebo čte slash a vy o tom nevíte... vím z vlastní zkušenosti, že se pak díte cítí rozpolceně, když od rodičů slyší homofobní narážky, ač třeba jsou ne vždy myšleny vážně...

22 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 31. prosince 2010 v 3:52 | Reagovat

Přečetla jsem si článek celý a veskrze souhlasím. Jenom bych měla poznámku k tomu "násilí" - pokud to činí oběma stranám příjemně a obě strany s tím souhlasí, nevidím problém. Párek, který praktikuje S/M hrátky, třeba.
Problém nastává, pokud jeden z partnerů je jakýmkoliv způsobem týran partnerem druhým, vadí mu to, ale bere to jako normální stav, protože to tak "má být". To je ale spíš věc výchovy, nemyslím si, že by na tohle měli zas až takový vliv komixy, filmy atd.. Já taky od malička konzumuji temnější fantasy a horory a nevyrostl ze mě vraždící maniak. Pravdou je, že každý máme jiný smysl pro vnímání reality, ale pokud je někdo mimo, bude mimo i bez kreslených panáčků a chytí se něčeho jiného.

23 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 31. prosince 2010 v 9:24 | Reagovat

[22]: Přesně tak, Terezo, Váš názor se mi líb.

24 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 31. prosince 2010 v 11:39 | Reagovat

[21]: Nevim, jak rychle jste preletla muj clanek, ale asi velmi rychle :-) jestli nekdo odsuzuje soft yaoi, tak zrovna ja to nejsem. Kladu si jen otazky, jak vliv to ma na holky (zvlast na ty pod patnact) a jaky vliv na kluky okolo nich. Jestli jsem neco tak trochu "odsoudila" je prave to, ze porno se bere jako normalni a kluci to maji pod posteli uz v nacti a to nikdo neresi. Zenskou sexualni fantazii najednou resi vsichni a jsou proti ni...

25 KadetJaina KadetJaina | Web | 31. prosince 2010 v 13:34 | Reagovat

Souhlasím s tou věkovou hranicí, kterou nastavili (říká yaoistka, které je 17 a měla by utřít nos...) Pod 18 by se tyhle věci vůbec neměly prodávat a rodiče, kteří je náhodou doma najdou, by je měli odstranit (spálit, schovat... nechat si je????? O_o)
Co se sexuality týče, puberťáci se hledají sami, když tohle sledují a pak se i najdou. Dřív si uvědomí "Jé, tohle se mi líbí," a může to být katalyzátor nějaká hluboko zabudované úchylky (ať už S/M nebo čehokoliv dalšho.) Ale pochybuju, že někoho, kdo se s tímhle nenarodil, zkazí představa semeho/ukeho. Partneři se spolu mají bavit a pak si k sobě najdou cestu a nebudou si muset na semeho/ukeho hrát. Ti, co yaoi sledují nesmí tohle brát vážně. K čemu to?
No a k tomu vypnání dětem... Máte pravdu, když to zakážete 13 leté holce, která yaoi sleduje delší dobu, pak ho bude tajně sledovat ve škole/u kamarádky/v kavárně a nezabráníte tomu. Když řeknete děcku, co sotva začalo, že na tohle má ještě čas a podáte to s rozumným vysvětlením, myslím, že už se k tomu nevrátí (pokud ano, tak až v pozdějším věku... Myslím, že spousta lidí se k pornu dostane v pozdějším věku.)
Jde o to, nebrat to celý tak vážně. Je to stejné, jako když se kluci dívají na obyčejné porno. Tam třeba vůbec nejde o lásku nebo podobné věci, ale jen si užít. Myslíte, že potom to taky tak uvidí a půjdou jenom po sexu, aniž by si hledali partnerky. Myslím, že ne. :)

26 TsuchiKim TsuchiKim | Web | 31. prosince 2010 v 13:55 | Reagovat

O otci a synovi. Otec pracuje jako "zvedač" a "snižovač" mostu, přes který jezdí vlaky a pod ním lodě. Jednou vezme otec syna do práce. Most je zvednutý a otec cosi dělá u vody, takže v té budce je jenom syn. Co se nestane, zrovna jede vlak, jenže otec neslyší, jak na něj syn křičí. Tak se to syn pokusí snížit sám, jenže ta páka je moc těžká, tak to musí udělat ručně. Je tam nějaký stoj v "díře" a tak právě syn leze a spadne do ní. Otec se do budky dostane akorát tak, aby viděl jak mu v ní mizí synovi nohy a v dálce vlak. Problém je, že když most sníží, tak syna tím zabije, když ne, tak zabije cestující ve vlaku. Nebudu tě napínat, ale je to moc smutný, otec nakonec syna zabije.
Je to moc hezký, ale tak smutný, že i když je to asi 3/4 roku zpátky, při té vzpomínce se mi chce zase brečet :-)

Jinak, Kirepapa je yaoi, ale toho slabšího kafe :-)

27 Mesu Mesu | Web | 31. prosince 2010 v 13:59 | Reagovat

No tenhle článek je vážně zajímavý a podle mě velice dobrý. Pokud jde o mě tak já Yaoi moc nesleduji já patřím k další skupině co sleduje Yuri(nebo spíše shougo-ai) ano je to tentokráte o dvou dívkách co se mají rády a nevím proč prostě se mi to líbí. Ne nejsem homo mám svého přítele a mám ho ráda nadevšechno. Já si myslím že holky Yaoistky by se neměly tak odsuzovat. Podle mě nemají zase tak pokřivený pohled na muže a určitě si nebudou vybírat typ uke nebo seme. Myslím že se hodně dívek spíše bude řídit srdcem a vybere si prostě toho pravého a nebudou na ně používat žádná měřítka co viděli v Yaoi. Myslím tím že už prostě máme nějaký rozum a podle mě má hodně Yaoistek svého kluka jsou s ním šťastní ale tohle prostě berou jako takový únik od reality prostě je to něco jiného nového provokativního. Ale to podle mě každého jednou omrzí a potom se budou chovat ano podle vašeho měřítka normálně :-D No nic to je tak všechno co by jsem chtěla říct. Příjemný den přeje Mesu

28 Bara Bara | 31. prosince 2010 v 15:54 | Reagovat

Vynikajúci článok. Páči sa mi rovnako, ako sa mi páči teoreticky yaoi alebo skôr gay próza. Najviac ma z neho zaujal ten začiatok, kde ste položili otázky ohľadom správneho prístupu rodičov.
Moji rodičia, lepšie povedané mama, :)  vie, že mám v obľube čítať gay prózu a pozerám shounen-ai. Aj ona sa rozhodla, že si niečo prečíta, keďže aj na takúto tému píšem poviedky a jej konečný verdikt bol taký, že sa jej nepáči, ako je tam prvoplánovo zobrazený sex a mala by to byť súkromná vec každého človeka a je jedno už v akom páre.
Ale keďže vie, že mám  jednoducho rada mužské postavy a nečítam len túto literatúru, práveže ju mám len ako uvoľnenie a tiež nemá nič proti homosexuálnom a už som teoreticky dospelá, tak mi to povoľuje.
Možno to nesúvisí priamo s článkom, začo sa ospravedlňujem, ale chcela som tým povedať, že z môjho detského pohľadu je lepšie, ak si so mnou rodič niečo prediskutuje a potom sa z toho vyvodzuje ďalší postup, ktorý je tvorený z hlavy všetkých zúčastnených, pretože riešenie iba z jednej strany nemôže nikdy fungovať. :)
A ešte chcem povedať, že vďaka takémuto rozhovoru s mamou nemám nejakú veľkú túžbu pozerať yaoi, hoci by som k tomu mohla mať blízko, ale radšej zostávam na tej úrovni, ktorej som a zbožňujem svoje knihy. :)

29 Nagadir Nagadir | Web | 1. ledna 2011 v 11:59 | Reagovat

Velmi dobře napsaný článek... Yaoi je pro ženy, tak proč ne... já osobně bych se za yaoistku považovat mohla, nemám zkreslený názor na muže a zajímám se o to už celkem dlouho (je mi 21). Normální porno se mi třeba vůbec nelíbí, tam jde většinou jen o sex v Yaoi je mnohdy i setsakra dojemný příběh s trochou toho sexu no XD Samozřejmě extrémní extrémy se mi taky nelíbí (přehnané násilí a kdo ví co) a osobně mám raději shonen-ai, ale i ženy snad mají právo na něco takového ne. Myslím že je jasné že to není pro děti pod 15 let a mělo by to vše být 18+ ale který neosmnáctiletý kluk nekouká na porno? Když jsem poprvé ve svých zhruba 13/14 letech na Yaoi narazila zděšeně jsem to vypnula a vrátila se až později, normální a rozumný člověk si uvědomí že takhle to prostě v reálu nefunguje.
Jeden můj kamarád je homosexuál a vycházíme spolu bezvadně, myslím si že nebýt Yaoi dívala bych se na něj skrze prsty, asi tak...

30 agrrr agrrr | Web | 1. ledna 2011 v 14:12 | Reagovat

Tak jednoho gaye na blogu zkutečně znám. Jeho blog: http://djvolder.blog.cz/

Ke článku. Tohl eje pro mě dost rozporuplné. Nejsem matka, ale rozhdoně nesouhlasím s tím, že by se na to měly dívat mladé dívky. Nemyslím, že je to chyba výrobce, ale dost chyba rodičů. Dnešní rodiče se totiž věnují dětem mnohem méně, než se věnovaly třeba  mě. a hlavně se i míň zajímají. Zakazování je prd platný, tady hodně záleží na přístupu a na vysvětlovaní.

31 lu-c-k lu-c-k | Web | 1. ledna 2011 v 15:44 | Reagovat

Nemyslím, že na tu otázku jsem schopen ti plně odpovědět, nejspíš proto, že ačkoliv jsem homosexuál, plnohodnotný vztah jsem ještě neměl. :)
Nicméně kdybych měl hodnotit yaoi jako takové, opravdu jde spíše o naivní materiál (když to vezmeme obecně=typické yaoi). Samozřejmě každý komiks je individuální a tak se docela dost dobře může stát že se nějaké yaoistce či yaoistovi (tomu lépe, a yaoisti skutečně existují ;-)) podaří vykreslit realitu více věrohodným způsobem.
U konkrétní povídky, na kterou jsi mě odkázala, jsem se bavil. V dobrém slova smyslu. Byla příjemná, hezká, decentně soft, vtipná. Jestli je to tak v reálu? Kdoví. Může být. Proč ne? :)
Ale nechtějte po třikrát znásilněném chlapci aby se zamiloval do svého prvního násilníka. U takových se skutečně spíše zasmějeme, ačkoliv kresba může být skutečně hezká. :-)

32 Jana Jana | Web | 1. ledna 2011 v 16:37 | Reagovat

A myslíš, že až tví synové natrefí na porno, tak ho taky rychle zaklapnou? Přestože je tam mnohdy daleko víc násilí a ponižování než v yaoi. Záleží jen na výběru díla, jako v každé tvorbě.

33 Ria Kon (18) - Postpuberťačka Ria Kon (18) - Postpuberťačka | Web | 1. ledna 2011 v 19:28 | Reagovat

Velmi pěkně napsaný článek ... ale musím říct že zhruba od poloviny mi příjde, že do toho začalo pronikat trochu sukjektivity ... přesto se mi to líbilo (ikdyž se vším úplně nesouhlasím)

Já osobně sem dlouholetá a "v oboru zkušená" yaoistka ... přišla sem k tomu ve 13, když mi dala moje o rok starší kamarádka přečíst jeden slash - a to ještě k tomu o dvojčatech (teď asi malinko kopu do vosího hnízda) ... no byla sem naprosto v šoku - to se dalo čekat ... byly tu dvě věci co mi po tom vrtaly hlavou:
1. sem si byla 100% jistá, že se mi to líbí a že se to nezmění (přesto, že sem nechápala jak mě nc takového může vzrušovat)
2. (a to je ten problém) sem začala pochybovat, jestli sem vůbec normální a jesli sem vůbec hetero/homo/bi nb já nwm co ...
v tomhle je to pro mladé puberťáky, kteří se teprve hledají skutečně nebezpečné (mě uklidnilo až to, že sem si napsala jeden dlouhý email s psychologem z internetové poradny, který se tím zabýval) ... ale teď zpětně vidím, že kdyby yaoi nebylo tabu (no tenkrát bylo docela dost) a víc se o tom psalo z toho teoretického a rozborového hlediska, nemuselo k tomu vůbec dojít a já bych hned věděla jak na tom sem ... myslím, že tohle je věc, které by se měli rodiče obávat např. oproti tomu jaký vliv to bude mít na jejich budoucí reálné vztahy - to už sou totiž přecejen starší a většina dokáže najít tu správnou mez (neznám žádnou yaoi fanynku, která by v realitě hledala nesmyslné charaktery a situace, které se v anime občas/no dobře často objevují - možná jen některé mají o ten rok dva prodlouženou pubertu)

... jinak ještě k tomu, že podrobně vylíčené slashe píší i tak malé - no v podstatě děti je samozřejmě hrozné, ale když se na to podíváme historicky ... před nějakými těmi lety holky do svatební noci ani nevěděli tzv. "odkaď jim nohy rostou" - mentalita lidí a její rozhah podle věkových kategorii se neustále mění/posouvá a jen těžko to jen tak ovlivníme ... takže pořád lepší, když se ty holky vklidu doma vypíší, ze svých pocitů/názorů, než kdyby to hned začaly přenášet do realily (taková alternativa deníčku)

[8]: tento komentář mi naprosto bere slova z úst (až na ten konec - já sem hetero :)

[17]: páni to je poprvé co slyším takové pochopení (na otázku Proč se holkám líní yaoi) od kluka !! ... opravdu milé překvapení :) ... ačkoli je to to samé jako když muži rádi např. lesbické porno jen málo lidí to akceptuje

34 kyanid kyanid | 2. ledna 2011 v 14:33 | Reagovat

Zdravím, jsem obdivovatelka yaoi už nějaký pátek a opravdu mi není 13 O_o Víte, poslední půlrok mě začíná pěkně zvedat ze židle. Dříve tvořilo yaoi komunitu pouze několik lidí, skupinka zasvěcenců, bylo to zkrátka něco "extra". Podvědomí se masově rozšířilo s prudkým nástupem anime, od kterého pak každý zvídavý jedinec k yaoi dopěje velice rychle. Tyto 11-16 slečny (dále je to pochopitelné) se stejně většinou špatně domnívájí, že vědí oč tu kráčí. O co tedy jde?
Po přečtení některých článků jsem vyvodila, že ať yaoistka nebo ne, každý v tom vidí něco trochu jiného. Podle mě jsme fandom schyzofreniků, jejichž osobnosti se navzájem paralelně popírají. Tak jak to pozoruji já, jsme lidé navenek až neuvěřitelně spořádání (společensky a věřte nebo ne, většinou nadměrně inteligentní). Na stranu druhou potřebujeme tento stav kompenzovat. Yaoi neni jenom o anime (stejně z nich 95% nestojí ani za řeč) a FF a hrách, jádrem jsou mangy, lépe řečeno mangaky. Ano, teď jsme u toho, vztahy mezi mangakami a fandomem. Situaci nelze posuzovat v rámci českého prostředí, opravdové yaoistky potkáte na zahraničních fórech - když se to sejde z celého světa a to je to, o čem by asi měla být řeč.
Jak jste zmínila ten byznys, samozřejmě máte pravdu. I když tady bych byla opatrná, mangaky totiž s fandomy komunikují, a to přes mangy, internet, vydavatelství...Viděl někdo z vás interview Ayano v Taiwanu? Šílený dav řvoucích žen, jejich sensei, zaneprázdnění bodygardi a plakáty.
Na rovinu říkám, ne všechno, co je vyprodukováno je stravitelné. Osobně mám svůj vymezený seznam oblíbených titulů, ke kterým se ráda vracím. Mám své oblíbené mangaky a mám i mangaky, které bych osobně zakopala pár metrů pod zem. Je to láska...ale musí se brát s nadhledem, jinak se utopíte.

35 Labanda © Labanda © | Web | 3. ledna 2011 v 0:28 | Reagovat

(Můj názor je, že většina holek mají své sexuální sny a jak jsem zjistila, hodně holek si představují být cosi, jako subinkou a proto je asi v zruší i ten seriál, který je trošku tvrdšího rázu ;-))

36 Labanda © Labanda © | Web | 3. ledna 2011 v 0:29 | Reagovat

[30]: souhlasím!!!!

37 Labanda © Labanda © | Web | 3. ledna 2011 v 0:46 | Reagovat

zlato moje bude des už ho dodělávám ;-) :-)

38 lenny lenny | Web | 3. ledna 2011 v 13:40 | Reagovat

[33]: Ehm, to asi bude tím, že jsem (aspoň biologicky) holka, takže mám pro vás holky docela pochopení ;)

39 Stealthkaelly Stealthkaelly | Web | 9. dubna 2012 v 20:02 | Reagovat

Já budu mluvit z vlastní zkušenosti. Yaoi není žádné zlo. Je to volba, každý má právo vybrat si to, čemu se bude věnovat, pokud tím neomezuje ostatní ovšem. Každému se líbí něco jiného. Já mám osobně yaoi ráda, nemusí být ani erotický, ale jde mi o tu lásku tam. U mě nemá význam jestli koukám na milostný příběh holky a kluka, nebo stejného pohlaví. Já jsem ještě takový příklad pro psychologa, že se mi líbí i dva transformeři - roboti, i stejného pohlaví kteří se do sebe zamilují.

Také, žijeme v někdy hodně kruté době. Proto lidé hledají lásku i jinde mimo reálný život a spárují k sobě dvě postavy, aby u nich viděli tu lásku. To ale nijak nepoškodí jejich sexualitu a mysl přece. Naopak, povzbudí to duši.

V téhle době je těžké vychovávat děti, chodím na nástavbu a už teď vidím jak jsou dnešní děti zkažené. Ale nemyslím že by za to mohl například takovýto trend. Ovšem jde také o to se s tím správně vypořádat. dítě by mělo s takovými věcmi přijít do kontaktu později, se vším okolo sexu, erotiky a lásky. A pokud se k tomu dostane dřív, mělo by mu to být něžně vysvětleno. Upřímně s chutí nenávidím ty, kteří odsuzují homosexuály a tvorbu, která je s nimi spojená. Nežijeme v době středověku a to by se divily, kolik mužů a žen měli aféry se stejným pohlavím. Žali ale také štve někdy velké části fantomů, protože se tam pochybuju tak to vím, a říkám si ať si to nechaj pro sebe, nezastaví to. Dítě by také nemělo být tlačeno k tomu, že je to špatné, zlé a zakázané. Ať je u to vysvětleno, ať se snaží pochopit a možná se naučí i nějaké té asertivitě a porozumění. Homosexualita není nemoc a děti by se měli učit, že i lidé s opačnou orientací jsou lidé, stejně důležití.  Jsem umělec a moje tvorba vlastně skýtá hodně talie, ale nikomu to neubližuje, naopak, těším tím lidi, kterým se to líbí a dělá jim to radost. Stejně jako mě. Jak říkám, problém není sám žali, ale nenávistní lidé, kteří dokážou všechno přitáhnout za vlasy. Jsem ale opravdu ráda, že existují v ČR lidé, a hlavně rodiče, kteří chápou dnešní kulturu mladých :)

40 plus size evening dresses plus size evening dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:07 | Reagovat

A. Because he wasn't very hungry.
http://www.threedress.com/

41 Myslíte? Myslíte? | 3. listopadu 2012 v 21:37 | Reagovat

No..
Článek je sice pěkně napsaný,možná má i pravdivý obsah...Ale.Zeptejte se jakéhokoli Otaku,Yaoiisty(Yaoiistky) nebo Yuristy(Yuristky) a odpoví vám: "Je to moje věc ne?Co mi do toho vnucujete své názory?!" ...A popravdě? Já bych ještě před pár měsící řekla totéž,a vysmála se vám.Ale...Lidé se mění,dospívají..a přezto mám chuť vám vrazit(bez urážky).Vy to nechápete...
Nevím jestli jste Otaku nebo tak...ale jedno vám říct mohu.Být Otaku je styl života(jako vegetaruán,vegan nebo náboženství).Nemůžete nám to brát!A ani nemáte právo.Každý má právo na to rozhodovat sám za sebe co chce a co ne.A to že děti nevědí co chtějí...to je dospělácká(rodičovská) nejoblíbenější věta... Ale mi přece musíme vědět co chceme ne?Máme emoce,máme rozum...Proč tedy myslíte,že nedokážeme najít rozdíl mezi realitou a fantazií?
Jistě,že 10letá/ý holka/kluk vám řekne že (Naruto/Bleach/Deate note/Pokémon/One Peace) je nejlepší "pohádka co zná" ...nějteří to dokonce budou chtít hájit hádkou.Ale dospělejší Otaku (14- xlet) vám řekne naprosto jasně že je to koníček kterého se nechce vzdát protože ho baví,né protože by nemohl... Já osobně jsme Otaku i yaoiistka (tedy párování skutečných filmových hrdinů nechápu,ale to je vedlejší) ... Popravdě vám řeknu že si myslím o tomto článku že je ponižující a hlopupí.Ovšem....
Mám rozum a vím že by to bylo nevhodné.Řeknu to tedy takto.
Být Otaku/Yaoi milovníkem je věc toho kdo do toho chce spadnout nebo už spadl.Správně..použila jsme slovo "spadnout" ...to protože ... Máte pravdu těžko se toho zbavuje a asi si to nenecháme vzít nějákým zákazem...ale i tak ej to naše rozhodnutí... A myslím že je lepší tohle všechno (i když je to nezákoné) než kdybychom fetovali a podobně..ne? ...Vybere si už konečně(dospělí) ... Chcete dítě které je šťastné,vyrovnané sice šeléné do anime/yaoi ... možná trochu šáhlé a občas hádavé... nebo zfetovanou oživlou mrtvolu která po vás vyjede jen na pozdrav? ... A nebo chcete normální dítě? Které nosí domů jedničky,hraje si s míčem a má na každý den domluvenou výcházku nebo doučování? ...Má spoustu koníčků a vypadá že bude úžasný člověk? ...Tak z takového dítěte vám vyroste stroskotanec..a víte proč? ..Dítě které nezná nic jiného než lásku rodičů,dokonalost a přísun všeho co potřebuje je dítě které neví co znamená strádat a nebo bát opuštěný...takové dítě...je nepřipravené na svět venku.Naprosto nepřipravené... To budu raději v dětství yaoiistka než v budoucnosti stroskotanec se spoustou nesplnitelných snů...

A i z yaoi/anime se dá "vyléčit" ...ale mi to nechceme!Tak nás nenuťte a nevnucujte nám své názory!!

42 mother of the bride dress plus size empire waist mother of the bride dress plus size empire waist | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:13 | Reagovat

A. One more crack like that and I'll plaster you!
http://www.caredresses.org/

43 prom dresses for sale prom dresses for sale | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:58 | Reagovat

Q. What did the carpet say to the floor?
http://www.queweddingdresses.org/

44 P.A. P.A. | 9. února 2014 v 0:29 | Reagovat

Pěkně napsaný článek! K tomu si ještě můžete přečíst tento článek:
http://www.ruzovyslon.cz/ostatni/vede-sledovani-porna-k-lepsimu-sexu/
Myslím si, že jakékoliv porno a sledování yaoi nenahradí sexuální vzrušující zážitek ve skutečnosti.
Jinak naprosto souhlasím s komentářem č. 19-Lenny-moje slova.. :-)

45 Eneri Eneri | 21. července 2014 v 22:31 | Reagovat

Myslím, že každý by se měl dívat na to, co se mu líbí. Když má někdo rád fotbal, tak mu zakážete se na něj dívat? Ne... Tak proč mi bysme se nemohli dívat na yaoi? Nedívám se na tu kvůli sexuálnímu vzrušení nebo co to tu popisuje odkaz na článek od P.A, ale protože se mi to prostě líbí. Ostatně, není to přece žádný porno... A taky bych dodala, že je lepší se věnovat tomuhle než brát drogy, kouřit a nevím co všechno...

46 Bára Bára | 17. června 2017 v 20:41 | Reagovat

Myslím si že aby jste o yaoi mohla psát článek , tak by jste o tom měla něco vědět , podle mně nemáte právo odsuzovat yaoi když ani nevíte co je to uke a seme, :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama